Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4x - батерия
#1

Здравейте, реших да споделя за разхода ми на електричество с този телефон след ъпдейта, ще добре, ако и други споделят как е положението. Да кажа само, че след като премина на по-горното MIUI нямам кой знае какви впечатления за подобрена работа, но за батерията има резон. Не съм правил никакви допълнителни настройки, не съм правил и пълно рестартиране, преди в спокоен режим през нощта, батерията падаше с между 8 и 10% , а сега не е така, максимум 3%, което за мен е добре. Сега кара 2 дена на макс натоварване и много разговори.
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен сякаш взе да държи по-малко. Смених темата, но не вярвам да е от нея.
Цитирай
#3

Абе и аз не съм доволен баси. Не ползвах много телефона тея дни и резултата е 3 дни и 6 часа екран (12% батерия), това е страшно малко екран в сравнение с другите. Другите 6 часа екран правят на 50% батерия. Аз имах едно много яко съмнение понеже четох един друг форум и там пишеха че магазина от който съм го купил (citytel.bg) продавали фалшиви батерии и ги представяли за нови, телефона като го купувах доста евтино ми се стори и ме съмнява че като ги вкарат от китай и им сменят оригиналните батерии с измислени. Обаче пък имам едно мини устъройство което показва колко mAh вкарваш в батерия която зареждаш и ми показва че отива 4000+ и на телефона ми индикатора показва 4100mAh. Така че направо не знам. Другия вариант е нещо да точи.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

@nehranimaiko, най-вероятно при теб проблема да е в "другия вариант". Тествай устройството си с Wakelock Detector или GSam Battery Monitor.

 
Цитирай
#5

(2017-11-29, 10:15:48)nehranimaiko написа:  Абе и аз не съм доволен баси. Не ползвах много телефона тея дни и резултата е 3 дни и 6 часа екран (12% батерия), това е страшно малко екран в сравнение с другите.

Не знам какво повече искате от една батерия? Нали осъзнаваш, че има разлика да направиш 9 часа екран за 9 часа работа и 6 часа за 3 дни. Резултата, който си постихнал е много добър и трябва да се радваш. Аз с моя начин на ползване никога няма да постигна подобен резултат.
Цитирай
#6

Съгласен съм с колегата @Friz
Моята батерия прави 8 часа екран, но я зареждам по два пъти на ден понякога. Просто си е до начин на употреба.
Цитирай
#7

След ъпдейта батерията се държи супер- над 2дни с натоварена употреба и изключване на моб. данни през нощта.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#8

От няколко дни батерията ми взе да пада доста по-бързо. Направих си експеримент. Снощи го заредих на 100% и при всичко изключено през нощта е паднал до 91%, а сега вече е на 86% без нищо да правя. До сега при аналогични случаи падаше с 2-3%. Телефона е нов на 1 месец.
Цитирай
#9

Тествай батерията с посочените приложения в пост #4.

 
Цитирай
#10

Първото приложение от пост №4 иска рут, а второто не дава никаква допълнителна и полезна информация. Търся да не съм включил нещо, но не намирам. Продължавам да експериментирам като не ползвам телефона освен за епизодични разговори.
Цитирай
#11

Може да е дефектна сим, лош обхват, нещо на google, gps или нещо изискващо местоположение.
Цитирай
#12

Пробвай да изключиш отметката за търсене на обществени мрежи на WiFi.
Цитирай
#13

Изчакай да минат няколко дни. Поне при iOS първите няколко дни след голям ъпдейт се прави преиндексация някаква и батерията не се държи добре. Но след няколко дни се оправя.
Така че изчакай известно време.

Другия вариант е да си направиш фабрични настройки и да видиш как е с тях.
Цитирай
#14

При мен battery saver е настроен от 23;00 до 07;00.Не знам дали помага ама съм го включил.
Цитирай
#15

Както писах по горе батерията ми падаше с 1% на час без почти да правя нищо с телефона. Единствено, което бях правил е да си сложа една нова тема. Снощи върнах темата по подразбиране, рестартирах и заредих до 100%. Чудото стана. Тази сутрин след 12 часа телефона показваше 100%. Не мога да разбера как една тема може да окаже такова влияние на батерията. Другия вариант е да е имало някакъв проблем в мрежата на оператора.
Цитирай
#16

Всичко е възможно,но все пак кажи коя е темата Big Grin
Цитирай
#17

   
1. Забелязвам че примерно когато телефона ми е на някакво процентно ниво, да кажм 50% и го заредя за половин до един час (абе май под час досега) и не го отчита като зареждане при отчиането на "часовете на батерия"  горе по скрийншотовете което сравнявахме по-рано в темата. Т.е. "скипва" това зареждане някак си между другото и така телефона може да откара 5-6 дена с леки зареждания които са уж по между другото, според индикатора му. На стария ми телефон пишеше "Еди колко си време от последното зареждане.... "

2. Я какъв полезен индикатор открих случайно, показва капацитета на батерията в реално време. УАУ. Дано да е верно отчитането.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#18

Забелязвам и друг БЪГ. 
   
Не знам защо и май в началото не беше така, но от снимката се вижда че не ми отчита зареждането. Би трябвало да изтрие старите данни при всяко ново зареждане и да почне да отчита наново независимо дали зареждам за 20 минути или за 2 часа. В моя случай ясно се вижда че всъщност 6 дни и 6 часа са за 2 зареждания, като гледам графиката по около 3 дни на зареждане ама не е коректно и заблуждава, няма никаква точност. Като си гледам предния пост съм имал предвид същото но сега знам че го бях заредил от 15% до 97%
При вас как е?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#19

Изкушавам се да направя трипъл пост . Тоя път съм доволен. Умерена употреба.
       

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#20

И колко процента от тях устройството е в покой?

 
Цитирай
#21

Устройството е неактивно- 6.6% Екран 29,9%
Общо Хардуер 37%
Това пише в момента ако това е за което питаш.
Като гледам и горната си снимка, онази с 6дни и 6 часа. Мога да заключа че при умерена употреба без да се вманиачавам в игри с часове телефона издържа 3,5-4 дни. Когато играя игри, а аз играя само Hill Climb 1 и 2 телефона едва изкарва 2дни.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#22

При мен е изкарвал три дни максимум, като не съм на работа и естествено почти не говоря по него, ама четири дни, направо е супер.
Цитирай
#23

След последния ъпдейт MIUI 9.2.3.0 
Преди беше по-добре при мен. То се вижда и от екрана ми. Гледам че преди, а и помня че екрана ми ползваше към 29-30% от батерията, сега се вижда че ползва 22%. Значи нещо друго точи батерията. И преди и сега винаги съм на 4G и с включен wi-fi или мобилен (зависи дали съм вкъщи или навън). Сега виждам и че преди Хардуерът е ползвал 37% сега Хардуерът ползва 30%. Значи проблема ми е в софтуера. Нещо такова заключвам от тея данни.
           

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#24

Правилни разсъждения нехранимайко.
Цитирай
#25

Както бях писал вчера в темата за ъпдейти разкарах global stable и поставих beta такъв.Подобрение в ползването на батерия има значително-със стейбъла правех 5-6 часа екран,сега:
[attachment=19557][attachment=19558][attachment=19559][attachment=19560][attachment=19561]


Публикувам и Антуту-със стейбъл беше почти 45000т.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)