Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изчезнаха ми снимките от камерата???
#1

Здравейте, до вчера всичко беше наред, но днес всички снимки от камерата бяха изчезнали (съхраняваха се в паметта на телефона), всички други снимки изтеглени, получени и др. са ОК, но не и тези. Някои може ли да ми помогне поне с идея как евентуално могат да се възстановят, опитах с dr fone for android, но не се получи, точно тези снимки и клипове липсват. Не съм правила никакви скорошни промени по настройките на телефона, няма нови инсталирани приложения или нещо друго и нямам никакво обяснение как просто изчезнаха. Ще се радвам, ако някои може да помогне и благодаря предварително. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Синхронизация с Google photo имаш ли ?
Цитирай
#3

До колкото знам не...
Опитах и с други програми, но не откриват снимките, излизат някои по-стари и изтрити, но тези като, че никога не са съществували...
[-] 1 потребител изказва благодарност на nattie_13 за това мнение:
  • Dimi_andonova
Цитирай
#4

Ако не си я спирала нарочно(което много ме съмнява)-имаш синхронизация!С входящите ъпдейти на гугъл "за наше улеснение" ,има поне 10 синхронизации на каквото се сетиш.
Цитирай
#5

Сега проверих, синхронизиране и създаване на резервни копия е изключено..
Цитирай
#6

виж с файлов мениджър дали не се "показват"... виж в някои папки като dcim или pictures

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай
#7

Това го проверих още когато изчезнаха... Няма ги
Цитирай
#8

Сигурна ли си, че никой не ти е пипал телефона? Изглежда на ръчно изтрити, иначе няма причина да "изчезнат" току така...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#9

Тогава, след като липсва задължителната за снимките синхронизация, нищо не може да се направи. Точно за такива случаи е нужна синхронизацията.
Цитирай
#10

Имаш ли Photos на телефона си? Забелязала ли си завишена мобилна/wifi активност? Като много GB "нещо" ги изразходва?
Синхронизацията е включена попринцип, защото аз я изключвам.
Влез в https://photos.google.com/ и се логни със същия акаунт който е на телефона. Имаш надежда да са там!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#11

Проверих в google photos и там ги няма, не съм забелязала повишена активност, и никои не е пипал телефона, защото беше само в мен през целият ден... Проверявах във всяка папка във файловият мениджър и ги няма, търсих ги с различни програми, четох из различните форуми и опитвах какво ли не и коя ли не програма, но от никъде нищо не се появи, а относно синхронизацията, странно е щом по принцип е включена, защото аз не мисля, че съм я изключвала.

Днес го занесох в сервиз и бяха възстановени много от старите снимки, които съм правила през времето и съм изтрила от телефона, но нищо от тези, които изчезнаха безследно... Единственото предположение, което имаха е, че е възможно заради вирус да са се криптирали или архивирали в някои фаил и заради това нищо да не ги разпознава.
Цитирай
#12

Вирус, пълни глупости са ти казали... Вирус за телефона, не е като грип, при промяна на темературата и се разболееш.
Колко снимки ти липсват?
След направта на тези снимки и клипове, ти лично поровери ли че са записани и са съхранени в телефона?
По пътя на логиката, щом от сервиза са ти възтановили стари снимки, ПРОСТО НЯМА начин да не въстановят и останалите, които са по скорошни. От там идва, че те не са били запазени...
Няма как ей така неща изчезват..

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#13

Някои приложения като ES File Explorer имат Cleaner, който се активира на определен период от време и пита дали да оптимизира системата като премахне големи файлове, повтарящи се файлове, junk и др. Ако натиснеш механично Clean Now и се довериш изцяло на програмата можеш да загубиш данни. Може да е някаква подобна стокова програма...
Цитирай
#14

Не е точно така...самсунг J5,в перфектно техническо състояние,получава 10-на снимки по вайбър.При една от последните,машинката зависва и блокира.След 10 мин.се рестартира и надписът на екрана е " няма достъп до паметта,желаете ли нулиране на устройството?".Един ден си играх-один,тор,бекъп,рековери-НИЩО!
Накрая му праснах ресета-машинката си пална от раз.Имаше включени ВСИЧКИ възможни синхрони и точките на възстановяване си бяха в профила,викам си"ще вкарам резервното копие".Възстанови всичко,освен последните 2 дена(в това число и въпросните снимки,на които държеше потребителя,въпреки че 2-та дена бяха в бекъпа!!!).Никой не може да ти каже,какво е станало в паметта на апарата и на сървара на гоглето.Единственото решение е да си сваляте снимките на които държите на архив или в личен облак,всичко друго може да изчезне за миг-отнася се за всички носители на информация-хард,флашка,динамична памет,диск,SSD и т.н.
Цитирай
#15

Сигурна съм, че бяха записани, защото през април телефона беше на ремонт и му бяха върнали фабрични настройки и снимките, които са правени и липсват са в интервала от време от април до миналият четвъртък (23.11) по принцип винаги прехвърлям файловете си, но този път имах доста неща за вършене и така и не ми остана време за тях. Точно заради това и аз не мога да разбера как така просто изчезнаха сякаш никога не са съществували...
Цитирай
#16

Значи от Април до миналия Чътвъртък всики снимки и клипове направени през това време липзват? Така ли?
Да не би телефона да е върнал стар Back Up който да ги е премахнал? При мен лично не се е слулвало...
Ако е проблем с паметта би трябвало всичко да замине...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#17

Да, точно така. Как мога да разбера дали проблем е от бек ъп и ако е, обратим ли е?
Цитирай
#18

Усещам проблем с хард диска на смарфонна.
Цитирай
#19

За това има облаци...всичко карам там.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)