Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4x - батерия
#26

@retyrn недей да показваш снимки когато си на 60% батерия, показвай като си на под 20%. Тогава вече ти идва следващото зареждане и може да се види дефакто за едно зареждане кво ти е положението. Сега нищо не може да се каже за момента. В момента за 11часа ползване си направил 3ч екран което не ми се струва хич нещо кой знае кво, по-скоро ти е нормално.. както бях аз преди.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-02-04, 23:18:37)nehranimaiko написа:  След последния ъпдейт MIUI 9.2.3.0 
Преди беше по-добре при мен. То се вижда и от екрана ми. Гледам че преди, а и помня че екрана ми ползваше към 29-30% от батерията, сега се вижда че ползва 22%. Значи нещо друго точи батерията. И преди и сега винаги съм на 4G и с включен wi-fi или мобилен (зависи дали съм вкъщи или навън). Сега виждам и че преди Хардуерът е ползвал 37% сега Хардуерът ползва 30%. Значи проблема ми е в софтуера. Нещо такова заключвам от тея данни.

Показателно е и то доста.Почти 4 часа екран за 11 часа след зареждане са си доста добре до 60%.Важното е да се разбере при натоварване каква консумация прави.Какъв е смисъла да правя 4 часа екран за почти 4 дена,а при теб е включена и икономията на батерията.При всички положения предишните 5-6 часа екран,ще ги подмина с бета версията.Когато ми се отдаде възможност ще споделя и какво е положението до по ниски проценти.
Цитирай
#28

Версия 6.0.1 на андроид и 8.2.12 на MIUI.
Нов телефон, веднъж зареждан и не съм го ъпдейтвал.
За 2 ден и 18 часа работа от който 4 часа и 26 минути екран - 27% и 34% от "Системно андроид". Батерия в момента 22%.
Какво мислите? Заслужава ли си да го ъпдейтна?
Приложението "Сменящи се тапети" ми го изкарва постоянно, че има висока консумация. Сложил съм му забрани, но пак ми го изкарва. Ако го деинсталирам ще е проблем ли?
Цитирай
#29

Къде я намери тази версия, че и с Андроид 6 ?
Цитирай
#30

Така дойде заводски настройки. Поръчан от allgsm.eu.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#31

Изписвайте всички цифри, които виждате (номерът е с 4 цифри), иначе стават недоразумения. Доста е стара, нямам наблюдения върху официалните ромове, още по-малко стабилните, аз си карам с xiaomi.eu. Има доста писано за ромовете в другите теми от този раздел, но май е добре да ъпдейтнеш.
П.П. Най-малкото ще си вдигнеш андроида до 7.1 и версията на MIUI до 9.
П.П.П. Така изписано с три цифри (8.2.12) се разбира , че версията е MIUI Developer (седмична) от 12-и февруари, 2018-а година.
Цитирай
#32

За мене това е много слабо, 2дни и 4ч екран. Не виждаш ли нагоре по темата снимките?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#33

Именно, че е слабо. Уж го хвалят с 8-10 часа екран. Вярно, че тези 9 часа се правят за ден след зареждането, но все пак се надявах на поне 6 часа екран.
Цитирай
#34

Ето нещо актуално от онзи ден
[Изображение: 6a41ad1249bf0e742b977ecb7c6ff855.jpg][Изображение: 0def7864cdda70f92393e41068428548.jpg][Изображение: a991e67d37c14486edf76db5f9eda72b.jpg]

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Ето нещо снимано току що
[Изображение: 07589605f98587512baa3b463c58a52f.jpg][Изображение: c9847aea6ddd6f261a7520e071c7e0bf.jpg][Изображение: ad700173a28b070f02b6ea0ff29c4ce2.jpg]

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#35

Гледам сигнала на мрежата ти е чук, докато моят е смотан, уж съм на центъра на Русе и все ми се губи и като сложа и мобилните данни. Може би там ми е проблемът. Освен да ъпдейтвам и да видя как ще се държи.
Цитирай
#36

Не знам защо ми станаха такива ОГРОМНИ снимките, някой ако може да ги намали или да каже как да ги намаля че нищо не се вижда така по тях. (снимките ги пращах от телефона ако има значение че май е по-различно, нямам опции там)

Относно телефона, и аз на МИУИ8 не бях добре, на МИУИ9 стана добре и то след няколко зареждания, както е видно отначало и аз имах оплаквания ама и върнах заводските настройки и май тогава се оправи батерията. Така че ъпдейтвай до последно, върни заводските настройки, чакай 1 седмица и тогава кажи резултата.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#37

Хубаво е като постваш скрийншот относно батерията да слагаш и екрана с приложенията, защото 9 часа екран всеки може да направи, но е важно какво си ползвал през това време.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#38

Това след ъпдейта онази вечер. Телефонът се държи идеално.[Изображение: 8dbe0f92b9a0ce9b5844e3cd95e49fff.jpg][Изображение: 4f67bd36f4b33b08ac4de24304303185.jpg]

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

               Да споделя и аз моите впечатления от батерията досега. Като цяло мисля, че е дпста добре, не знам само дали вечерно време не е множко изпускането.
   Значи, мделът е Redmi 4X,  3/32GB Global Version, MIUI Global Stable 9.2.4.0. Апаратът е на една- две седмици, след третото зареждане държа към 2,5 дни с 9ч15мин екран, WiFi почти постоянно включен, ползвах го предимно за чат и онлайн видео, малко браузване и и ровене по настройките
   Горе-долу мисля, че и на другите са подобни резултатите.
   Установих, че вечерно време, докато спя, оставен на WiFi със затворени приложения - батерията пада с 0.5% на час - за цялата вечер към 4-5%. Не знам това дали е нормално, дал съм му отметката "sleep mode" от менюто на батерията. Освен това съм забранил на много приложения, които не ползвам, достъпът до интернет - "turn off data" отsettins - installed apps - съответната програмка - restrict data usage. На много MI и гугълски приложения им забраних от там достъпа, други, които можеха -направо деинсталирах - Mi Credit, Mi Forum, Themes, Live Wallpaper, Direct Services, Google Duo, Google Movies, SiftKeyboard..и т.н. В Mi Account-а ми не съм се регистрилал въобще. Махнал съм Аutostart на всички програми и всички са или на Restrict background apps (повечето) или на Battery Saver.
Ако изключа WiFi и е в режим като GSM, без мрежи - батерията пада с 1% на вечер. Не знам тоя дрейн на Уайфай през нощта на харченето на ток от самата wifi-карта ли се дължи - или нещо постоянно се връзва за сървъри и тегли постоянно ток...?
  Почти 40% от целият разход е направен пт Android System и Аndroid, както се вижда от скриншота..Това на някой говори ли му нещо?
Цитирай
#40

И аз съм на 4% и нищо не спирам и съм постоянно на 4G i wifi/данни, винаги.
Можеш да върнеш заводските настройки, може да имаш подобрения с тая система щото и аз имах такива данни за батерията преди да преинсталирам.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#41

След ъпдейта от последната версия на MIUI8 към MIUI9  - му дадох Factory Reset. После след ден някъде, когато си бях инсталирал вече профили и програми - ми изкара някакъв нов ъпдейт, към малко по- нова версия на 9- ката, направих го и него, но не съм правил Фактори Рисет и след него, мързеше ме да правя всичко от начало. Не знам как е правилно... Rolleyes   След всяко ли ъпдейтче е добре да се връща към заводски настройки?
Цитирай
#42

Писано е по темата. За малките ъпдейти не е нужен ресет.
При нова версия на андроид (6->7) или miui (8>9) e препоръчително, но като чета коментарите с бъговете си е направо задължително
Цитирай
#43

Така е но и не е точно така. В тая тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92541 коментар #5... след ком #6 преинсталирах (просто не го казах там тогава) и ми се оправи. Т.е. ми се наложи да преинстална след 9.2.3. След 9.2.4 не ми се наложи щото нямаше нищо странно. Така че ако има нещо странно се преинсталва.

Също така може да ми се види коментар #23 в тази тема че се оплаквам от същото, после съм преинсталирал и ми се е нормализирало.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#44

Е, тогава може да е бил бъгав ъпдейт. Никой не е зашитен срещу това
Цитирай
#45

Благодаря за съветите и на двамата!
Прегледах темата от линковете. Не знам дали има смисъл да връщам заводски настройки заради малкото ъпдейтче,от 9.2.3 към 9.2.4, nehranimaiko, при условие, че и ти казваш, че през нощта дрейн по-малко от 4% нямаш... Аз не виждам нещо обезпокояващо при другото ползване, общо взето с по 2 часа дисплей на денонощие и въпросният дрейн от по 4-5% нощно време -  кара около 3.5 - 4 дни..Не знам дали е реалистично да се очаква повече...?
Цитирай
#46

@Кирил, къде се намира тоя Sleep mode?
Цитирай
#47

Настройки,Батерия и там.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#48

Да, точно там - settings - battery - manage apps' battery usage - scenes. Май е ново в МИУИ 9, преди не си спомням да съм го забелязвал.
  Уж усеща когато спиш - и ограничава мрежи и активност на програми. Нещо сериозно ме съмнява, че има ефект, защото и при включено такова - бяха ми наизлизали сутринта разни нотификации, я от Mi Forum, я от Themes, я разни гугълски простотии. Но все пак съм го отметнал, де.
Цитирай
#49

Пише,че ще ограничи.Съответно на определен интервал ги пуска и така си получаваш известията.Просто не са постоянно включени.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#50

"Режим на четене", оказва ли някакво влияние на батерията?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)