Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Note 3] - колекция официални ромове

В някои региони се появява опцията за сменящи се тапети на заключен екран.
Цитирай
Аксесоари

и вече официално Chona dev - 8.7.12 MIUI 10

fastboot: http://bigota.d.miui.com/8.7.12/jason_im...b181d9.tgz
recovery: http://bigota.d.miui.com/8.7.12/miui_MIN...95_8.1.zip
Цитирай

Значи скоро в xiaomi.eu ще има ъпдейт, може би?

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

има го. Наличен е от събота
Цитирай

Ъпдейтнах до 8.7.12 MIUI 10 от xiaomi.eu и инсталирах новото TWRP за Андроид 8. Но не мога да рутна телефона. Като го рутна от TWRP-то, не ще да се зарежда - появява се логото Mi, врътка се няколко минути , рестартира се , пак логото за 2-3 секунди и влиза във FASTBOOT режим. Пробвах го няколко пъти - флашвам РОМ-а, зарежда се ,рутвам не се зарежда, влиза във FASTBOOT режима. Не съм правил Хард ресет , ама явно ще трябва.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

не знам дали трябва ресет, но руут-а най-добре с Magisk го направи.
Цитирай

Ами с Magisk телефона зареди, ама нещо не ми харесва как работи. Явно без хард ресет няма да стане. Колега suffer, едно въпросче? На Advanced Wipe на кое да сложа отметки - на Dalvik/ ART Cache , Cache , а другите да ги оставя , че да не си изтрия ОС и моите файлове. На Redmi Note 3-ката слагах моите и инсталационни файлове, бекъпи и т.н.на картата памет и беше лесно - триех наред, ама сега няма да е така! Между другото съм се опитвал да прехвърля бакъп на компютър , на otg памет и флашка , опитвал съм се да правя дирекно бакъп върху външна памет или флашка и никога не съм успявал - винаги ми е давало някакъв error!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

Значи ако искаш да има ресет слагаш на
Data, cache, dalvik, иначе е както ти каза:
Dalvik/art cache, cache.то ти предлага да ги изтрие след инсталацията, така или иначе


Не трий Систем
Цитирай

Някой друг да е сложил тоя Global Stable 9.6.2.0? Този РОМ е бъгов. Поне от 5 пункта в настройките ме изхвърля и ми предлага да пращам доклад до MI за грешката!!!  При това става въпрос за настройки за Точка за достъп , Хранилище , индикация у други. Ако се разровя по надълбоко сигурно ще излязат още. Със преминаването на английски език работата не се оправя, положението е същото! Бях си казал ,че ще карам само на глобални стокови ромове, ама как да стане?  Smile Добре че буутлоудъра ми е все още отключен!


Странно нещо ми се случи. Реших да флашна MiFlash по стара версия на стоков РОМ /мислех да е 9.1.4.0/ с изчистване на данните и после да сложа някой от xiaomi.eu през TWRP. Флашването на по старата версия мина нормално. Учудването ми беше голямо като се зареди и видях моя си тапет на заключения екран. Телефона ми беше непокътнат със същия РОМ 9.6.2.0 и със моите настройки и неизтрити файлове. Единствено Root-а го няма и custom Recovery-то    Big Grin .  После видях че на MiFlash-а съм задал да инсталира същата версия която си беше на телефона 9.6.2.0  Bu . Или казано по просто: инсталирал съм 9.6.2.0 върху 9.6.2.0. И най интересното е , че онези проблеми с настройките за които писах по горе ги няма! Сега ще сложа Root-а , custom Recovery-то. Да видим дали ще се появят Error-ите.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

С 9.6.2. при мен ми крашва само Гугъл плей филми, иначе с другите настройки нямам проблем
Цитирай

свали си го от маркета това приложение и ще спре да крашва
Цитирай

Това приложение и при мен крашва. Оправянето е с инсталация на Google play филми, problema e, че за България не е активно приложението и е скрито в Google play. Въпроса е тогава как да се обнови приложение което е скрито в Google play на телефон който е заключен?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай

Сменяш региона или достъпваш гугъл плей през впн от друга държава.
Също така - АРК Мirror можеш да си го свалиш от там и да го инсталираш ръчно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milstan
Цитирай

Моята одисея продължи! След като сложих Custom Recovery , Root и пача за лицево отключване , проблем с изхвърлянето от някой настройки отново се появи! Но аз нали съм си "тъп и упорит"  Big Grin , продължих със заниманията. Инсталирах на чисто с MiFlash стоковия 9.1.4.0 , оставих го да се зареди , напаравих му необходимите настройки и след това му сложих custom Recovery , Root с Magisk и му инсталирах пача за лицево отключване. Всичко си беше наред, онзи проблем в менюто с настройките го нямаше. Появи ми се съобщение за ъпдейт до 9.5.3.0 , ъпдейтнах и всичко също си беше наред. Появи ми се ново съобщение за ъпдейт до 9.6.2.0 и аз отново ъпдейтнах. След рестарта всичко си беше уж наред, но лицевото отключване изчезна. Рестартирах за да вляза в TWRP , ядец - беше се инсталирало стоковото Recovery. След това установих , че и Руут-а го няма! Инсталих custom Recovery , влязох в него, инсталирах пача за лицевото отключване и Руут-а и рестартирах. Вече имах руут и лицево отключване , но отново имах проблема с настройките! Влязох в Magisk и ми излеза предложение да инсталирам Magisk Manager, инсталирах го и ъпдейнах и самия Magisk. Рестартирах и вече нямах проблеми с онези менюта в настройките! ! Реших да вляза в Custom Recovery-то , уви то липсваше отново- зареди ми се стоковото! Bu  Има му нещо на този Stock ROM MIUI 9.6.2.0! Уморих се от тези въртележки , но продължих! Пак на чисто 9.1.4.0 , Custom Recovery, рестарт в  него, Wipe на Data, Cache, Dalvik Cache и System, flash на Global Stable 9.5.8.0 от xiaomi.eu , рутнах го и всичко си работи , няма проблеми с настройките и т.н. Дори ми се появи ъпдейт до 9.5.10.0 , ъпдейтнах , руутнах /след ъпдейт руут-а ми изчезва/ и "...всичко ми е наред, защото снощи правих ...."    Tongue  . Аз тотално се отказвам от стоковите РОМ-ве.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 3 потребители изказват благодарност на vi4444o за това мнение:
  • karas, milstan, suffer
Цитирай

Miui 10 стабилен с Орео е вече наличен. Разбира се е Китайски стабилен, но... Го има.
Да видим дали и кога ще пуснат глобалката

http://hugeota.d.miui.com/V10.0.2.0.OCHC...5c_8.1.zip
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Dvalchev
Цитирай

suffer , ти пробва ли го тоя РОМ? Като го инсталираш правиш ли пълен wipe: Dalnik/ART Cache, Cache, Data, System?

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

ако го инсталирам ще е през edl, като вероятно след това ще сложа xiaomi.eu stable отгоре..
иначе SYSTEM никога не трий!!

вероятно с wipe data и двата кеша трябва да е достатъчно
Трябва да се помисли за twrp съвместимо с андроид 8: https://dl.twrp.me/jason/twrp-3.2.3-0-jason.img.html
Цитирай

Вече има и от xiaomi.eu стабилната версия
Цитирай

Чудя се да ъпдейтна ли? Ама който го е страх от мечката , не ходи в гората!    Big Grin

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

Преди 5-6 дни излезна информация, че е излезнал MIUI 10 с Оreo и за global-a, но първоначално ъпдейта е получен в Китай... За останалите региони- soon.
Някой да е получил вече ъпдейта, и трябва ли да се сменят регионите само и само да получиш ъпдейта по-бързо ? (аз ползвам на регион- Русия)

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

как без глобал дев?
Цитирай

Вече 6-ти ден съм със MIUI 10 | V10.0.2.0. OCHCNFH | (Stable) от xiaomi.eu. Много добри впечателения като цяло.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 2 потребители изказват благодарност на vi4444o за това мнение:
  • didogn71, suffer
Цитирай

бетата е 8.9.6. Мога ли да я ъпдейтна до стейбъл без форматиране и загуба на данни.
Цитирай

принципно да - през TWRP, но ще е бъгаво вероятно
Цитирай

Аз направих обратното колега dokobg - от MIUI 10 | V10.0.2.0. OCHCNFH | (Stable) от xiaomi.eu , минах към последната бета от xiaomi.eu 8.9.6. - без изчистване на нищо , през TWRP. Интересното е, че няма никакви бъгове или забавяния! Явно преминаването е напълно успешно без никакви проблеми. Вероятно когато става въпрос за преминаване от по-висока към по ниска версия на Андроид, настъпват проблемите и трябва да се прави внимателно и на чисто! А бе въобще от различни версии Андроид, дали нагоре или надолу винаги трябва да се прави най-малко хард ресет. Най добре на чисто!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)