Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XZ2/XZ2 Compact представени на 26.02
#1

[Изображение: sony-bezel-less.png]


От известно време в интернет пространството се носят слухове за нов модел смартфон на Sony, който би трябвало да е с безрамков дисплей. Когато поставим обаче в едно изречение думи като " безрамков телефон " и Sony, това звучи по-скоро като анекдот, отколкото като нещо сериозно...


Към цялата статия -->

-
Цитирай
Аксесоари
#2

Дано този път се постараят повече с камерата, че по принцип все това им куца.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#3

Звучи интересно, но защо с чипсет от 2017?

[Изображение: attachment.php?aid=18848]

[Изображение: attachment.php?aid=18849]

[Изображение: attachment.php?aid=18850]


Прикачени файлове
.png Sony-H8541-vs-XZ-Premium-640x640.png Размер: 12.68 KB  Сваляния: 757
.png Sony-H8541-vs-XZ1-and-XA1-Ultra-640x448.png Размер: 117.29 KB  Сваляния: 761
.png Sony-H8541-vs-XZ1-Compact-640x448.png Размер: 99.51 KB  Сваляния: 757

#TeamPixel
Цитирай
#4

Очаква се вече да има OIS
Запазват нова търговска марка наречена "Dynamic Vibration System"
Цитирай
#5

Това на снимката няма нищо общо с безрамков телефон. Изглежда като поредния тупуз от Сони просто с намалени безели.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#6

Ммм да няма само дето е с размерите на XZ1 , но 5.7 вместо 5.2. Имаше една максима: Като няма какво умно да кажеш по добре нищо не казвай Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#7

Поне ще има сигурно стерео говорители горе и долу

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#8

(2017-12-01, 18:39:42)kumbeto написа:  Звучи интересно, но защо с чипсет от 2017?


Защото и тази година Куалком са обещали цялата първа партида от 84x Снапдрагоните на Самсунг. Та който бърза да представи флагман през първата половина на 2018, ще трябва да ползва 83x серията процесори.

Иначе телефонът може и да им се получи. Страничните рамки са малки, горните и долни безели са оправдани, ако има стерео говорители. Всичко зависи какво ще представят като краен продукт и на каква цена. Не очаквам да направят някаква революция в дизайна, само ще намалят рамките. Останалото мисля, че ще е продължение на досегашния дизайн. Ще се хареса на феновете на марката. Хитов модел надали ще стане...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#9

По-добре късно от колкото никога.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Тенденцията към увеличаване на екрана и същевременно с това намаляване като цяло размерите на устройството, вече е факт от години за някои от марките, а Сони едва следващата година ще събудят дизайнерите си, за да се опитат да догонят конкурентите си в тази тенденция.
Определено ще им е необходима иновация, за да се откроят сред атрактивните устройства на някои от останалите производители, за това и не очаквам чудеса от тях на този етап, а и вероятно не са "настроени" за интегриране на такива, поне докато не обърнат внимание на редуцирания брой техни потребители, търсещи атрактивен/ модерен дизайн, камера (при коментираната марка е слабост за съжаление, защото са доказвали, че могат и повече), съпътствани и от добър софтуер.
Цената на едно устройство, не е всичко.
Предстои да разберем.....

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

(2017-12-03, 14:55:05)smiley написа:  Това на снимката няма нищо общо с безрамков телефон. Изглежда като поредния тупуз от Сони просто с намалени безели.

Абсолютно. Ако това е идеята ма Сони за безрамков телефон... Не че рамките са много големи, но с тези остри ръбове се губи ефектът. А и не е удобно при ползване.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#12

Относно тези стерео говорители, които някои ги изтъкват като невероятна екстра и биха оправдали 2 сантиметрови рамки.
Каква точно е ползата от тях? Стерео говорителЧЕТА, разположени на 10 см едно от друго, с размерите на нокът. Че те всички слушалки от 10 лева ще ти осигурят по-добър звук.
Та ако може да разясни някой.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#13

(2017-12-03, 14:55:05)smiley написа:  Това на снимката няма нищо общо с безрамков телефон. Изглежда като поредния тупуз от Сони просто с намалени безели.

Ти наричаш телефон, с размери на XZ1, и екран 5.7 16:9, който реално ще е по къс с 1мм, и с по-голям екран като площ от S8, тупуз и че няма нищо общо с безрамков...
Lol Rolleyes

Ми кво да кажат йФонджийте тогава? Bu
Цитирай
#14

(2017-12-03, 21:08:26)arrogant написа:  Относно тези стерео говорители, които някои ги изтъкват като невероятна екстра и биха оправдали 2 сантиметрови рамки.
Каква точно е ползата от тях? Стерео говорителЧЕТА, разположени на 10 см едно от друго, с размерите на нокът. Че те всички слушалки от 10 лева ще ти осигурят по-добър звук.
Та ако може да разясни някой.

Абе колега какво скокна толкова за тея стерео говорители, сякаш те хвана яд нещо Big Grin   Незнам ползвал ли си телефон със стерео говорители, но мен ме кефи доста тази екстра когато гледам нещо на телефона и не искам да си слагам слушалките за щяло и не щяло. Не се опитвам да им оправдавам рамките и ръбатия дизайн, който на мен изобщо не стои удобно в ръката ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#15

Сигурно не е лошо. Стига да не е за сметка на останалите качества. Яд няма за какво да ме е, мога да си купя всякакъв телефон.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#16

Хубаво нещо са стерео говорителите, когато са фронтално разположени. Нексъс 6 ме радваше в това отношение.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#17

Който очаква чудеса от SONY, да не очаква, че няма да има, но аз очаквам да представят телефон с сравнително малки рамки и добър хардуер и софтуер.
@mufc а твоя Huawei с какви рамки е Big Grin, все 1 си имал телефони все без рамки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Big Grin Big Grin Big Grin
Това за моя телефон е ясо...с рамките... Tongue (макар пак да бия йФон и в това) Visslar

Аз коментирах изказването на колегата, за "топуз" и "безрамков", като видно е от снимките ще StB ще е сравнимо с S8, да речем, ако не и по-добро.
Цитирай
#19

(2017-12-03, 15:28:39)dp4u4umi6ev написа:  Ммм да няма само дето е с размерите на XZ1 , но 5.7 вместо 5.2. Имаше една максима: Като няма какво умно да кажеш по добре нищо не казвай Wink

Което не прави телефона безрамков (:

Сони имаха толкова големи безели през.... ъммм винаги, че в момента просто ги вкарват в размерите на телефон от 2016. Не правят безрамков телефон.

бтв.... XZ1 си е голям телефон. Та, определено не ми каза нещо полезно (:

@MUFC - от тия снимки горе реши, че телефона ще е с рамките на S8? ХАхахахаххахахахахаххахахахахахахахахахаххахахахахахха. Добре (((:
И се спри да намесваш нон стоп айфоните - нямат нищо общо с форума, темата и т.н. Да, имат големи безели. Да, дизайна е на 4 години. И? Това нито значи, че вече харесвам безели, нито значи че самия дизайн ми харесва. Но ще ти дам жокер - в един телефон има доста повече от един дизайн. И с това доста повече, айфона с мойто ползване ми върши идеална работа за момента. Защо нон стоп трябва да ги намесваш?

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#20

(2017-12-04, 22:16:37)smiley написа:  ... Но ще ти дам жокер - в един телефон има доста повече от един дизайн. И с това доста повече, XXX с мойто ползване ми върши идеална работа за момента...

Това вече ще ти го цитирам всеки път, като се изцепиш неадекватно по някоя тема...

По темата - като махнат/намалят рамките, СОНИ отново ще станат атрактивни, както бяха преди време, защото са качествени. Ще остане проблема с цената, ама той вече не е само техен.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#21

(2017-12-03, 23:07:01)MUFC написа:  Ти наричаш телефон, с размери на XZ1, и екран 5.7 16:9, който реално ще е по къс с 1мм, и с по-голям екран като площ от S8, тупуз и че няма нищо общо с безрамков...
Lol  Rolleyes

Ми кво да кажат йФонджийте тогава? Bu

(2017-12-04, 22:16:37)smiley написа:  Което не прави телефона безрамков (:

Сони имаха толкова големи безели през.... ъммм винаги, че в момента просто ги вкарват в размерите на телефон от 2016. Не правят безрамков телефон.

бтв.... XZ1 си е голям телефон. Та, определено не ми каза нещо полезно (:

@MUFC - от тия снимки горе реши, че телефона ще е с рамките на S8? ....

Аз предлагам да се четем преди всичко! Става нали?
Безрамков телефон няма и едва ли скоро ще има. Виж такива с малки рамки се изпонавъдиха ...
Факт е, че този телефон по данни до момента ще е 0.9 мм по къс от S8 докато екрана е с 0,1 по малък ... и да ще е по широк защото не е извит, но пък реалната площ ще е по голяма що те извивките са си ...
Та тук идеята не с рамки или без а за топуза ... по тази логика топузи са доста телефони ...
Цитирай
#22

(2017-12-03, 21:08:26)arrogant написа:  Относно тези стерео говорители, които някои ги изтъкват като невероятна екстра и биха оправдали 2 сантиметрови рамки.
Каква точно е ползата от тях? Стерео говорителЧЕТА, разположени на 10 см едно от друго, с размерите на нокът. Че те всички слушалки от 10 лева ще ти осигурят по-добър звук.
Та ако може да разясни някой.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Повярвай, свирят много по-качествено и силно от един Samsung S7 edge или S8.. 
Па .. да не говорим за последните дали могат да се сравняват със слушалки от 10 лева Smile
Цитирай
#23

Нека си свирят. Ако обаче трябва да избирам между мега яките стерео говорители, с които ще правя дискотека и миниатюрни рамки, избирам второто.
Ако могат да се съчетаят, тогава вече е друго нещо.
Говорителят на S8 е по-скапан и от на LG G4. Ако си мислиш, че съм на принципа мойто гардже най-хубаво си далеч от истината.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#24

С рамки без рамки, като си ползвам телефона гледам дисплея, верно колкото по-голям толкова по-добре, но аз в 18:9 сравнено с 16:9 не виждам някакви съществени предимства (все още), особено като сложиш и софт бутоните там. А като слушам нещо в стерео просто ми гали слуха, не говоря за колко силно се чува или качествено, но ако е така, още по-добре.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#25

Добре е 18:9, като работиш с две приложения се усеща. Поне аз често го правя.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)