Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъклен протектор за Redmi 4X- От къде?
#1

От седмици четох и гледах мнения за стъклени протектори и накрая поръчах от китай и резултатът е следния=> плоско стъкло, от няколко часа съм с него и фугата е пълна с прах и власинки, май стъклото е криво, има лепило само по краищата и дисплея ми изглежда дефектен. Не мога да покажа как изглежда в профил телефона защото снимам със стария телефон а камерата му е много зле и не се вижда това което трябва да се покаже, също така на пръв поглед не си личи че стъклото е плоско заради чрените рамки. 

Въпросът ми е от къде точно да си купя стъкло което следва извивките на дисплея а да не е плоско, конкретен линк и продавач от aliekspres или БГ сайт. 
Предполагам че останалите хората с redmi 4x  имат същия проблем. Да пишат тук когато имат решение... 
       

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Още малко информация към която и аз ще се върна след някой друг ден като тръгна да поръчвам пак 
"пластмасов" vs стъклен протектор
Nillkin- не ставал
според мен и това не става, но поне няма моя проблем с частичното лепило и "дефектния" дисплей
.jpg Mi-Note-2.5D-glass.jpg Размер: 16.52 KB  Сваляния: 44

значи 2.5D стъкло всъщност не върши работа в нашия случай

Информативно показвам угата с праха как изглежда, не може да бъде изчистена и телефона изглежда зле. 
       

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

След три броя протектори който тествах се отказах да търся протектор.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#4

Реших да търся пластмасов, от тея мембраните колкото да предпазва от драскотини.
Ама пак трудно се намират, търся още от кой да поръчам.
Не знам от къде, обаче видях че имам една микро драскотина по екрана, протектор си трябва, на стария телефон винаги съм бил с мембрана и не съм имал никакви проблеми с драскотините поне.


Така би изглеждало с пластмасова мембрана, не е зле. С това темперирано стъкло телефона изглежда на вид някак си много евтин. 
.jpg UTB8WoOZapPJXKJkSahVq6xyzFXaA.jpg Размер: 188.07 KB  Сваляния: 101
.jpg UTB8KNC0aDzIXKJkSafVq6yWgXXaJ.jpg Размер: 187.37 KB  Сваляния: 88
.jpg UTB8EGOWarnJXKJkSahGq6xhzFXaX.jpg Размер: 61.4 KB  Сваляния: 74
.jpg UTB8AaO0arPJXKJkSafSq6yqUXXaN.jpg Размер: 171.75 KB  Сваляния: 77

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

Аз поръчах стъклен протектор с телефона от Goldway и дойде подобен на този от последния пост. Стои по същия начин, на 2 мм. от краищата на тъчскрийна.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Може ли да качиш качествени снимки с добър фокус на целия телефон и на краищата подобни на горните на монтирания ти протектор и да дадеш линк.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Това е търговеца - https://m.aliexpress.com/store/storeHome...10180905#/                

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Мерси, на мен нещо не ми харесва, прекалено много луфт ми се струва че има при теб.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#9

2 мм. е луфта, като в долния край бяга с 1 мм.Залепен е на криво леко, иначе като гледам горните снимки няма разлика.Всички така стоят на заоблените скрийнове.Вярно, че не е прекалено красиво, но спасява при инциденти.Изпитано (the hard way)!
Цитирай
#10

Да относно горните снимки така е, и то е с луфт но то е мембрана която е по-тънка и може би затова естетично стои по-добре и като си плъзнеш пръстите през него по-малко се усеща че е там отколкото стъклото което е по-дебело. Ще видим като ми пристигне как ще изглежда.
Аз още карам с това стъкло от 1вата снимка и това си стои, през деня не се вижда въобще но вечер на лампа е точно както се вижда. Наричало се Rainbow effect. Мен много ме дразни и телефона изглежда много дефектен с него. Ако и мембраната не ми хареса махам всичко и си го карам на стъкло. Твоето дето си го лепнал с луфта при едно изтърване няма да ти помогна по никакъв начин. Телефоните почти винаги се призимяват на някой от ръбовете или страните си и там ще ти се напука (поне според мен). От тая гледна точка тоя дето съм в момента с него е по-добре защото поне е по целия екран. И поради тая причина, в момента стъклото ти служи само за пазене от надраскване, а това може да го постигнеш и с мембраните...
Едит: Сега видях че си го изтървал, явно е било мини инцидент и не е падал на ръб.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#11

Забелязах, че на белите телефони стъклото стои горе-долу добре, но на черните е много грозно. На моя черен телефон го изтърпях само един ден и го махнах.
Цитирай
#12

За по скъпите телефони има curved tempered glass, но за xiaomi не. Поръчал съм вече 6-7 вида стъкла и всичките са зле и се чудя май ще карам без вся пак телефон за 300 лв не за 2000 лв.
Цитирай
#13

Не се вижда добре на снимките, но това е резултата от една разходка по стълбите. Телефота е Lenovo K6 Note и протектора му стои доста по-неестетично от на Redmi 4X, но пък го запази цял. Досега съм строшил 3 тъча и мисля да прекратя тази практика        

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Здравейте. И аз като всички тук много се подразних, че поръчания от мен стъклен протектор не се залепва плътно в краищата на телефона. НО си поръчах друг и проста ЗАСПА на телефона. Пускам ви линк към китаеца Smile
https://www.aliexpress.com/item/OLLIVAN-...0.0.tjDzMU
Единственият минус е, че под определен ъгъл се вижда една решетка от малки точици, но не е фатално.
Цитирай
#15

Дай, ако обичаш снимка да видим как стои на твоя телефон.
Цитирай
#16

Малко са трудни условията ми за снимане, но се надявам да придобиете някаква представа Smile


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#17

Много добре изглежда. Ще си поръчам и аз, но гледам дават 37-59 дена за доставка.
Цитирай
#18

(2017-11-29, 07:53:44)coroner80 написа:  Малко са трудни условията ми за снимане, но се надявам да придобиете някаква представа Smile
Нямаш ли "рейнбол ефект"...това на 1вата снимка от темата, моето е същото и от далече изглежда добре а от близо се вижда на снимките че е зле. Ще ти се напълни с прах фугата.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#19

Нямам никакъв ефект на дъгата Smile Протектора прилепна точно на телефона и съм много доволен. Предния ми протектор не покриваше плътно краищата на телефона и си беше дразнещо. А иначе този протектор пристигна за около 20 дни от Китай.
Цитирай
#20

Ок, само да допълня че през деня и при мен го няма но гоима ясно вечер на светлина от лампа. Огледаи хубаво от всички ъгли, в стайни условия, не насочвай лампа към него. Ако пак нямаш значи си уцелил добра бройка, това е. Оказва се че при всички телефони го има тоя проблем, може просто да има определен процент дефектни бройки като мойта.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#21

Горещо ще ви препоръчам Mofi. Взех ги от тук - https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-R...sstype=600

Протектора е супер качествен и според мен си струва парите. Идва с много добра окомплектовка, просто си личи по всичко качеството.. Заспа върху телефона, залепна идеално, и вече повече от месец изглежда по същият начин като първият ден, в който го сложих. Не събира боклуци и тн.. Няма rainbow ефекти и някакви странни отблясъци или каквито и да било белези, точици и тн.. Има олеофобно покритие, приятен е на пипане..


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#22

Моят дойде със стъкло, което има сини отблясъци. Пише, че уж пази зрението и някакви такива щуротии, но много дразни. Сега съм поръчал обикновен стъклен протектор и, ако не ми хареса ще се насочвам пак към такъв, който покрива и ръбовете. Странното е, че протекторът е сложен както трябва (личи си по камерата и долу светлинния индикатор), но реже 1-2 милиметра отляво и отдясно на екрана, т.е. ако текстът на някоя страница започва от началото на екрана, трудно се разчитат първите букви от него (респективно и последните), при вас има ли го този проблем? Явно го слагат в комплекта, колкото да се каже, че пращат протектор.
Цитирай
#23

(2017-12-01, 16:54:02)Sv3TL10 написа:  Горещо ще ви препоръчам Mofi. Взех ги от тук - https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-R...sstype=600

Протектора е супер качествен и според мен си струва парите. Идва с много добра окомплектовка, просто си личи по всичко качеството.. Заспа върху телефона, залепна идеално, и вече повече  от месец изглежда по същият начин като първият ден, в който го сложих. Не събира боклуци и тн.. Няма rainbow ефекти и някакви странни отблясъци или каквито и да било белези, точици и тн.. Има олеофобно покритие, приятен е на пипане..
*Холи шит*
Много скъпо бе брад. Намалено на 6,5евро от 8,5 евро. Всичко много хубаво, разбира се че бих ги дал за едно стъкло. Ама ме притеснява това че като отидеш на Feedback-->Цъкаш на чекбокса " само със снимка"-->Цъкаш на "1 Star" и виждаш какво е положението. А и като знам че при мен е същото. Иначе много добре е като размери и сега като си сложиш и хубав кейс направо яко се вързват ама тая дъга като я видя по средата на дисплея и се ядосвам.... Ама сигурно пак ще си поръчам. Ама само за справка аз си бях поъчал 2 за 3 евро. Моето мнение е че олеофобно покритие няма, яко става на отпечатъци, ама яко, също така на слънчева светлина е огледално.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#24

@nehranimaiko не знам, при телефоните, на които сложих такива протектори, няма такива дефекти като при коментарите с една звезда. Скъпо идва наистина, но пък според мен (поне засега изглежда така) слагаш го и забравяш, докато тия евтините през това време може да смениш няколко и пак става същата работа.. Може пък и да не се наложи да се сменят, знам ли.. Братовчед ми си поръча едни по долар и нещо.. Видимо са доста по-долно качество.. Не ангажирам никой с мнение, само си изразих личните впечатления Smile Аз не ползвам протектори на личните си телефони така или иначе Smile
Цитирай
#25

Тъй като и аз имах проблем с първия ми стъклен протектор (взе да пропуска прашинки) реших и аз да заложа на похваления "mofi" . Сложих го, честно да си кажа освен в окомплектовката друга разлика от тези по долар не намирам! Дано след време съм на друго мнение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)