Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Форматиране SD карта на Xiomi Redmi NOTE 4X
#1

От скоро използвам въпросния телефон след 2 годишна употреба на Леново Вибе П1. При Леновото имаше опция да форматирам картата като вътрешно хранилище или като преносимо. При Xiomito аз ли н ея намирам тази опция или я няма?
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма такава опция. Картата може да се ползва по подразбиране само за снимки, доколкото помня
Цитирай
#3

Колега ако искаш можеш да пробваш ето това.С тази инструкция можеш да разрешиш четене и запис на картата без да я форматираш като вътрешна памет.Потвътждавам работи на стокови 6,7.0 и 7.1 ромове,също изпробвано и на къстъм ромове.Ако не ти се занимава да декомпилираш и компилираш jar файлове ползвай приложението.Върши си работата перфектно.Ако правилно съм те разбрал ,че искаш картата памет да ти е по ппдразбиране,това ще ти свърши работа.
Цитирай
#4

(2017-11-23, 23:40:43)suffer написа:  Няма такава опция. Картата може да се ползва по подразбиране само за снимки, доколкото помня

Здравейте 
Сложил съм в опции за програмиста всички изтеглени  програми принудително  да се записват в СД картата 
значи ли ,че няма никакъв ефект това ,така и не намерих като отидеш на самото проложение опция да бъде местено на картата
Цитирай
#5

Не съм виждал такова нещо в тези опции, но просто можеш да си следиш паметите - коя се пълни и коя не при инсталация на ново приложение или игра.
Също можеш да видиш дали всичко ти работи коректно като изкараш картата и ще си отговориш на въпроса
Цитирай
#6

Одеве имах време и проверих, пълни си вътрешната памет но файл мениджъра ги разпознава като цял дял примерно  16г +32гб -48 
Другият момент е по подразбиране ако се напълни вътрешното хранилище дали ще ги праща във външното 
Ако някой който е с  16 гб версия и я  напълнил   нека сподели какво се случва ,предполагам тези с 32гб никога няма да срещнат този проблем
Цитирай
#7

(2017-11-24, 20:13:28)puluks написа:  Одеве имах време и проверих, пълни си вътрешната памет но файл мениджъра ги разпознава като цял дял примерно  16г +32гб -48 
Другият момент е по подразбиране ако се напълни вътрешното хранилище дали ще ги праща във външното 
Ако някой който е с  16 гб версия и я  напълнил   нека сподели какво се случва ,предполагам тези с 32гб никога няма да срещнат този проблем

Говориш за тази опция нали? Значи не се записва на СД картата?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Да ,същата 
Но поне аз не намирам разлика ,интересно ми е дали ако напълни вътрешната памет ще ги праща на СД картата
Цитирай
#9

Не мисля, че ще ги праща там. От години знам, че 16ГБ памет са крайно недостатъчни, поне за мен. Все пак Spotify има опция да качва песните в мемори картата, което е идеално.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)