Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Note 3] - колекция официални ромове

Явно са го свалили. Ако го сваля от линка който ти си дал по-горепо същия начин ли се ъпдейтва. В смисъл че не искам да връщам заводски настройки и да изчиствам данните.
Ако някой го е ъпдейтнал нека сподели дали има ли лицево разпознаване.
Цитирай
Аксесоари

при преминаване към 8 е желателно да се чистят данните.
Според мен го изчакай ОТА поне.
Този ако е бъгав и с чистене и без чистене ще си е бъгав
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • econt, niksapz
Цитирай

Днес ми дойде и на мен ъпдейта до андроид 8.1 (Global Stable). Лично аз не обичам да връщам фабрични настройки и досега никога не съм. За момента не съм намерил бъгове, даже бих казал, че батерията кара доста повече спрямо андроид 7.1. Като гледам как се държи, ми се струва, че кара както и с версия 9.1.3.0 на MIUI, когато пристигна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Oтново е достъпен за сваляне:

recovery: http://bigota.d.miui.com/V10.2.2.0.OCHMI...eb_8.1.zip
fastboot: http://bigota.d.miui.com/V10.2.2.0.OCHMI...ad1eec.tgz
Цитирай

Пишете мнения, бъгове, как се държи батерията, върви ли мазно и бързо и какво ново има, че този ще го слагам ако е добър. Smile
Цитирай

Телефонът се държи добре, оптимизацията на батерията е малко по - добра (6ч30м СОТ на 20% батерия). Върви гладко, но не намирам съществена разлика от преди, както и оптимизацията на Рам паметта. Появи се отново белият фон на иконите от google play пакета, както и на youtube и някои други приложения. След ъпдейта VolLte - то изчезна , пробвах да го пусна пак, но не стана (уж имам волте ама няма икона или hd индикация при разговор). В този ред някои се оплакват от слаб звук в слушалката при разговор (при мен всичко е ОК). Процентната индикация на батерията малко трудно се вижда, ако носиш диоптър ще ти е трудно направо. От падащото меню датата е малко бъгната стои "Е" и датата. Камерата на ниска осветеност е кофти, с каквито и настройки да снимам, снимките стават зле (HDR и HHT оправят нещата до някъде) иначе дневните снимки са си топ. При manual режим на снимане exposure при фокусиране не работи, а на auto си работи. Портретният режим на предната камера ми е много грозен (индийците обичат да се снимат с този режим , ако ме разбираш какво искам да кажа no hate Big Grin ) От стоковото приложение оптимизация има малък бъг, който се изразява в това, че постоянно ти казва, че са останали 100-200 мб кеш за почистване , а на практика не е така. Като заключение - 7/10 добър ъпдейт (за мен лично), добра оптимизация на телефона и батерията, малко освежен дизайн, малко дребни бъгове, които не пречат на работата (поне на мен), на камерата ще е хубаво да й обърнат внимание, особено за low light. Туй то :-)
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dvalchev за това мнение:
  • altawast, RoboCop
Цитирай

Здрасти, колега.
За това съобщение за кеша можеш да опиташ следното:

Влизаш в приложението Security(оптимизация)
Натискаш горе в дясно бутона за настройките -> Cleaner -> и махаш отметката на Remind to clean или увеличаваш дните и/или размерът на паметта, която трябва да се достигне, за да имаш известие. Това може би ще реши проблема
Цитирай

Да, разглеждах там настройките, но се получава така, когато вече съм почистил телефона - давам пример - изчиствам от приложението + оптимизация и когато приключи оптимизацията ми казва, че имам над 150 мб кеш за чистене (а аз преди 10 секунди съм изчистил) и като му дам отново изчисти си изписва, че всичко е точно и няма кеш. Не ми е проблем, но го отбелязвам като бъг . Бях срещнал някъде оплаквания именно от приложението оптимизация, че давало абсурдни бъгове, като например, че влизайки в приложението и всичко "замръзвала" или не сканирали и т.н в този ред.
Цитирай

    Здравейте,аз съм нов във вашата група и искам да попитам как мога да инсталирам Recovery от тлф?
В менюто на тлф я няма тази опция

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай

вероятно само през компютър (mi pc suite (китайската версия) или mi flash pro)
след ъпдейт ще го добавят. все пак това е първия билд с ОРЕО и може да липсват основни неща
Цитирай

Намерих отговор при руснаците)):
"На страничке обновления несколько раз тапнуть на десятке (меня вчера этому научили). Потом в ... (три точки) появиться пункт Выбрать файл прошивки. В нем выбираете файл прошивки. "

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на montrouz за това мнение:
  • altawast, suffer
Цитирай

Добре сега, стой ми само актуализация 10.1.2.0, защо не ми излиза новата, не искам да минавам през 10.1.2.0. Трябва ли да изтрия кеша на нещо, че да ми излезе последната актуализация на глобалния с 8.1?
Цитирай

за да качиш до андроид 8 трябва да минеш през последната 7-ца - няма как да не минеш през 10.1.2.0
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • altawast, montrouz, RoboCop
Цитирай

Току що ъпдейтнах до последната глобална стабилна през ОТА без проблем, като преминах и през 10.1.2.0. В сравнение с 9.6.2.0 батерията е трагедия, като това е основно оплакване по форумите. Камерата също изглежда по-зле, а и все още не може да се активира Гугъл камера на този ром. Така, че се чудя за какво ни е ъпдейт, който прецаква батерията и камерата и какво е положителното от него освен секюрити пача?

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

След него има по-нов с Андроид 8
Цитирай

Този, с който съм е с Андро 8- 10.2.2.0

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

Горе пишеше 10.1.2.0
Цитирай

Пишеше,че преминах и през него, но няма такова значение.Просто съветвам тези, които са с девета версия, да не ъпдейтват.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

Колегата ми си взе ноте 3 скоро и сшед 10.2.2.0 ресетна.. Каза че по 3 дни му кара батерията, така че... Не съм съгласен за 9ката.

А и ползвам 10 от юни като редувам китайски и xiaomi.eu версии.. Никога не съм имал грижи с батерията с този телефон
Цитирай

И аз ресетнах, но дрейнът е факт.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

Нещо по настройките не е в ред. Опитай да проследиш от какво пада
Цитирай

Може ли да сложа xiaomi eu върху glabal stable 10.2.2.0 и ако може, кой е най добрия начин - twrp или flash tool?

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

Най-добрия начин е през фастбуут да се сложи китайската версия, еквивалент на рома, който си решил да инсталираш.
China stable преди xiaomi.eu стабилен
Или china dev преди xiaomi.eu седмичен..
Иначе официалната инструкция от xiaomi.eu e:

ROMs for devices with locked bootloader:

1.Unlock your first bootloader here http://en.miui.com/unlock/
2.Install TWRP via Fastboot mode, then install our ROM

fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

TWRP Recovery изтегляне през twrp.me

-Wipe /data partition (NEVER wipe System or Persist!)
-Copy our ROM to the internal storage
-Install our ROM
-Reboot
done
Цитирай

Може ли линк към xiaomi.eu стабилен, че нещо се обърках от толкова ромове? В момента съм с china stable.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

https://xiaomi.eu/community/threads/miui...ase.47170/
От тук се теглят:
https://xiaomi.eu/community/threads/miui...ase.47170/

https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603880381 - това е последният
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • montrouz, predator_v_bg
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)