Темата е заключена
Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S9-S9+ представени 25.02
#1


[Изображение: galaxy-s9-mini.png]


Достоверен източник на предварително изтичаща информация свързана с телефоните Самсунг твърди, че компанията работи върху мини версия на модела S9...

Към цялата статия -->

-
Аксесоари
#2

Дизайна си е същият поне според мен.
#3

Появи се синтетичен тест на чистия S9 в Geekbench

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/4866523
#4

Защо Мини версията да е отговор на iPhone, при положение че S3, S4 и S5 си имаха такива?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#5

Да, но може пък този път минито да е с топ хардуер, а не като старите...с посредствен.
#6

А дано хардуера да е същия. Само размера различен. Ще бъде добре. Ще има продажби

Samsung Galaxy S10+ Green
#7

(2017-11-20, 12:45:24)GH0STFACE написа:  Да, но може пък този път минито да е с топ хардуер, а не като старите...с посредствен.

Компактния С7 е с идентичен хардуер, като на С7 едж. Който хардуер всъщност все още е недостижим за Епълци. Даже С7 е с адски голяма пикселна гъстота, понеже за разлика от всички останали 5" модели, не е с fullHD екран, а с 2k. Реално това е устройството, което е в един клас с нормалните айфони. Само тази година им липсваше компактно устройство с топ хардуер, не че С8 е кой знае колко голям.

Иначе минитата, бяха лоша идея. Дано не ги връщат. Те би трябвало да са конкуренция на онова недоразумение SE.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#8

(2017-11-20, 23:47:17)e34v8 написа:  Компактния С7 е с идентичен хардуер, като на С7 едж. Който хардуер всъщност все още е недостижим за Епълци. Даже С7 е с адски голяма пикселна гъстота, понеже за разлика от всички останали 5" модели, не е с fullHD екран, а с 2k. Реално това е устройството, което е в един клас с нормалните айфони. Само тази година им липсваше компактно устройство с топ хардуер, не че С8 е кой знае колко голям.

Иначе минитата, бяха лоша идея. Дано не ги връщат. Те би трябвало да са конкуренция на онова недоразумение SE.
Какъв е този компактен S7? Нещо се бъркаш. Аз съм чувал само за стандартния S7 и неговата модификация S7 edge.
Компактните/мини модели са телефони под 5 инча. Мислим за различни неща явно.

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop
#9

S6 и до някъде S7 бяха компактни и удобни за ползване с една ръка. И основно диагонала на телефона определя дали ще е удобен за ползване. Та максимума е горе долу 5-5.2" дисплей , всичко над това си е за 2 ръце или се изпитва дискомфорт при ползването с една. Ако пуснат версия с диагонал  около 5" и топ характеристики ще е доста актуален.
#10

Компактни телефони вече почти няма.Всичко е НАД 5" и колкото и малки рамки да има,то след 5,2" почва да става леееко кофти да се използва с една ръка по абсолютно целия екран.Наистина,2:1 съотношението е някак по-удобно,заради стеснените страни но в момента с G6 пак имам нужда от 2 ръце на моменти освен ако не си пианист.Колкото до S9 mini-според мен не е никак лошо да го има като вариант.Едно,че ще е много удобен за ползване с една ръка(до колкото е възможно),друго че ако хардуера е топ като на флагмана и е на по-ниска цена то много ще се продава.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#11

Проблема на "новите" 2:1 дисплей че са твърде издължени и наистина диагонала трябва да намалее доста докато стане удобен за ползване с една ръка. Представям си 5" в 18:9 колко малък ще изглежда до един реален 5" 16:9, отделно и малките размери водят до липса на достатъчно място за важни компоненти като батерия, камера .. Каква ще е файдата от 5" infinity display с 2300-2500мАч батерия .. и някакъв малък сензор за камерата, още повече два.
#12

(2017-11-21, 07:47:23)GH0STFACE написа:  Какъв е този компактен S7? Нещо се бъркаш. Аз съм чувал само за стандартния S7 и неговата модификация S7 edge.
Компактните/мини модели са телефони под 5 инча. Мислим за различни неща явно.

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop

Колегата е имал в предвид, че С7 се чувства като компактен - за едно и също нещо говорите.
И аз съм на това мнение - имал съм С7 и в сравнение с новите модели си е наистина компактен
и доста удобен апарат.
Но има и една друга неприятна зависимост- с какъвто и кейс да ги облицоваш, почти всички
смартфони увеличават размера мноооого неприятно!

Huawei P 40 Pro    Angel
#13

Точно това имах предвид. В днешно време, големите версии на флагманите са с по над 5.5", а компактните (ако имат такива) - с около 5".

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#14

@e34v8 и с какво на Samsung хардуера е недостижим за Apple, че на Apple работи по-гладко ли? Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#15

Хайде стига с това сравняване на iphone със телефон с Андроид. Който иска iOS да си взима iphone. Ако ще да работят два пъти по гладко и да са два пъти по-евтини епълите не бих си взел техен телефон. С+ ще дойде с нов процесор 6ГБ или 8ГБ рам и дано предложи вече нещо ново, а не само да помпат хардуера.
#16

(2017-11-21, 20:04:34)hazART написа:  @e34v8 и с какво на Samsung хардуера е недостижим за Apple, че на Apple работи по-гладко ли? Big Grin

Ами да започнем с най-важните неща - екран (на епъл 326ppi екраните са с гъстота на средняк от преди 2 години) и батерия. Има и още пестене от страна на Епъл, но пък за сметка на това са скъпи за клиентите Wink .
Топ андроидите отдавна работят бързо и плавно.

Както и да е, това наистина е офтопик, извинявам се и спирам.

Аз лично се надявам Самсунг наистина да пуснат С9 вариант с около 5" екран, който да е с параметрите на големите версии. А и знам, че доста хора искаха компактно устройство, без компромиси в екран (примерно ниска резолюция), камера, чипсет, рам и т.н...
А и ако успеят да го направят с габаритите на LG G2 примерно, ще има доста доволни.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#17

Мисля, че Самсунг няма да дадат на зад по отношение съотношението на дисплеите 18:9 при флагманите си. Да и на мен са ми малко странни дисплейте с този размер, но се свиква. При това съотношение телефона е доста по-удобен за държане в ръка. Нот8 е по-голям от Нот4 но като усещане е точно обратното.
#18

@e34v8 екрана си е екстра, да на Samsung са най-хубави, но пък ти го изкара, че на Apple за нищо не става.
Батерията е топ, с 9 инсталирани приложения съм, и от 100% пада на 99% чак след 18 минути, на яркост 90%, когато това ми го направи Samsung, SONY, LG, HTC и Huawei ми се обади.
Иначе е нормално Samsung и те вече да представят флагман с малък дисплей, SONY и Apple имат, защо и Samsung да нямат, а и за хората ще е екстра.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#19

(2017-11-22, 16:58:51)hazART написа:  @e34v8 екрана си е екстра, да на Samsung са най-хубави, но пък ти го изкара, че на Apple за нищо не става.
Батерията е топ, с 9 инсталирани приложения съм, и от 100% пада на 99% чак след 18 минути, на яркост 90%, когато това ми го направи Samsung, SONY, LG, HTC и Huawei ми се обади.
Иначе е нормално Samsung и те вече да представят флагман с малък дисплей, SONY и Apple имат, защо и Samsung да нямат, а и за хората ще е екстра.

Де да имаше поне FHD резолюция,че да го сравняваш тоя дребосък с тяло на големец.Отделно,че бързото зареждане ще ти е болка ако нямаш нужните аксесоари.Не знам какво точно сравняваш.Никой не казва,че екрана е лош,но за парите си..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#20

Телефона се зарежда и без бързо зареждане, като Samsung с бързо зареждане.
LG са с най-бледи цветове ако става на въпрос, и тялото не е на големец, или на тебе са ти толкова малки ръцете?
И дребосък, ама спрямо флагманите на Android хвърчи, след 2 години надали ще почва да лагва, и надали ще му спрат ъпдейтите след 2 години.
И не се отделяй от темата, ако искаш заяждане на лично.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#21

Ако искаш можеш да видиш на човек 1,90 колко са му малки ръцете?Не се отделям от нищо,спокойно..Ама почна да ми писва от фенщината ти Wink Ай не ни вземай чак толко за мезе,не сме пораснали в саксия.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#22

(2017-11-22, 16:58:51)hazART написа:  Батерията е топ, с 9 инсталирани приложения съм, и от 100% пада на 99% чак след 18 минути, на яркост 90%, когато това ми го направи Samsung, SONY, LG, HTC и Huawei ми се обади.

Р10-ката ми пада така след около 20 мин слушане на музика.  Big Grin
#23

(2017-11-22, 16:58:51)hazART написа:  @e34v8 екрана си е екстра, да на Samsung са най-хубави, но пък ти го изкара, че на Apple за нищо не става.
Батерията е топ, с 9 инсталирани приложения съм, и от 100% пада на 99% чак след 18 минути, на яркост 90%, когато това ми го направи Samsung, SONY, LG, HTC и Huawei ми се обади.
Иначе е нормално Samsung и те вече да представят флагман с малък дисплей, SONY и Apple имат, защо и Samsung да нямат, а и за хората ще е екстра.
При ЛГ 3 и 6 които имам батерията пада от 100 на 99% след 20тина минути. Така че недей да гивориш за всички

Samsung S23+
#24

(2017-11-22, 16:58:51)hazART написа:  Батерията е топ, с 9 инсталирани приложения съм, и от 100% пада на 99% чак след 18 минути, на яркост 90%, когато това ми го направи Samsung, SONY, LG, HTC и Huawei ми се обади
Обаждам ти се.... Cool
С умрел 9 лайт, правя 7ч СоТ на ВиФи, и 6ч Сот на 3/4G (през деня, навън, докато пътувам 10 часа). Ти ми се обади, когато направиш това със *гФон.
И батерията ми пада от 100 на 99%, след 4-5ч стендбай, или в рамките на/след първия час, ако ползвам Вайбър/Телеграм, и някой друг разговор....


По темата, аз съм скептичен че ще има S9 Mini. Самсунг казаха, че А- серията ще е безрамкова през 2018, и очакваната цена ще е А3-500 Ойро, А5-600 Ойро, А7-700Ойро. Отиваме на цена като за S-ка. И при положение че вдигата средната серия, модел от скъпата няма да е конвертируем на пазара.
И като цяло, цени от по 1200-1400лв за А серия, е по-голяма идиотия и от цените на йФОн. Но, фенове има, ще се купува, биха заключили мастер-постерите тук!


* - бел.ред / променено след като ми се отвориха очите....
#25

Тия проценти ги правя за 18 минути само с използване на Facebook с WiFi.
И аз не падам от небето, за да ми казва някой батерията на Android с 1% за колко пада, защото съм имал 4 Android и никой от тях не е държал така.
И целта ми не е да обеда никой какво да си взима, просто някои хора пропускат фактите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)