Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дънна платка... AliExpress ?
#26

Ходи си по сервизите и не ме занимавай с лапешките си истории.. факта че ти си чакал и броял всяка секунда да ти излезе "големия" телефон от сервиза говори достатъчно.LG се издъниха с тоя модел, преглътни го и си живей спокойно.Нямам какво повече да ти кажа или да ти отговарям.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари
#27

Всъщност не съм чакал и броял всяка секунда дисплея ми го смениха за 3 дни а платката за 2, т.е. за т дни си имам чисто нов телефон Big Grin Факт е, че се издъниха , защото дават дефекти, което няма общо с факта, че има една от най-страхотните камери до ден днешен, страхотен кожен гръб - сменящ се разбира се, сменяема батерия, IR, LED.. абе все страхотни и полезни неща, които дръгливият G6 ги няма.. човек да трябва да се отключва телефона за 800лв. + за да провери дали няма пропуснато повикване или съобщение сигурно е безценноBig Grin
Цитирай
#28

Следващия път като трябва да ти сменят телефона с мострен друга песен ще запееш. И аз мислех, че ще ми сложат нова платка за пореден път, но... Отиде на дъното, за капак тоя дето искаха да ми набутат не беше с черната кожа която им дадох. Изобщо... Убита работа. Няма как да хваля телефон на който са му сменили всички чаркове щото са дефектни, колкото и красив да е и колкото добра да е камерата му! Наистина жалко за модела, и ЛГ като цяло. V30 мина годината вече, а го няма в нито един магазин. Тея се затриха напълно.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#29

(2017-11-28, 23:36:54)eksoldier написа:  V30 мина годината вече, а го няма в нито един магазин. Тея се затриха напълно.

Изтеглиха се от Източна Европа.Затова няма и официален внос.

(2017-11-28, 23:27:16)straightup написа:  Всъщност не съм чакал и броял всяка секунда дисплея ми го смениха за 3 дни а платката за 2, т.е. за т дни си имам чисто нов телефон Big Grin Факт е, че се издъниха , защото дават дефекти, което няма общо с факта, че има една от най-страхотните камери до ден днешен, страхотен кожен гръб - сменящ се разбира се, сменяема батерия, IR, LED.. абе все страхотни и полезни неща, които дръгливият G6 ги няма.. човек да трябва да се отключва телефона за 800лв. + за да провери дали няма пропуснато повикване или съобщение сигурно е безценноBig Grin

Имам ги и двата модела и са много добри.
Уморително е за пореден път да изброявам достойнствата им и недостатъците,писал съм надълго и нашироко в темите за Г6: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1411326
Да,Г6 няма ЛЕД,няма я и запазената марка-бутоните на гърба,няма я приятната извивка,нооо...да наричаш Г6 "дръглив" е хейтърско,комплексарско,най-малкото-неадекватно изказване.Само факта,че е 2 години по-нов и бъдещето е пред него.
Да,Г4 е отличен телефон.Много добра концепция,отлична идея.Като замисъл-добре,на изпълнение-крайно зле.Не съм изключение и аз със гръмнала платка-ще видим какво ще даде 709 партидата...
Г6 няма ЛЕД,няма кожен гръб,който бе една от магиите на Г4,хлъзгав е с това стъкло и затова-не го вадя от силикона.Двойната камера не е по-зле от тази на Г4,първоначално и аз мислех обратното,но след като поработих известно време с нея,смятам че е по-добра.Объркващо е(мен лично) с двойната камера,но се свиква.Липсва ми ред-бластера,удобно бе за дистанционно(инсталнах си приложението на Сони,което напълно замества дистанционното на телевизора ми).
Колкото до известията...винаги може да се разчита на АОД функцията или мигаща светкавица от опциите на разработчика.
Така че,вече около 6 месеца телефона ме радва,като стареца(Г4) също си живее с гаранционно сменена платка.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#30

Въпроса е, че не виждам какво повече предлага Г6 от Г4 та да го сменя с него. И да сравнително дръглив е за модел 2017г.
Цитирай
#31

По тази логика и Г4 е дръглив за 2015г.,понеже не излезе с топ-процесор.
А това какво предлага...всеки сам за себе си трябва да открие,но иначе,не са никак малко предимствата.
1.Отличен дисплей с Dolby Vision и HDR10 в модерен 18:9 формат(на пръв поглед безмислени екстри,но са показател за качествено цветопредаване и отлично качество на дисплея като цяло)
2.Изумително точен и бърз сензор за пръстови отпечатъци на много удобно място(визирам кофти сензора в С8)
3.Отлична камера/и
4.Ново поколение енергоспестяващ процесор
5.4ГБ РАМ за плавна работа
6.Ново усещане с метал и стъкло
7.Андроид 7>8>9>...
8.Водоустойчивост(за мен е важна)

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#32

Да не стане 9, колкото на 4ката 7?.. "офф-т"

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

(2017-11-29, 08:18:51)alexbg67 написа:  Да не стане 9, колкото на 4ката 7

И това го има като вариант ?

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#34

Моето мнение за камерата е, че не е по-лоша от тази на G4, но не е и по-добра, за Android-a никакъв не е проблема да го зарежат на ореото при положение, че чипсета е сходен с този на G5 (както се очертава положението с G4 и Халвата). Според мен е добре да се изчака G7, който ще бъде един доста добър ъпгреид на G4.
Цитирай
#35

(2017-11-29, 07:47:37)chopakov написа:  По тази логика и Г4 е дръглив за 2015г.,понеже не излезе с топ-процесор.
А това какво предлага...всеки сам за себе си трябва да открие,но иначе,не са никак малко предимствата.
1.Отличен дисплей с Dolby Vision и HDR10 в модерен 18:9 формат(на пръв поглед безмислени екстри,но са показател за качествено цветопредаване и отлично качество на дисплея като цяло)
2.Изумително точен и бърз сензор за пръстови отпечатъци на много удобно място(визирам кофти сензора в С8)
3.Отлична камера/и
4.Ново поколение енергоспестяващ процесор
5.4ГБ РАМ за плавна работа
6.Ново усещане с метал и стъкло
7.Андроид 7>8>9>...
8.Водоустойчивост(за мен е важна)

Чеки сега да те накарам да се замислиш в една друга посока по някои точки ...
Така:
т.1. Dolby Vision си е башка луд HDR10 изменен от Dolby с разликата, че тук процеса на това Dolby Vision започва още със заснемането на даденото видео и има там едни метаданни които ако ги няма .... Та кога последно срещна Dolby Vision видео нейде? Друго по темата ... Да ми покажеш едно човешко око способно да различи 68 млрд. цвята? Смисъл от това освен маркетинг и зарибявка на хора вярващи на цифрички? И да много модерно стана това 18:9 и арно значи ... нищо общо няма с дръгливото 2:1 нали? Па това 1,77:1 дето кино индустрията баца на него за къв чеп ли е измислено? Сигурно щот е по близо до 1,618:1 или а+б/а=а/б ... нейде го наричат и златното сечение ...
т.2 Това е идеално средство да си отключиш бързо телефона или да го защитиш от дете ... 
т.3 ...
т.4 вече има 2 поколения по нови а енергоспестявашите са в по долния клас 6**...
т.5 всеки вече  е с 4 гб рам ... някои даже с 8 ... въпросът е до колко ефективно се ползват ... ЛГ са нейде в средата ... не е отлично, но не е и отчайващо зле ... Доволно е.
т.6 А какво стана с премиум усещането на истинските натурални материали, като дърво, бамбук, кожа ... някак по приятни на допир ... естествено топли, не се хлъзгат ...
т.7 Тук камилата и камиларя ...
т.8 ...
Цитирай
#36

Само това Dolby да не е търговски трик както като бях го пробвал на Nokia 603 като там на чистото Belle (111.030.0609) без Dolby вадеше почти същия звук както с Dolby опцията на Belle Feature Pack 2 (113.010.1506).Big Grin
Цитирай
#37

Ей това тук е чуден пример защо вече никой не чете а пита направо...
За какво е темата и с какво се напълни ???
А кажете ми сега някой с подобен казус колко от темата ще прочете преди да отвори нова такава ?
А тема за мерене на пи...телефони се прави лесно...

Телефона е с окончателна диагноза "дъно за кофата"
и като гледам отзивите на купувачите в Али-то идва рисковано да се хвърлят 100+ пари за неясно колко работещо дъно

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#38

Именно. И аз мисля, че е рисковано.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

(2017-11-29, 22:32:12)bodonance написа:  Чеки сега да те накарам да се замислиш в една друга посока по някои точки ...
Така:
т.1. Dolby Vision си е башка луд HDR10 изменен от Dolby с разликата, че тук процеса на това Dolby Vision започва още със заснемането на даденото видео и има там едни метаданни които ако ги няма .... Та кога последно срещна Dolby Vision видео нейде? Друго по темата ... Да ми покажеш едно човешко око способно да различи 68 млрд. цвята? Смисъл от това освен маркетинг и зарибявка на хора вярващи на цифрички? И да много модерно стана това 18:9 и арно значи ... нищо общо няма с дръгливото 2:1 нали? Па това 1,77:1 дето кино индустрията баца на него за къв чеп ли е измислено? Сигурно щот е по близо до 1,618:1 или а+б/а=а/б ... нейде го наричат и златното сечение ...
т.2 Това е идеално средство да си отключиш бързо телефона или да го защитиш от дете ... 
т.3 ...
т.4 вече има 2 поколения по нови а енергоспестявашите са в по долния клас 6**...
т.5 всеки вече  е с 4 гб рам ... някои даже с 8 ... въпросът е до колко ефективно се ползват ... ЛГ са нейде в средата ... не е отлично, но не е и отчайващо зле ... Доволно е.
т.6 А какво стана с премиум усещането на истинските натурални материали, като дърво, бамбук, кожа ... някак по приятни на допир ... естествено топли, не се хлъзгат ...
т.7 Тук камилата и камиларя ...
т.8 ...

1.Както казах-безсмислени екстри.Съгласен.
2.Сензора си работи отлично.Ако смяташ,че защитата е на ниво child lock,в грешка си.Тествано многократно.
4.Относно тези технологии-знаеш,че с излизането на един модел и получаването му(дори с преордър),вече се води старо.
5.Андроида,както Уиндоуса,както и всеки един програмист работят на един принцип-Запълват предоставените им обеми.Дори модерният ми доскоро комп със 7-мо поколение процесор и ултра-бърза рам(32гб) съм го засичал да доближава 70% от паметта...стрийминги,игра,видеозапис,скайпове,майпове,фонови процеси...20 гиги заето не е никак малко.
ОС-тата са си научили урока-разчитат на цялата налична памет и ако се наложи(запълнят обема),затварят ненужни процеси.
6.Премиум усещане...много субективен фактор,който не можеш да го вкараш в единна рамка.Един харесва кожа;бамбук;сатен,друг харесва карбон'поликарбонат;стъкло;метал.
Но да,на мен лично и двете визии ми допадат.
7.Баба Кунка ще хвърли тестето,па ще видим какво ще пророкува...
8.Не го мокря умишлено,но не ме е страх на работа(понякога до 100% влажност),дъждове,капчуци.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#40

(2017-11-29, 23:25:19)stanchev36 написа:  Само това Dolby да не е търговски трик както като бях го пробвал на Nokia 603 като там на чистото Belle (111.030.0609) без Dolby вадеше почти същия звук както с Dolby опцията на Belle Feature Pack 2 (113.010.1506).Big Grin

Бъркаш нещата ...

(2017-11-30, 00:26:52)fan76 написа:  Ей това тук е чуден пример защо вече никой не чете а пита направо...
За какво е темата и с какво се напълни ???
А кажете ми сега някой с подобен казус колко от темата ще прочете преди да отвори нова такава ?
А тема за мерене на пи...телефони се прави лесно...

Телефона е с окончателна диагноза "дъно за кофата"
и като гледам отзивите на купувачите в Али-то идва рисковано да се хвърлят 100+ пари за неясно колко работещо дъно

Уви често така става ...

Относно диагнозата - лошо. Иначе има не малък риск за дъно от али. Не се знае какво ще дойде и дали изобще ще е правено от ЛГ. Вариантите обаче не са много. Това което имаш остава за части, взимаш екран от али или взимаш екран от оторизирания сервиз тук. Независимо от къде си взел дъното шанса да работи е еднакъв, тъй като историята помни дъна които са работили едва 2 седмици след подмяната им ... А цената на това от оторизирания сервиз вече не прави телефончето чак такава оферта, тъй като ако прежалиш камерата за такива пари се намират добре, че и отлично работещи машинки ...
Цитирай
#41

(2017-11-30, 00:26:52)fan76 написа:  Ей това тук е чуден пример защо вече никой не чете а пита направо...
За какво е темата и с какво се напълни ???
А кажете ми сега някой с подобен казус колко от темата ще прочете преди да отвори нова такава ?
А тема за мерене на пи...телефони се прави лесно...

Телефона е с окончателна диагноза "дъно за кофата"
и като гледам отзивите на купувачите в Али-то идва рисковано да се хвърлят 100+ пари за неясно колко работещо дъно

Не е чай толкова рисковано, взимай от някой продавач, при който са правени 20-30++ поръчки за това дъно и виж фийдбека, ако е добър за това дъно не виждам кое му е чак толкова "рискованото"???

Ето ти например този - https://www.aliexpress.com/item/32gb-Ori...eLevelAB=5 има 117 поръчки за това дъно, като ето и част от коментарите:

"Sat perfectly on my dead LG G4 giving it a second life! Works well! Thanks a lot!"

"this motherboard using some week on my smartphone. no problem, working perfectly. seller recommended!"

'Thank you,packed very good. Motherboard work perfect'

и т.н. разбира се винаги има риск, но то има и риск и да си вземеш "уж" (защото не се знае доколко ще е такова) и дали и колко ще е читаво.


Цитирай
#42

Линк към този търговец дадох още във 6ти пост на темата ... Изглажда най читав ... Никога не се знае обаче ...
Аз определено бих рискувал ...
Цитирай
#43

Здравейте отново!
Този път ви моля за съвет относно стария ми телефон - LG V10. 
Изгоряла дънна платка. Най-евтино досега намерих в LG electronic за 200 лева с монтаж и 6 месеца гаранция.
Харесвах си LG-то и ми се иска да го съживя, но не зная струва ли си....
Благодаря ви! Smile


Huawei P20 Pro
Android 8.1.0






Цитирай
#44

(2018-09-20, 20:14:19)orelia написа:  Здравейте отново!
Този път ви моля за съвет относно стария ми телефон - LG V10. 
Изгоряла дънна платка. Най-евтино досега намерих в LG electronic за 200 лева с монтаж и 6 месеца гаранция.
Харесвах си LG-то и ми се иска да го съживя, но не зная струва ли си....
Благодаря ви! Smile

808 пред спиране на поддръжка, да не отбелязваме новите неща които не поддържа ... по добре тези пари ги инвестирай с добавка на във v20/30 щом харесваш LG ... Нямам против V10 и G4 даже им се радвам, но 808 има проблем ... ще изгори независимо дали е в G4, V10 nexus 5x ...и не дали а кога е правилния въпрос ... Махай за части и V20 ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • orelia, vargala81
Цитирай
#45

Благодаря Ви, bodonance ! Исках да го ползвам за втори и резервен телефон. След
Huawei P20 Pro нада ли ще купувам тепърва още един нов телефон. Като горят така платките, май ще ми излезе златен....
200 лв. ми се струва множко. Ще потърся някой със счупен дисплей или друга повреда, но със здрава платка.
Още веднъж, мерси и лека вечер! Smile


Huawei P20 Pro
Android 8.1.0






Цитирай
#46

Щом искате да го ползвате за резервен и сте си го харесвала, може и да пообмислите дали за 200лв. ще намерите нов, добър, хубав телефон или да "съживите" вашия V10.
Колегата bodo е прав, че нищо не се знае...
Но от LG ще дадат ли някаква гаранция?
На моя G4 я смениха гаранционно. За новите платки няма лоши отзиви.
Ако и се ъпдейтне Андроида на телефона до последната версия (а те в сервиза при подмяна на платката поставят по принцип последната официална версия) предполагам, че ще работи по-добре, оптимално и безпроблемно...

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • orelia
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)