Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Липсващ български след смяна на езика
#1

Реших да пробвам възможностите на Go Google, заради което смених езика по подразбиране от български на английски /САЩ/. След което вече не мога да върна българския - просто го няма в списъка с налични езици. Нищо не е пипано по телефона през тези два часа докато пробвах, освен инсталацията на някакви гугълски приложения. Не са минавали ъпдейти или някакви други инсталации. 
Mi5 64GB, Android: 6.0.1 MIUI Global 8.1 Stable, 8.1.2.0 MAAMIDI
Цитирай
Аксесоари
#2

a Защо не си с 8.5? - ъпдейтни. Или не щеш нуга?
Цитирай
#3

(2017-11-15, 09:38:02)suffer написа:  a Защо не си с 8.5? - ъпдейтни. Или не щеш нуга?

Само като се сетя, колко време и усилия ми костваше да вкарам телефона в работен режим, когато го взех преди година и половина, да не говорим, че без твоята помощ изобщо нямаше да успея - се бях зарекъл да не пипам нищо по телефона, стига да работи...
Само че, ако не успея да си върна българския интерфейс - май ще се наложи...
Дали ъпдейтването ще реши проблема? Странното е, че тази цялата история стана без да е правено нещо друго, освен смяна на езика от настройките на телефона...
Цитирай
#4

Ами от това, което разбрах е много вероятно някоя от последните инсталирани програми да е променила нещо по начина, по който се виждат настройките.
А иначе ъпдейт при теб не идва защото от 8.1.2.0 трябва да се смени региона на индия. чак тогава ще дойде 8.1.6.0 или някой от следващите.

Самия факт че се губи език ми звучи като забозване, с извинение за жаргона, което би се оправило с ресет
Цитирай
#5

Смених региона на Индия и почнаха ъпдейтите... Дотук промяна няма, така и не виждам български език в списъка с наличните езици... В момента се ъпдейтва до 8.2.2.0 NAAMIEB...
Ще пиша какво е станало...
Чудя се, дали мога да преинсталирам гугълските приложения? Изчезването на българския се случи точно докато се занимавах с Го Гугъл...
Цитирай
#6

Този ъпдейт е последният, освен ако не искаш и V8.5.3.0 за проверка на езика - аз така и не го получих.

 
Цитирай
#7

и седиш на 8.2.2.0 от март месец досега?
Цитирай
#8

(2017-11-15, 20:05:56)vremeto написа:  Чудя се, дали мога да преинсталирам гугълските приложения? Изчезването на българския се случи точно докато се занимавах с Го Гугъл...
За кои приложения става въпрос и защо се наложи да ги преинсталираш?

 
Цитирай
#9
Big Grin 

(2017-11-15, 20:48:45)NoMaD написа:  За кои приложения става въпрос и защо се наложи да ги преинсталираш?

Пробвах твърденията, че Го Гугъл е по-добър асистент от Сири. Да ме питаш що ми трябваше... 

Цитат:и седиш на 8.2.2.0 от март месец досега?
 
Да, докато работи - не пипам... Big Grin Ама вчера взех, че пипнах... Rolleyes
.........................
Хубавото е, че след последния ъпдейт се появи българският и сега всичко е OK откъм език...
Което за пореден път стана с помощта на Suffer!  Благодаря, Suffer!! Buga   Tummenupp  Storstark
Цитирай
#10

Само кажи дали си с 8.2.2.0, 8.5.3.0 или 9
Радвам се че съм бил полезен
Цитирай
#11

(2017-11-15, 22:55:23)suffer написа:  Само кажи дали си с 8.2.2.0, 8.5.3.0 или 9
Радвам се че съм бил полезен

С 8.2.2.0 NAAMIEB, засега ми дава, че няма други ъпдейти...
Така и не разбрах, кога се е ъпдейтнал и андроида и вече съм с нугата... Smile
Цитирай
#12

(2017-11-15, 23:01:35)vremeto написа:  С 8.2.2.0 NAAMIEB, засега ми дава, че няма други ъпдейти...
Смени региона на Русия и пак пробвай за последната актуализация.

 
Цитирай
#13

(2017-11-15, 23:05:56)NoMaD написа:  Смени региона на Русия и пак пробвай за последната актуализация.

Смених региона, започна да тегли 9.1.1.0 
Читава ли е? Да я слагам ли или да си стоя с 8.2.2?
Цитирай
#14

9ката е в пъти по-бърза.
получаваш също възможност за запис на екрана
две приложения на един екран
нова тема по подразбиране, но може да си останеш и със старата
куп оптимизации
има го на много места чейнджлога
Цитирай
#15

Да използвам темата на колегата. Да попитам със 8.2 стабилна на xiaomi.eu съм 8.2.2.0. Как да мина на MIUI 9?

Xiaomi Mi 5
Цитирай
#16

Както всеки ъпдейт на Xiaomi.eu
Twrp - wipe - Advanced wipe - dalvik cache, cache и инсталираш новата версия
Ако желаеш ресет триеш и Data
Цитирай
#17

(2017-11-16, 17:31:06)arminius написа:  Да използвам темата на колегата. Да попитам със 8.2 стабилна на xiaomi.eu съм 8.2.2.0. Как да мина на MIUI 9?

Аз само смених региона на Русия, както NoMaD каза, и девятката се появи веднага...
Цитирай
#18

ще видим дали приятелката ми ще се навие да ъпдейтва, както и дали ZCX recovery-то ще си свърши работата
Цитирай
#19

(2017-11-16, 17:08:23)vremeto написа:  Смених региона, започна да тегли 9.1.1.0 
Читава ли е? Да я слагам ли или да си стоя с 8.2.2?
Аз не бързам с ъпдейта. Засега по форумите чета мненията за версията и после ще взема решение за актуализацията.

 
Цитирай
#20

Ползвам Global Beta като Daily Drive супер як е, даже са добавили като на самсунга Brief дето или тва дет си кат на хоме скриина и дадеш на ляво ти се появява едно меню и там имаш бележки и Short Cut - ове

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#21

И тази Global Beta на нашите телефони как се представя откъм енергоспестяването?

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)