Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 8.0 Oreo наличен за XZ и XZs
#1

Сони сложиха всички в малкия си джоб поне от към ъпдейти
Миналогодишен модел ъпдейтнат до последната версия
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, избиха рибата.Миналите години само ЛГ с Г4/г5 ги изпреварваха, но сега вече даже и аутлет моделите на Сони получават преди всички. Еми тъкмо мислех да оставям Сонито на жената пък аз да скоча на ХТЦ или Мото. Но сега се замислям.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#3

Има още много какво да се желае. Има бъгове. Не всички програми подържат 8.0.
Как се маха досадното "клетачна информация" ??

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#4

При мен дойде. Да видим за какво става дума

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#5

Току що пуснаха за Мтел и СЕ1
Цитирай
#6

Уж има излязла версия за М-тел, а като дам обновяване през телефона не я открива. През XperiaCompanion също излиза съобщение, че не е налична нова версия. Според xpericheck последната версия за М-тел е 41.3.A.0.401-R1E а на телефона ми е 41.2.A.7.65.
Цитирай
#7

А телефона ви от Мтел ли е закупен? В сервиз влизал ли е?
Цитирай
#8

Да от М-тел. и не е минавал през сервиз. В сайта на сони за поддръжка https://support.sonymobile.com/bg/software/ при написване на IMEI изписва Вашето устройство Xperia XZ е актуализирано! Издание: 41.2.A.7.65 аз го разбирам че 8-зата още не е налична за този телефон...... последна системна актуализация на 21.09.2017 последна актуализация на поддръжка на 13.11.2017
Цитирай
#9

Според XperiCheck има ъпдейт, просто трябва да се изчака да дойде. Аз също чакам, макар че вече е пуснат ъпдейта за CE1.

#TeamPixel
Цитирай
#10

Аз съм засичал максимум час-два има забавяне от xpericheck и действителното излизане на ъпдейта на телефона.
Значи забавянето е по-голямо този път...
Цитирай
#11

Нaлaзвaй нaроде 41.3.A.0.401

[Изображение: attachment.php?aid=18813]   [Изображение: attachment.php?aid=18814]


Прикачени файлове Миниатюри
       

#TeamPixel
Цитирай
#12

налазвам. само да се зареди батерията Big Grin kumbeto, имаш ли вече отзиви за 8-ма версия
Цитирай
#13

(2017-11-28, 20:25:41)mitak911 написа:  Уж има излязла версия за М-тел, а като дам обновяване през телефона не я открива. През XperiaCompanion също излиза съобщение, че не е налична нова версия. Според xpericheck последната версия за М-тел е  41.3.A.0.401-R1E  а на телефона ми е 41.2.A.7.65.

току що проверих в xperifirm (не xpericheck, макар че е същото)и ги има файловете за М-Тел (XZ)
т.е. са на сървърите на SONY и би трябвало поне през PC да може да ъпдейтнеш
...помня при Z5 преди един от големите ъпдейти 5.0 към 6.0 или от 6.0 към 7.0 първо се обнови някакво системно приложение
да не е същия случай?
или телефона да не е със софтуер на М-Тел
може ли да провериш?
В дайлъра : *#*#7378423#*#*
И виж в  Service Info и след това в Software Info следното: Customization Version трябва да ти е 1305-1856
Цитирай
#14

Sev телефона е купуван от М-тел и е със софт версия за М-тел. Ъпдейта вече е инсталиран, просто стана достъпен 1 ден след като го обявиха. Като цяло не съм доволен от версията. Телефона осезаемо се забави и почна да загрява повече от колкото с 6та и 7ма версия на андроид.
Цитирай
#15

Аз винаги след голям ъпдейт правя поправка със софтуера на Сони
Цитирай
#16

(2017-11-29, 21:52:27)mitak911 написа:  Sev телефона е купуван от М-тел и е със софт версия за М-тел. Ъпдейта вече е инсталиран, просто стана достъпен 1 ден след като го обявиха. Като цяло не съм доволен от версията. Телефона осезаемо се забави и почна да загрява повече от колкото с 6та и 7ма версия на андроид.
XZP! Ъп преди повече от месец през Вива. Телефонът е по-пъргав, за загряване и дума не става!
Синът и съпругата получиха вчера - XZ , XZ Perf - също имат впечатленията, които споделих за моя телефон. Не разбирам от къде се появяват тези разлики.
Цитирай
#17

(2017-11-27, 20:08:02)Lumia написа:  Има още много какво да се желае. Има бъгове. Не всички програми подържат 8.0.
Как се маха досадното "клетачна информация" ??
Къде е този надпис? При мен е досадното: "AVG се изпълнява на заден план", както и това, че не мога да намеря от къде се слага звукът при заредена батерия.

Иначе телефонът ми при тази версия на адроид 8 - работи по-добре, по-леко, батерията държи повече и като цяло засега съм доволен.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#18

(2017-12-01, 10:19:42)tarantulaxxx написа:  Къде е този надпис? При мен е досадното: "AVG се изпълнява на заден план", както и това, че не мога да намеря от къде се слага звукът при заредена батерия.

Иначе телефонът ми при тази версия на адроид 8 - работи по-добре, по-леко, батерията държи повече и като цяло засега съм доволен.

Колега,и аз вчера след като си инсталирах ОРЕО-то,и сложих да се зарежда телефона,не чух да издаде звука за заредена батерия(100%)и аз се рових из целия телефон,но не я намерих тази функция къде е,а беше удобна...жалко.Сигурно се е премахнали в тази версия на Андроид!!!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#19

Достъпност -> Гласова обратна връзка

Тук е при 7.1.1, не знам дали на 8.0 обаче я няма. Бях пуснал звука преди, предимно не го чувах, защото не бях в помещението, сиреч - не ми се видя особено полезна тази опция. : )
Цитирай
#20

Не съдете за ъпдейта преди да са минали няколко дни. Да, загрява, лагва и т.н.т. Но или правите хард ресет, или триете на ръка кешовете на всички приложения, или чакате Андроида сам да се намести след известнов време. И всичко си идва на мястото. И е по пъргав, не загрява, камерата сякаш е подобрена.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#21

Днес са пуснали нов ъпдейт 41.3.A.2.24
Съдейки по номера, най-вероятно не е само месечния ъпдейт за сигурността
Цитирай
#22

Не ми остана време да пиша. Проблемът ми с лагване и загряване след ъпдейт към 8-ма версия се реши, след връщане на заводски настройки и инсталиране наново на приложенията, които ползвам. Сега съм доста доволен от новата версия, като изключим, че са премахнали звуковото известяване при зареждане на батерията. Новост е, че са въвели създаване на групи с контакти, но са достъпни от допълнителното меню на указателя.
Цитирай
#23

Създаването на групи с контакти бе налично при версията на Андроид, с която бе телефона в началото при появата си и не би следвало да се счита за нововъведение, но в последствие след актуализацията до Андроид 7, тази полезна за много потребители опция бе премахната, незнайно по какви причини. Според мен просто софтуерен пропуск, отстраняването на който отне доста време и смяна на различни компилации.
Сега в Андроид 8, Орео, отново е възстановена, вероятно след отзивите на ползващите марката.
Поздравления за което, защото действително е полезно и удобно допълнение към телефонния указател.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

41.3.A.2.24 нaличен и зa CE1 вече (253 MB)

[Изображение: attachment.php?aid=19008]   [Изображение: attachment.php?aid=19009]


Прикачени файлове Миниатюри
       

#TeamPixel
Цитирай
#25

Ми тоя новия ъп, след Орео, какво донесе освен секюрити кръпка? Аз го имам от седмица, но не виждам нещо ново.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)