Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Black Friday / Черен Петък 2023г.

Навлизаме във времето на шопинг манията в кара на годината, която стартира с Черния петък. 

Емаг вече обявиха, че eMAG Black Friday ще бъде на 19 ноември!

Ще се възползвате ли?

В глобален план има сериозни проблеми с транспорта, освен, че е поскъпнал в пъти - за много от стоките няма необходимия ресурс да бъдат транспортирани, което вече се отразява в дефицит и повишение на цените ...

[Изображение: cheren-petak-v-Emag-1-800x500.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

Аз не - техния блЯк фрайдей се изразява в това да напомпят предварително цените до небесата и след това на уречената дата да ги свалят колкото са си били.
Цитирай

Има някой оферти в Emag, но те са доста малко на фона на предварително надутите цени. По принцип си набелязвам нещо за купуване и го следя 3-4 седмици ценово. Ако има найстина намаление купувам.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не възнамерявам. Тия "черни петъци" са твърде съмнителни, защото баааавничко и неусетно цените на повечето продукти, които ще попаднат в списъка, се повишават и на "празника" всъщност не са особено по-различни от текущите преди няколко седмици. Добър метод е за изчистване на залежали складови наличности покрай някой и друг нов модел.

Твърдя това от личен опит, а и като цяло румънският сайт поддържа осезаемо по-високи цени от тия на нашия пазар, особено пък на гаражния. Важи с пълна сила и за унгарския, където пък налагат поразяващи цени на доставката.

По-реалистични са периодичните промоции тип "ловци на оферти", "революции .." или както там се наричат, защото рядко, но има и наистина доста добри предложения. Преди няколко месеца така си купих часовник за около 600 лв., който иначе е 1200-1300 лв.

Пазарувал съм в някои други страни (Латвия, Германия, САЩ, Словакия) на черни петъци и разликата е твърде съществена, но всеки си знае за себе си.
Цитирай

И аз твърдя, че 95% о тцените ги качват преди обявения ден. Единия път в 00:03 вече всичко беше изчерпано??? А другата година, следях един рутер 6 месеца, все не беше приоритет за отделяне на средства, и на така наречения черен петък, беше със задраскана скъпа цена а моментната си беше тази която гледах 6 месеца. Smile  Аз също съм пъзърувал извън България по такива черни петъци, както каза колегата преди мен - нищо общо с тук. Затова когато имам нужда от нещо, проучвам пазара и го купувам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Прави сте за практиката на емаг, но миналия ноември взех едно LG OLED BX55 за 1700лв, при положение, че стойността му тогава беше към 2500. Промоциите им отдавна нямат общо с онези, които правиха през 2013/2014 да речем. Но, за себе си мога да кажа, че от там доста неща съм си купил и то на цени под конкуретните. Иначе, ако човек не си прави сам рисърча и сметката, друг ще му е направи винаги.
Цитирай

Така е, пускат хубави промоции, ама по често извън черния петък. Extreme digital са същите, понякога пускат промоции от типа 50 намаление на даден артикул, ама трябва постоянно да се следи.
Цитирай

Тъпото е, че Ни смятат за тъпи.... а още по-тъпото е, че Все се намират "тъпаци", които са наивно вярващи и си дават Излишно парите, вярвайки, че са на "Далавера" ? Един път се лъже човек, ама Вече години наред да успяват... значи не напразно "определих", че все има "тъпаци".

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Одавна не пазарувам от Емаг.Не са най евтини,както бяха в началото.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

(2021-10-18, 21:24:04)niksanvn написа:  Тъпото е, че Ни смятат за тъпи.... а още по-тъпото е, че Все се намират "тъпаци", които са наивно вярващи и си дават Излишно парите, вярвайки, че са на "Далавера" ? Един път се лъже човек, ама Вече години наред да успяват... значи не напразно "определих", че все има "тъпаци".

Празник е, дай на хората да се почувстват хора, какво като плащат по-висока цена?
Не малко хора плащат солени цени, това не ги прави тъпаци.
Цитирай

не ми дреме за цените човече... яд ме е за принципа на елементарен "тарикатлък"... все едно са най-великите, а народа сан"риби", които кълват всеки път на "ВЕЛИКИТЕ" ИМ оферти... Аз не чакам "оферти, когато искам да си купя нещо... и Никога не ходя се" вра" кат маносан поне Месец Преди и След тази" истерия" Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Съгласен, но парите са си на хората, да си ги харчат където си искатSmile
Това е в световен мащаб, даже в развитите страни хората плащат двойни цени за да им го достави друг или дори да го имат веднага и не само смартфон, а всичко. Хората сме материалисти и обичаме играчки, без да мислим кой е тарикат, мами, прави лесни пари и тн.

Купуват от него- ще продава и мами, не купуват- ще фалираSmile
И все пак не мисля, че хората са прости, по-скоро по-мързеливи и склонни да платят всяка цена само за да имат дадена вещ ВЕДНАГА.
Цитирай

Както всяка година - фиктивно "намаление", но преди това постепенно увеличение на цената, след което дойде ли датата ... рибките кълват.
Много рядко имат наистина нещо намалено (предимно залежала стока), която бързо се изчерпва, заради ограничени наличности.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Както с цените на горивата... Още не са казали, че ще вдигат... и всички започват да вдигат от Обяд... а Вечерта пак вдигат... стават сутринта И отново вдигат, Но не се спират... Цикълът се повтаря. Отидеш, питаш.. аве еееи... спрете се ве... Ами всичко се било вдигнало. А когато намалят, отиваш след МЕСЕЦ да им напомниш... аРи веее, преди месец паднаха цените.... Ааа сори, ама ние имаме още от "скъпите" партиди... а къде ви бяха "евтините" да ва е... Извода.... Докато НЯМА контрол... не само, че ще е така във Всеки сектор, а и По-зле ще става.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

(2021-10-18, 16:56:49)pepy1 написа:  Единия път в 00:03 вече всичко беше изчерпано???
"Черният петък" е Емаг го пускат към 7-8 сутринта, не в 00:00. Иначе си прав, че на първата минута вече всичко е магически изчерпано.
Цитирай

От около година си правя експеримент с Emag, като добавям продукти в любими и ги наблюдавам.
Прави ми впечатление, че преди техните "Ловци на оферти" и "Революция на цените" им увеличават стойността и след така наречената отстъпка, стоките са по-скъпи, отколкото са били седмица преди "промоцията".
Рядко има попадения, но ако човек е много в час с цените и има търпение да "дебне" може да попадне на добра оферта. Друго което ми прави впечатление по време на акции е че често цената се увеличава по време на самата акция. Примерно първият ден е една, а на втория вече е по-висока. предполагам че след определен брой продажби от вид, софтуера им коригира нагоре. 
Когато пазарувам от Emag предпочитам да избягвам търговците, които продават там, заради по-безпроблемната гаранция на Emag. Ако сте решили все пак да купувате от търговец, проверете цената и в сайта му. Много често цената във фирмения сайт е много по-ниска. Виждал съм как търговеца си поддържа в сайта една и съща базова цена на стока за дълъг период, а в Emag e увеличена, за могат да формират отстъпка. Когато има безплатна доставка, то тя е включена цената. Общо взето мила родна картинка :-)
Цитирай

Затова и аз не пазарувам от емаг. Направи ми впечатление, че емаг е станала платформа за малките търговци които доста често намирам негативни коментари за тях. Примерно даден телефон е по-евтин от останалите места защото е за филипинския( примерно) пазар и като го купиш я рома не е глобален и няма ъпдейти или когато опреш до гаранция в официален сервиз ти казват, че не е за нашия пазар и не я приемат. В началото емаг май не беше така ...

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

@BlackBone , емаг е платформа за убиване на малките търговци. Почваш да продаваш нещо там, след време емаг го намират на по-добра цена от теб и има два варианта - или ти подбиват цената много, или направо те трият от платформата им.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2021-10-19, 04:57:32)solo5 написа:  ... Друго което ми прави впечатление по време на акции е че често цената се увеличава по време на самата акция. Примерно първият ден е една, а на втория вече е по-висока...
Имам същите наблюдения, защото съм абониран за бюлетина им, както и тия на останалите по-големи вериги.
Цитирай

Не е точно Черен Петък, но не мога да открия тема
за промоции и изгодни оферти, а като че ли бях попадал на такава тема

При покупка на гуми Continental от 1 октомври до 15 ноември получавате подарък:
- До или равно на диаметъра на гумите R16: JBL GO 2 Портативна тонколона
- От диаметър на гумите R17 и по-голям: Аудио слушалки JBL T560 BT
- След приключването на кампанията от всички участвали в анкетата организаторът
ще изтегли името на наградения, получаващ JBL Bar 2.1 Deep Bass Soundbar.
Тегленето ще се състои в 10:00ч на 15.11.2021г

P.S. Портативната колонка и слушалките, според зависи какъв диаметър гуми си закупите са подаръци, а не томбола.
Единствено голямата награда се тегли чрез жребий. Аз лично не разбирам какво значи до "изчерпване на количествата"
при положение, че не са обявени количества, но се надявам да не са предвидили по 5-10 комплекта,
защото закупихме 2 комплекта зимни гуми и чакам 2 портативни колонки :-)
Цитирай

Аз лично ще си купя нещо дори и малко за да се запиша.
Практиката ми е следната: цяла година си пълня списъка с
любими и периодично си го снимам за да сравня цените на
черния петък. Ако нещо ме устройва и е изгодно купувам.
С интернет няма нищо по-лесно от това да сравниш цената
с конкурентните сайтове за минута.......... Понякога при сравнение
попадам на по-изгодна "според мен" цена от друг сайт и купувам
от там Smile Всички си мислим, че пестим от нещо или от всичко
но рано или късно се набутваме с друго!

Сега имам страшна дилема и ще дебна Iphone 11 pro на
черен петък и ако го пуснат на оферта ще съм много изкушен.....

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
Thumbs Up 

Намаление на цените на OnePlus.
https://www.gsmarena.com/oneplus_starts_...-51632.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Набелязахте ли си продукти за черния петък, някои пак вдигат цените и после уж е намалено.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Взех си някои неща, които бяха реално намелени, сега им следя цените и скачат главоломно нагоре.
Цитирай

Набелязах едно LG55 за 699 кинта от Emag за подарък на
мой близък. Ще се дебне яко в петък сутрин Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)