Темата е заключена
Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S9-S9+ представени 25.02

Браво може сега и тиквен медал да получиш, щом е най-добрата Smile
Аксесоари

(2018-03-16, 12:05:38)bicubic написа:  https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/
Ето тук най-добрата камера за момента е на Galaxy S9 plus - всичко останало е чесане на езиците

Помисли си пак Big Grin


portrait mode-a - не струва на S9+ в сравнение с този на Pixel 2,
предната камера не струва на S9+ в сравнение с тази на Pixel 2,
low light-a зависи от снимката понякога е по добре понякога по зле от Pixel-a,
dynamic range-a не струва в стравнение с тоя на Pixel 2,
стабилизацията също не струва пред тая на Pixel 2.

Тоя телефон има едно Slow-Mo на 960fps и т'ва е големия напредък.

Най добрата камера ама в кавички.

Топ камерата на Andoird phone на пазара си остава Pixel 2 за мен.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона

Bicubiс, моля те. Гарантирам ти,че дори G4 може да направи за смях 99% от тия телефони в списъка на сайта, както пък Nokia Pure View ще направи за смях всичко останало.
Колкото и платени сайтчета да ми показваш, няма телефон ,който да надмине 808 Pure View що се отнася до снимки.
Виждал съм го срещу Самсунг S8 и моя, снимал съм с него, безмалко и да го купя чисто нов от човека, но се отказах.
Много добре знам за каква разлика в снимките става въпрос в полза на Нокия-та.
Колкото и да ми показваш ревюта и сайтчета, скъсани от платена реклама на Iphone и Samsung.

Pixel-а при Android явно още е топ в камерите, поне това е, което виждам от всички samples, които съм видял. Излезе проблемен, бъгав, но с уникалната камера за Android.
808 вече е друго, няма друг с 41MP към момента, в MP най-големите мисля, че са при Sony по 21 и 23 MP , ако не се лъжа. Въпреки, че мегапикселите са далеч от най-важното, разбира се.
808 не е масов телефон, а експеримент. Наистина уникална камера в телефон, при това със ARM11 процесор, мисля, че имаше отделен чип за камерата, иначе сам по себе си процесора е слаб.
Страхотен експеримент беше 808, остана си последното най-добра от "старата" Nokia, наред с N8, N95 и Siroco/Carbon Arte луксозните им изпълнения. В нас още има един E71, на който дори навигацията му работи, лошото е, че с доста стари и неактуални карти, но работи offline. Има си и WiFi, facebook app за Symbian през което и съобщения се пишат. Още ми стои за backup phone, батерията не е сменяна от както е телефон и кара по 3-4 дни на standby.

(2018-03-16, 12:05:38)bicubic написа:  https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/
Ето тук най-добрата камера за момента е на Galaxy S9 plus - всичко останало е чесане на езиците

Само на мен ли ми прави впечатление липсата на S8 в тази класация?

(2018-03-16, 12:27:05)greensmoke7777 написа:  Bicubiс, моля те. Гарантирам ти,че дори G4 може да направи за смях 99% от тия телефони в списъка на сайта, както пък Nokia Pure View ще направи за смях всичко останало.
Колкото и платени сайтчета да ми показваш, няма телефон ,който да надмине 808 Pure View що се отнася до снимки.
Виждал съм го срещу Самсунг S8 и моя, снимал съм с него, безмалко и да го купя чисто нов от човека, но се отказах.
Много добре знам за каква разлика в снимките става въпрос в полза на Нокия-та.
Колкото и да ми показваш ревюта и сайтчета, скъсани от платена реклама на Iphone и Samsung.

Ама вие хем искате хубав дизаин, тънки рамки, тънък телефон, равна камера с гърба....а Нокията която не спирате да давате за пример, помните ли каква тухла беше? И съм сигурен, че много малко от нас, да не кажа николко, не са държали два, три апарата едновременно в ръка, за да правят сравнения на камерите. Лежите на някакви сравнения в тубата, а там е толкова лесно да се манипулира всичко. Всеки има право на избор, свободен избор, перфектен телефон няма, един е добър в едно, друг в друго, вие си избирате апарата, а не той вас. Лек и успешен ден на всички.
https://www.youtube.com/watch?v=aqJp-TkkwUI ето пример за манипулиране на тест на камера.

За тва си гледам снимките във фликър на обикновени потребители. Всички блогове са платени, за тва и са направени. Хората няма да си плямпат и правят ревюта ей така от свободия.
Ето един албум, може да се разровите и за още... https://www.flickr.com/photos/dsrajawat/...6743939218

(2018-03-16, 12:25:59)Legend написа:  Помисли си пак  Big Grin


portrait mode-a - не струва на S9+ в сравнение с този на Pixel 2,
предната камера не струва на S9+ в сравнение с тази на Pixel 2,
low light-a зависи от снимката понякога е по добре понякога по зле от Pixel-a,
dynamic range-a не струва в стравнение с тоя на Pixel 2,
стабилизацията също не струва пред тая на Pixel 2.

Тоя телефон има едно Slow-Mo на 960fps и т'ва е големия напредък.

Най добрата камера ама в кавички.

Топ камерата на Andoird phone на пазара си остава Pixel 2 за мен.

Настройките на камерите са коренно различни 100% по време на снимките.

ПП: Ето едно много по реално сравнение дори и iPhone X е там. https://www.tomsguide.com/us/pixel-2-xl-...-5200.html

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Тук нещата пък са съвсем други... Докато не докопате телефоните и не си направите сами ревютата всеки ще е на различно мнение. 

Такава е традицията по всички форуми ,когато има нов флагман от Самсунг.
Хората, които не могат да го имат се опитват да убедят себе си и останалите, че устройството не си струва парите или е с куп недостатъци.
Нищо ново под слънцето.
И все мнения от такива капацитети ,които не са докосвали телефона или го нямат.
След ,като някой няма лични наблюдения от работа с някой телефон просто е чиста проба спам да го коментира.
Нета е пълен "ревюта"  които си противоречат. Кой ви гарантира, кое мнение е обективно или ,като бабите пред блока просто трябва да се чешат езиците?
Камера , батерия и други подобни показатели се хейтват все от хора,  които нямат телефона.
Ами... със сигурност сте далеч от истината.
Телефона си е перфектен във всяко отношение!

Все пак, на мнение съм, че дали ще хванеш последния Huawei P/Mate/Honor, последния Galaxy или iPhone , всички имат страхотни камери, богат софтуер с ръчни настройки (без iPhone , но си има доп. приложения, даващи функционалност), тези на Samsung Pro Mode в камерата или Pro Mode-а в Huawei са много подробни, отделно колко различни режима има според светлината, типа снимка и т.н. думи нямам. Дори в един Lite , като вляза в камерата имам чувството , че гледам меню на флагман - подробности до детайла, режими, светлинни ефекти и т,н.

Това, което искам да кажа е - всички флагмани (а вече дори и средно-високия клас задоволява 99% от нуждите на потребителя) дават перфектни камери, с добри възможности за снимки и при лоши условия на светлина, HDR, двойни камери (очакваме и тройна в P20), вече от потребителя зависи как ще снима, до какъв начин умее да борави с настройките, които му се предлагат в Manual/Pro режимите , със светлината, с определените детайли и т.н.

Същите тези 99% ползват автоматичния режим за снимка за социални мрежи и може въобще да не разберат, че имат подробен режим на камерата (и как се използва).

Така, че освен добрите камери, много зависи и от фотографа.

И какво беше толкова това предпродажбно минус 200 кинта?!  Цената колкото на ретрото S8. Stolt


Цитат:Цена при запазване на настоящ абонаментен план 1399.98 лв.

В същото време някакви каруцари го продават на 1500лв.Big Grin

(2018-03-14, 21:50:30)m.dachev80 написа:  Е как да не е подобрено. Софтуера е подобрен. Ако хардуера е достатъчно добър, защо да го променят. Неможе всяка година всичко да се подменя

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Щом е само до софтуера един ъпдейт стигаше ...


(2018-03-15, 23:01:43)MUFC написа:  https://www.phonearena.com/news/Results-...8_id103261

Язък за променливата бленда...

Интересно ... в този тест специално, МНОГО си личи агресивното шумоподтискане ... чак надписа Segafredo са поизчистили ... Язък ти за хардуера, кога ти е калпав софтуера, а той е 80% от снимката ...

(2018-03-16, 07:08:57)e34v8 написа:  Pixel-ът наистина ще се окаже с невероятна камера. Трябва да се изчака малко с такива сравнения. С9 излезе съвсем скоро и тепърва ще подобряват камерата.

Google lens и Pixel Visual Core (чипчето с означения SR3HX X726C502) явно не са латентни както се твърди ...


(2018-03-16, 12:05:38)bicubic написа:  https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/
Ето тук най-добрата камера за момента е на Galaxy S9 plus - всичко останало е чесане на езиците

Срещу достатъчна сума dxomark са готови и нокия 1100 да изкарат най-добрия камерафон ...


(2018-03-16, 14:05:45)vovalinder написа:  Само на мен ли ми прави впечатление липсата на S8 в тази класация?

Някак и Pixel 2 XL  го няма ...

(2018-03-16, 14:38:31)Pelikana написа:  Настройките на камерите са коренно различни 100% по време на снимките.

ПП: Ето едно много по реално сравнение дори и iPhone X е там.  https://www.tomsguide.com/us/pixel-2-xl-...-5200.html

2 от 14 ... не е ОК някак ... в заключение и пиксела и айфона с по добри камери ... И това ще да е манипулирано ...  Cool

(2018-03-16, 14:50:46)eksoldier написа:  Тук нещата пък са съвсем други... Докато не докопате телефоните и не си направите сами ревютата всеки ще е на различно мнение. 

Съвсем други? Пак са същите ... С9+ се излага и то не от към сензор ... Това, че хуяговей го победи не е изненада ... В топ 3 ги класирам китайците ... след LG, като можещи да направят читав камерафон (от P9 насам) ... Ще съм любопитен за ревюта след няколко месеца като минат няколко ъпдейта на S9/+ ...

Цитат:Съвсем други? Пак са същите ...
Имах предвид, че S9+ не е нищо по-особено. На моменти S8 прави по-добри снимки даже. Преди теста момчето казва, че всички снимки са с автоматичен режим.

От вчера вече има ъпдейт за камерата. Така че тепърва ще се подобрява.
Към момената ( всъщност вчера, преди ъпдейта) аз не виждам никаква разлика между Ф1.5 и 2.4.
Снимах и на тъмно и на светло, като единствено променях блендата. Вярно при 1.5 става мало по-светла снимката, но не бих казал по-качествена. На светло ми са 1:1 без значение с 1,5 или с 2.4

https://www.youtube.com/watch?v=DfT9h02mTXQ
Вие го изкарахте, че едва ли не не може да прави снимки и на ниво бюджетен клас. Big Grin
И пишете в темата за екрани, да видим какви са ви началните и заключените екрани, кой ще догонва иначе мнениеята в същата тема, само, че за предходните модели. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Кой е казал, че не може да снима? Ама конкретно ми посочи.
Напротив - може. Ама нищо ново. Нищо reimagined.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Е ти какво очакваш, революционни промени ли, или да пишем 1 и също, че камерата не била нищо ново, и едва ли не хората да не го купуват. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Днес ми звъннаха от Теленор, че изпращат телефона до магазина в който съм заявил, че ще го получа. Накой знае ли, горе-долу след колко време ще се обадят от магазина? Иначе с моя тарифен план S9+ ми излезе 1440 лева.

Благодаря предварително за отговора!

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 

(2018-03-16, 20:21:17)hazART написа:  Е ти какво очакваш, революционни промени ли, или да пишем 1 и също, че камерата не била нищо ново, и едва ли не хората да не го купуват.
До сега от както има галакси S всеки следващ модел е превъзхождал предния ... в случая обаче освен, че S9 е по - нов и ще има по дълга поддръжка не виждам към този момент нещо съществено с което да превъзхожда S8 ...

По-дългата поддръжка е само в Enterprise програмата, иначе ще си е стандартните 18 месеца, мисля.

Ако говориш като дати - да, 2018 и 2019 ще се поддържа.

А относно средния клас и добрите снимки - P10 lite прави наистина страхотни кадри. Удивен съм от камерата предвид класа и цената на апарата.
Скоро снимах и с на приятел A5 2017 . Въпреки, че няма OIS като в 2016, снима повече от чудесно, макар, че нощно Huawei-я го превъзхожда, то дневно Samsung-а е някак по-светъл, докато китаеца е доста тъмен в автоматичен режим и трябва да минеш в Pro Mode за да коригираш това. Някак автоматичния не се наглася така добре и винаги снима една идея по-тъмно, дори две.
A5 2016 пък , макар и с OIS, започна да прави много по-шумни и гадни снимки с Android 7, като с 5 и 6 нямаше проблеми. Новото меню на камерата , с което дойде, си е прилично идиотско, доста наблъскано и шум има дори по-тъмните детайли като се загледаш на дневни снимки. При положение, че до Android 5/6 беше перфектен. Със 7-цата на нощни снимки е отвратителен, появи се един син оттенък отгоре.
А до Android 6 какви снимки правих, чак снежинките хващах, правих едни страхотни, ама наистина страхотни кадри миналата зима в големия сняг. Затриха се отдавна (една имам някъде из VSCO публичните албуми).
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)