Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Raw GNSS данни
#1

Здравейте,

 Искам да закупя Note 8 и не зная програмата  "Geo++ RINEX Logger" поддържа ли "Samsung Galaxy Note 8".
Моля може ли да тествате програмата и да качите получен файл от нея.
Ето и линка към "Google Play" https://play.google.com/store/apps/detai...gger&hl=bg

Програмата "Geo++ RINEX Logger" 
Записва автентичните данни на прихванатите спътници. С тези данни след обработка може да се получи много точни данни за реалното местоположение на устройството и много друга информация като състоянието на спътници.

Ето списъка на поддържаните устройства:
https://developer.android.com/guide/topi.../gnss.html

В него обаче липсва Note 8.

Благодаря Ви предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

   
Защо реши че липсва от списъка на поддържаните устройства!
Там са и двата вариянта ... Exynos и QCOM.. на 8-ма и 9-та позиция!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#3

   

Не знам за какво е тази програма, но за теста инсталирах.
Работи. Но когато натисна Старт и Force Close...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#4

И аз за пробата я тествах но секунда след като натиснах старт и Force Close. На 4тия път тръгна и я държах към минута без проблеми ама като я угасих и пуснах пак ми заби пак. 3 4 пъти като пробвам заработва като хората. Моя нот е със SnapДракoн CPU

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#5

Благодаря  на всички.

Тези дни е добавен и Note 8 към устройствата поддържащи тази функционалност.

Row данните от GNSS измерването във RINEX формат могат да бъдат използвани за изчисляване на точната позиция при измерването.

Това е важно когато искате да знаете опредено място(точка) на каква позиция се намира с голяма точност. Също състояние на спътниците, тропосферата и йоносферата.

С налични Row данни може да управлявате дрон и той да спазва поисканият от вас точен маршрут или позиция. Без тази възможност отклонението може да достигне над 15 метра с нея под 1 метър.
Цитирай
#6

Заинтересуван съм и аз от Geo++ RINEX Logger щом е толкова точна програмата и данните който дава след обработка .
Само не ми е ясно какви са програмите който правят тея обработки ,може ли малко по точно как се работи и реда на употреба с тея програми за да се получат точните данни?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)