Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъклен протектор за Redmi 4X- От къде?
#26

И аз да направя един ъпдейт. Скоро ми пристигнаха пластмасовите гъвкави мембрани. Разлепих стъклото с рейнбол ефекта, сложих една мембрана но ми се видя много грозен телефона, тая мембрана беше с дупки за предната камера, сензора и слушалката и точно там се получиха балончета които се оказаха перманентни. Махнах го и си залепих (за 3ти път) стъклото и си карам оак с него. Явно е до късмет дали ще попаднеш на правилно изрязани мембрани или стъкло без рейнбол ефект. Пак ще купувам, ей така да пробвам. Преди да сложа защита видях че съм получил 2 драскотини по голия дисплей. Тоя телефон без защита е немислимо.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#27

Моят протектор свърши работа и след три поредни пукнатини го смених с предпазно фолио, което също дойде с телефона
Фолиото почти не личи върху дисплея!

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Моето личеше, и дойде по-широко с 2,3 десети от милиметъра. На някои може да му звучи адски малко ама тия десети точно по периферията се виждат като ръб. И също така когато е фолио което по-тясно от самото стъкло на телефона нещо не ми допадна, забелязва се. А при теб не се липолучиха балончета при камерата и сензора, при мен просто като са рязали/щамповали дупките и самото фолио явно се е деформирало и се получава незалепване с резултат 2,3 малки балончета. а знаеш като има балонче изглежда самия телефон нескопосан и евтин.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#29

(2018-02-17, 18:44:01)nehranimaiko написа:   самия телефон e нескопосан и евтин.

Това че е така, таке е, но ето едно предложение: https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redm...eZUMMvF5xg
Цитирай
#30

(2018-02-18, 01:56:25)anatol06 написа:  Това че е така, таке е, но ето едно предложение: https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redm...eZUMMvF5xg
Оо доги, добре дошъл ама аз от стъкло тръгнах. Имат лепило само по периферията и по средата остава въздух. Виж първите снимки. Тоя ефект се вижда само вечер на светлина от лампа.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#31

(2018-02-18, 10:47:14)nehranimaiko написа:  Оо доги, добре дошъл ама аз от стъкло тръгнах. 


 Оризчо, пробвай това: https://www.ebay.com/itm/9H-Premium-HD-T...i7NBxJw2WQ
Цитирай
#32

Вчера си изпуснах телефона от височина на джоб, т.е. падна от хлабав джоб на улични плочки и киша 1 см ама нея не я броя. Със стъкло и гръбче е така че оцеля. Иначе съм сигурен че щеше да има чукнато по заобления дисплей. Има файда от тея екстри.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#33

Моя летя от 3,5 метра още първия ден без никакви протектори на трева и чакъл. Само неприятни драскотини. На дъщеря ми летя 6 етажа. Две малки черни петна в горния край на екрана(не пречат),за две седмици не са се оголемили, пукнат тъч, изкривен заден капак(вече пооправен с клещите). Протекторите естествено на сол при допира си с асвалта. Телефона и тъча си работят като нови. За да стане като нов - екран,тъч и заден капак 30$ всичко, но след месец , да внимава повече.
.........
Без протектори обаче- чао
Цитирай
#34

Мъжът ми е с Redmi 4x pro  и му поръчах това, аз го залепих и стои добре, телефона е черен.
https://www.aliexpress.com/item/UVR-Redm...0.0.z1kqnz
Цитирай
#35

Случайно видях, че продават Redmi 4 X предпазно фолио Nillkin за скромните 10 лева. Пробвано ли е от някога и какви са отзивите. Пробвах със стъклен протектор, но в краищата беше трагично и го изтраях само няколко часа.
Цитирай
#36

(2018-03-08, 12:27:05)redsys написа:  За да стане като нов -  екран,тъч и заден капак 30$ всичко

Глей кво нещо, 30$ а чета в темите за самсунг че при тях само тъча който върви със стъклото и подмяната 300$++

(2018-03-08, 13:20:34)Pinto_mm написа:  Случайно видях, че продават Redmi 4 X предпазно фолио Nillkin за скромните 10 лева. Пробвано ли е от някога и какви са отзивите. Пробвах със стъклен протектор, но в краищата беше трагично и го изтраях само няколко часа.

Аз си взех от ПВЦтата, сложих си го и ми се видя много грозно и пак си залепих стъклото което отлепих. По-добре е със стъклото от 1вия ми пост ама трябва да се поръчат няколко от различни продавачи, може да се уцели някое без въздух по средата и става прилично.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#37

Ми, че то за 300 $ ++ ,ще си взема 2 чисто нови телефона.
Цитирай
#38

На Redmi 4X, протекторът, който дойде с телефона е по тесен от самия екран с малко и реже от екрана от всички страни. При вас как е?
Цитирай
#39

И аз си поръчах въпросният Mofi стъклен протектор от Китай. Сравнително евтин и сравнително бързо дойде - под 10лв с доставката от Китай до Англия. Преди няколко дни пристигна и го сложих. Впечатленията са ми смесени честно казано. Наистина много добре пасна, лепна здраво още от началото, нито балончета - нито нищо; не оставя и ленти незалепено отсртани, наистина си е 2.5Д, покрива плътно всичко точно до ръбовете на кейса.
Това добре, обаче такива мазни отпечатъци оставя, не е истина направо. Все едно не с мойте пръсти, а с парчета сланина пипам по него. Със същите пръсти като пипам други дисплеи с протектори - е съвсем друго. Доста рефлектен е освен това, отразява като огледало. И още нещо, което може ми си е дефект на моя протектор специално - като се изложо телефона на студено - след малко се появява едно като бензиново петно - някъде по средата леко вдясно - около сантиметър в диаметър, като натискам се разстила, но не изчезва. Изчезва с промяна на температурата - като съм навън на студа - го има - като вляза някъде - изчезва Smile Може да изчезне напълно с течение на времето, знае ли човек.
Та това са ми вчечатленията - нито един от кусурите не е болка за умиране, на практика нито отпечатъците, нито това петно пречи на нормалното ползване на включен дисплей, въпреки, че си се забелязват и не са приятни.
Цитирай
#40

Кириле ти май не си чел първото мнение на темата и не си видял снимките. Значи това че стъклото ти е 2.5д не те топли, трябва да е 3д но няма, всички са плоски като дЪски. Бензиновото ти петно е балон с въздух понеже протектора ти е залепен само по краищата точно като моя с моето петно. С времето не изчезва. Може да забележиш и че на дневна светлина не се вижда почти но на стайна лампа вечер ясно си личи отвсякъде.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#41

Здравейте! И моят протектор е ЗНП от алиекспрес. И аз имам този проблем по средата, но при мен се получава когато изляза навън. Телефонът го държа във вътрешният джоб на якето и явно от температурата на тялото се отлепя. Не винаги, но се появява. Иначе през останалото време нямам проблем. Можете ли да предложите някой друго протектор по целият екран, като този ЗНП?
https://www.aliexpress.com/item/ZNP-Full...autifyAB=0
Цитирай
#42

Моето петно е съвсем различно от твоето ( поне засега Big Grin ). Твойто от снимките в първия пост е почти на целия екран и реално го прави неизползваем. Мойто е с диаметър около сантиметър и се появява само на студено, от 3 дни не съм го забелязвал.
Не знам какви са тея 3Д протектори, може това да е просто маркетингово име на 2.5Д. Аз не знам да има 3Д дисплей на телефони засега. Дисплеите от тоя тип ги водят 2.5Д, защото са леко извити накрая. Телефонът ми дойде с безплатен стъклен протектор, който явно беше нееластичен по краищата - и като го сложих - имаше по четирите краища 1-2мм ивици, които останаха незалепени. Свалих го и го сложих на Redmi 3-то на баща ми (който е 5", но не е 2.5Д) - и пасна идеално. Mofi-то е наистина напаснат за 2.5 дисплей, лепна навсякъде идеално и дупките пасват до части от милиметъра. Така че явно има разлика и не са всички плоски като дъски. Но явно и качеството има значение. Някой са си просто калпави като цяло. На моя пък вероятно са му спестили от олиофобно покритие.
Цитирай
#43

За да ти се изясни виж малката снимка от 2рия пост. Ти си с 2.5д протектор ама той също е плосък и не покрива извивката на нашето стъкло, както и да е няма да навлизаме в детайли. Знам го твоето петно, просто е по-малко, да знаеш че ще си стои така. Скоро и аз ще купувам няколко с цел да намеря някой койта да пасне и да има по-малко петно. Пусни линк от къде си го поръчал твоето.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#44

(2018-03-14, 16:48:11)Кирил написа:  Моето петно е съвсем различно от твоето ( поне засега Big Grin ). Твойто от снимките в първия пост е почти на целия екран и реално го прави неизползваем. Мойто е с диаметър около сантиметър и се появява само на студено, от 3 дни не съм го забелязвал.
Не знам какви са тея 3Д протектори, може това да е просто маркетингово име на 2.5Д. Аз не знам да има 3Д дисплей на телефони засега. Дисплеите от тоя тип ги водят 2.5Д, защото са леко извити накрая. Телефонът ми дойде с безплатен стъклен протектор, който явно беше нееластичен по краищата - и като го сложих - имаше по четирите краища 1-2мм ивици, които останаха незалепени. Свалих го и го сложих на Redmi 3-то на баща ми (който е 5", но не е 2.5Д) - и пасна идеално. Mofi-то е наистина напаснат за 2.5 дисплей, лепна навсякъде идеално и дупките пасват до части от милиметъра. Така че явно има разлика и не са всички плоски като дъски. Но явно и качеството има значение. Някой са си просто калпави като цяло. На моя пък вероятно са му спестили от олиофобно покритие.
Този, който го получих и аз с пратката, и при мен в краищата не залепва хубаво, отделно, че ме дразни постоянното отразяване на всичко. Особено като пече слънце, нищо не се вижда.
Цитирай
#45

Отлепих го и го хвърлих моя днеска, много гадно с тея отпечатъци. Днес го ползвях малко навънка, хем ма облачно време - пълно мазало - заедно с огледалния ефект - е направо съсипващо. Ето от тук го взех иначе :
https://www.ebay.co.uk/itm/Mofi-For-Xiao...2749.l2649

И за трети път казвам, че покриваше и стоеше идеално залепен отстрани Smile и нямаше нищо общо със снимките от втория пост, където ясно се вижда, че не е залепнал по страните и събира прах по фугата. Това бензиново петънце обаче свидетелстваше, че по средада не е стоял добре залепен по някаква причина.
Както и да е - минавам засега на вариант обикновен, нестъклен, матов протектор - който не дава отражения и не оставя отпечатъци. За сметка на това пък, щото и той е евтиняк - прави дисплея да изглежда гранясал, разваля цветовете, яркостта и контраста - точно като евтино матиращо покритие. Докато не намеря нещо свястно - с него ще е.
Цитирай
#46

Днес получих 2 протектора от Китай (ибей). Сложих единия, пасна супер, но не знам защо, и миналия, и този - сякаш закриват някаква малка зона от екрана, от 4-те страни. В сайт като спортал (примерно), текстът почва от самото начало на страницата. Ако гледам фронтално телефона, то половината първа буква на всеки ред не се вижда. Това и при двата протектора. При вас наблюдава ли се?
Цитирай
#47

Ами не, моя изглежда добре, само петното от въздух по средата си стои. 
Я кажи ти от къде поръча, скоро ще поръчвам 2,3 да пробвам дали ще уцеля някое без въздух. 

Ако питате мене, май всички идват от една и съща фабрика за целия свят, само разпространителите си слагат тяхното лого на опаковките.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#48

Ще ти го пусна на ЛС, малко по-късно, за да не правим реклама на продавача. Макар че не виждам защо, ако е читав, да не го рекламираме. Smile
Прави ми впечатление, че оставя значително по-малко отпечатъци от тоя с който дойде телефона, онзи беше все едно цял ден ям мазни баници, а и друго също трябва да отбележа, че е по-мек на допир.
Цитирай
#49

Преди месец ми пристигна нова поръчка с протектори. Този с който съм се га беше екстра, няма петна няма дефекти! До днес, преди малко го пръснах и него. Сакън човек да не си изтърве телефона :д веднага си пръскаш протектора И се чувстваш доволен че си е свършил работата. Много се харчели тези протектори, не знаех че е така. Ама тоя път удара беше зверски, ако нямаше стъкло дисплея заминаваше.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#50

Лично мнение:Защитното фолио е супер,не се вижда и няма петна,тъча работи без проблем.Но ако решиш да го млатиш с чук,няма да издържи.Сега съм с пвц,по края си личи(като при стъклените),отпечатват се пръстите,но тъча си работи без проблем.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)