Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Note 3] - колекция официални ромове

вероятно само седмичния. Ако не портнат от друго устройство
Цитирай
Аксесоари

Кога се очаква Miui 12 за Ноте 3  Smile


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
Цитирай

няма данни още. Следя най-вече за китайския, понеже съм обещал на един приятел да му сложа ЕУ
Цитирай

Дано дойде скоро глобалната Smile


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
Цитирай

Глобалната някак не си я представям преди септември. Те му спират поддръжката на този модел вече и вероятно на 12 ще си остане
Цитирай

И аз минах на MIUI 11, Android 9 - последния стабилен xiaomi.eu (11.0.4). Smile Досега бях на последния Global Stable MIUI 9 (9.6.2 - Андроид 7.1.1), за да съхраня качеството на камерата (телефонът го купих заради нея), тъй като при по-новите Global Stable явно има по-лошо качество на снимките, най-вече на по-ограничена светлина.

Направих няколко тестови снимки на изкуствена светлина и на по-тъмно при MIUI 9 Global и ги сравних с тези на китайския (също 11.0.4), който флашнах първо, и после и с xiaomi.eu - нямаше сериозна разлика. Някои кадри даже излязоха по-добре при MIUI 11. Така че ако има някакво влошаване на качеството на камерата в по-новите версии, явно се отнася за глобалната версия, но не съм я тествал за да потвърдя със сигурност.

Засега съм доволен, но още има много да тествам и инсталирам. Ще споделя няколко неща, които ми направиха впечатление.

Първо изтеглих последния mi flash и флашнах с него китайския стейбъл и изненада - заключи ми bootloader-а и ми затри всичко от вътрешната памет. Big Grin Аз разбира се бях направил backup на всичко, но все пак отнема време да се възстанови. Никъде нямаше опция за това какво да изтрие и си викам сигурно ще ми излезе нещо като натиска Flash или поне ще остави вътрешната памет и няма да заключи по default. Нищо подобно. Но слава богу повторното отключване стана веднага, нямаше нужда да чакам няколко дни одобрение (както първия път, когато го купих). Така че да се има предвид. Май най-добре да се флашне с .bat файловете, с които можете да изберете дали да се заключи и какво да се изтрие.

Подкарах успешно Google Camera под MIUI 11, следвайки стъпките от тази тема:
https://forum.xda-developers.com/mi-note...m-t4081047
Ползвах я и преди това на MIUI 9, но новите версии имат много як Night Mode ("Night Sight"), благодарение на който снимките на тъмно стават още по-добри. Това компенсира липсата на такъв режим в стоковата камера.

Също така има работещ Viper4Android (един от най-популярните sound модове, който и аз ползвам отдавна) - теглите го директно от Magisk (последна версия 2.7), после се инсталира, отваряте приложението и то ви инсталира драйверите. Трябват два рестарта след всяка операция и готово.

Имах проблеми с Titanium Backup - затваряше се веднага при стартиране. Изчистване на датата не помогна. Решиха се с това приложение + ръчно одобрение на всички permission-и в настройките:
Titanium Backup Crash Fixer v1.1
[-] 3 потребители изказват благодарност на elrond_bs за това мнение:
  • altawast, Be6i4, suffer
Цитирай

Още няколко неща, които забравих да спомена: Последната версия на TWRP (3.4.0.0) не искаше да ми инсталира xiaomi.eu (дава Error 7). Върнах TWRP 3.2.3 и с него инсталира без проблем.

Календарите ми не се показваха докато не инсталирах Google Calendar от Play Store и не му дадох да показва всички календари от там.
[-] 1 потребител изказва благодарност на elrond_bs за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Пак показвам една мостра. Снимката съм я правил скоро с последната глобална версия Smile https://app.box.com/s/4mkw49u2137hsazd62272dseqc0ia1ee
Цитирай

Здравейте
Въпроса ми е има ли гоогле плей при xiaomu.eu?


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
Цитирай

Има да.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • steve_07
Цитирай

Китайците са пуснали стабилна 12-ка за тест, така че скоро ще има Xiaomi.eu а може и глобален в някакъв момент Smile

"Mi Note 3 China Stable V12.0.1.0

Recovery ROM
http://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.PCHCN...14_9.0.zip

➤ @Mi_Updates
➤ @Miui_Community"
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Dvalchev, hsgrgs, KenLii
Цитирай

Вече има стабилна 12 еу за телефончето!
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • suffer
Цитирай

А фастбуут някой намери ли за китайската?
Цитирай

Здравейте,
До преди 2 дни бях със седмичен на Xiaomi.eu. Видях, че е излезнал стабилен MIUI 12 на Xiaomi.eu и реших да го пробвам. След уж успешна инсталация, notification панела ми отвори е все едно съм ,с MIUI 11, а не 12. Сменях теми, но без резултат. Някой да има идея какво би могло да съм объркал при инсталацията?
Преди седмичния бях инсталирал China Stable, докато сега не съм, инсталирах през twrp стабилен с wipe cache/dalvik, format data и още едно но го забравих кое е.

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

В търсачката в настройки напиши "контролен център", след което го активирай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • altawast
Цитирай

И не трий безразборно в twrp да не увиснеш без ром Smile

format data

или cache/dalvik/data

или

factory reset

Друго се трие само ако е изрично упоменато в инструкцията
Цитирай

Благодаря за инфото, още снощи след като пуснах поста се разрових и наистина се оказа, че Контролния Център трябва да се активира допълнително.

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

China Stable 12.0.1.0


fastboot:
http://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.PCHCN...b14cde.tgz

recovery:
http://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.PCHCN...14_9.0.zip

колекция с всички китайски стабилни ромове: https://www.xiaomi.cn/post/6067811
Цитирай

12.0.1.0 стабилен..току що ъпдейтнах...

Глобал
[-] 2 потребители изказват благодарност на KenLii за това мнение:
  • steve_07, suffer
Цитирай

KenLii , това не е глобален Ром на xiaomi.eu, и лицево отключване има ли?

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

Лицево в глобалния имаше само в стоковата версия от ноември 2017 по мои спомени
9.1.3 0
Цитирай

След ъпдейта се смениха някой системни звуци, които не могат да се върнат по старому, от хранилището вече не може да се чисти кеша , почистването от оптимизацията не работи и крашва. Floating window не работи като хората (или аз не мога да го подкарам) , вече има опцията за youtube на заключен екран. Новият контрол център е готин, но излиза ако плъзнеш дясно на екрана , а ако вляво - излизат известията.
Имах малък проблем с видеата от галерията - не искаха да тръгват, но се оправи това, незнайно как. Виждам, че security patch не е пипан, така че , най - вероятно ако пуснат fix идните месец - два , ще сложат и по - нов security patch и с това ще приключат поддръжката за този модел.
Графиката на батерията е ужасна, но мисля, че това е генерален проблем при miui 12. Остава да видим и самата батерия как се държи, но като гледам за сега, май май вече ще се зарежда всяка вечер.
Това е за сега, друго нищо не откривам от ежедневната употреба
[-] 3 потребители изказват благодарност на Dvalchev за това мнение:
  • KenLii, steve_07, suffer
Цитирай

Същото и при мен
[-] 1 потребител изказва благодарност на KenLii за това мнение:
  • steve_07
Цитирай
Thumbs Down 

(2020-09-22, 11:37:58)Dvalchev написа:  След ъпдейта се смениха някой системни звуци, които не могат да се върнат по старому, от хранилището вече не може да се чисти кеша , почистването от оптимизацията не работи и крашва.  Floating window не работи като хората (или аз не мога да го подкарам) , вече има опцията за youtube на заключен екран. Новият контрол център е готин, но излиза ако плъзнеш дясно на екрана , а ако вляво - излизат известията.
Имах малък проблем с видеата от галерията - не искаха да тръгват, но се оправи това, незнайно как. Виждам, че security patch не е пипан, така че , най - вероятно ако пуснат fix идните месец - два , ще сложат и по - нов security patch и с това ще приключат поддръжката за този модел.
Графиката на батерията е ужасна, но мисля, че това е генерален проблем при miui 12. Остава да видим и самата батерия как се държи, но като гледам за сега, май май вече ще се зарежда всяка вечер.
Това е за сега, друго нищо не откривам от ежедневната употреба

Какво точно трябва да направя youtube да ми върви на заключен екран Smile


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
Цитирай

(2020-09-23, 06:30:50)steve_07 написа:  Какво точно трябва да направя youtube да ми върви на заключен екран Smile
Отиваш настройки - специални функции - инструменти за видео - най - долу има управление на приложенията за видео - избираш youtube - като влезеш в ютюба на всяко видео има една лента вляво от нея има падащо меню - заключен екран :-)
[-] 5 потребители изказват благодарност на Dvalchev за това мнение:
  • Be6i4, isbotev, KenLii, steve_07, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)