Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 3 pro prime - не се зарежда
#1

Redmi note 3 pro prime - спря да се зарежда. Когато го включа към зарядно, явно започва да го товари. Включих USB волтметър - след включване на телефона след него, дисплея на волтметъра направо угасва, а зарядното започва да бръмчи - явно телефона го окъсява. Няма нужда да казвам, че зарядното и кабела са качествени, здрави, тествано е с други зарядни и т.н. Иначе телефона има около 10% батерия и все-още работи. Янко е хардуерен проблем - чакам идеи от колегите, които се занимават с ремонт или да се сблъсквали с такъв проблем - какво може да е - батерия, дъно, платката отдолу с конектора ...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз смених вече две букси на моя.По около 3 долара са в алито.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#3

Така, отново сме в играта. Оказа се един пробил диод на малката платка - тази отдолу с usb порта за зареждане. По инфо от разни чужди форуми - този диод се отстранява / просто го изкъртваш от платката / и готово. Естествено, поръчах си нова платка от aliexpress на цена от няколко лв, тъй-като този диод вероятно е ценеров и служи за защита от пикове. [Изображение: da28f7ef616e9d9eea777d77936e8e79.jpg]

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#4

Taка като гледам поне не е от мокрене. Странно как дефектират от нищото
Цитирай
#5

Не, не е мокрен телефона. Само мога да предполагам - импулси по захранване, използване на калпави/дефектни зарядни без качествени филтри, и др. Аз конкретно използвах качествено QC3.0 зарядно (наясно съм, че Redmi Note 3 Pro не поддържа QC), но е факт, че изгоря.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#6

Здравейте!
Сполетя ме същия проблем със зареждането на моя Redmi Note 3. Въпросът ми е, кой точно диод трябва да изкъртя от въпросната платка, за да тръгне да се зарежда?
Цитирай
#7

Много лесен начин си избрал.... дори прекалено. Ако смяташ ,че проблема е само в един диод закарай тела на сервиз(телевизионен примерно) да ти го сменят, кой по- точно е той..... от сервиза ще ти кажат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)