Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Note 3] - колекция официални ромове

(2020-09-23, 06:58:18)Dvalchev написа:  Отиваш настройки - специални функции - инструменти за видео - най - долу има управление на приложенията за видео - избираш youtube - като влезеш в ютюба на всяко видео има една лента вляво от нея има падащо меню - заключен екран :-)

Много благадоря  Smile Visslar Smile


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
Цитирай
Аксесоари

Почистването при мен се оправи
Цитирай

Малко ъпдейт от мен: почистването и при мен се оправи и се оказа , че изобщо няма floating window за модела. Батерията е добре - от 100 до 3% за ден и половина (от 7 сутринта до 20:00 на другия ден) нормално ползване - мобилни данни/wifi, youtube, социални мрежи, браузване. Кефи ме адаптирането на текущия тапет към тъмен режим. При бележките, когато ги сложиш на начален екран, можеш да им променяш размера както искаш. Камерата, като че ли има някакво леко подобрение - не замазва толкова , когато не си избрал къде да фокусира. Няма бъгове, няма лагване/забавяне, всичко си е плавно и бързо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dvalchev за това мнение:
  • altawast, KenLii
Цитирай

Здравейте.
В момента съм с xiaomi.eu 11.0.3, и мисля да сложа последния стабилен 12.0.1.0 пак на xiaomi.eu. Трябва ли format Data или някакъв wipe, или направо инсталирам.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Първо опитай като ъпдейт, а след това инсталация през twrp. И ако има бъгове - тогава форматиране
Цитирай

Като ъпдейт не го показва, изтеглил съм го и ще го инсталирам през twrp, но въпроса е дали преди това трябва да има format Data или някакъв wipe в twrp.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Принципно не, защото не е ъпгрейд на андроида
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen.pk
Цитирай

Благодаря.Друго, което ме интересува а и в друга тема гледам че си навътре в нещата, е как стои въпроса със скриването на рута от magisk за wallet приложенията. Работят ли на eu с magisk приложения като My Fybank, curve, ,revolut, icard и др. защото пробвах vivacom pay и греда. Safety net проверката в magisk е ок, и предполагам, че Google pay ще работи.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ще те разочаровам, но не ползвам Root.

За криенето методите са няколко:
1. Magisk Hide
2. Първото + да смениш името на пакета на Magisk
3. през магиск се инстарира един скрипт, с който се оправят някои от нещата свързани с уолетите
4. сейфти нет - пак от там
5. patch На boot.img

и спря да ми се занимава, и спрях да руутвам Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • altawast, plamen.pk
Цитирай

Значи, за да ползвам тези приложения без проблеми е достатъчно да не рутвам. Отключеният бутлоудър и това, че xiaomi.eu е късъъм ром няма да е проблем. Правилно ли съм разбрал?
Между другото вече съм с MIUI 12.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да. Достатъчно е. Ромът покрива стандартите на Google pay, UniCredit, phyre, icard, револют, кърв и прочие. Няма грижи
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen.pk
Цитирай

Аз ползвам приложението на Булбанк и даваше някакви съобщения. Но след като използвах опцията Magisk Hide (в менюто с трите хоризонтални черти горе вдясно в Magisk Manager) и му дадох отметка на съответното приложение, повече не съм имал проблеми.
Цитирай

За magisk hide и поставяне на отметките знам, но както писах по-горе vivacom pay (което всъщност си е phyre) не дава, curve стига до 4 цифрения код и дотам. Другите не съм ги пробвал, та затова питам.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

аз сложих 12.0.1.0 върху 20.6.18,но почна да изписва постоянно някаква грешка:
android process acore.
сложих пак 20.6.18 и сега дава грешка в галерията:
org.sqlite.database.sqlite.SQLiteException: Can't downgrade database from version 96 to 95
at org.sqlite.database.sqlite.SQLiteOpenHelper.onDowngrade(Unknown Source:27)
at org.sqlite.database.sqlite.SQLiteOpenHelper.getDatabaseLocked(Unknown Source:241)
at org.sqlite.database.sqlite.SQLiteOpenHelper.getReadableDatabase(Unknown Source:2)
at com.miui.gallery.provider.cache.MediaManager$InitializeTask.run(Unknown Source:17)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:764)

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

и аз така Ос*ах моя Smile
И след това си го инсталирах на чисто.
С china stable fastboot -> format data през TWRP и след това xiaomi.eu
Цитирай

и аз ще мина по твоя път май май

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Знаете ли дали app vault може да се направи от дясната страна на началния екран както при one ui. Има ли такава възможност при miui или трябва да търся такава тема ?
Цитирай

Не е до тема, а до Launcher И във външен такъв не мисля, че ще се вижда изобщо тази функционалност
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)