Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на s8+
#26

(2017-12-06, 22:12:05)nickname написа:  Да питам още нещо... телефона първоначално трябва ли според вас да се зарежда 2 - 3 пъти по 12 -14 часа?
Покаже ли индикатора пълен заряд, може да се ползва без проблем.

 
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-12-06, 22:12:05)nickname написа:  Да питам още нещо... телефона първоначално трябва ли според вас да се зарежда 2 - 3 пъти по 12 -14 часа?

И аз бях на такава чуденка миналия месец. За да се образоваш виж в интернет допълнително. Накратко батериите Li-Ion Li-Poly се зареждат до 100% и това е. Даже било добре да им се вкарва заряд "от време на време" т.е. било добре телефона да се държи в граници 20%-90% и така до живот. Убиеца на батерията е топлината, та моя като мине час и половина се загрява доста и го слагам върху нещо студено от хладилника докато го зареждам да падне малко температурата. Поне така правя докато съм вкъщи и имам възможност (а може би го правя щото телефона ми е нов/ съответно след 2 месеца вече няма да ми пука)

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#28

Коментарът ти за телефона в подписа ли е или за S8? Моят не загрява, мерила съм Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#29

Ползвайте ги тези телефони, какво ги мерите само Smile

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#30

Е, коментираше се загряването, та ми стана интересно до каква температура се нагрява при зареждане Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#31

Ще видя другия път като го зареждам ако не забравя щото ще е след 3 дни ( днес ми е прясно зареден) нещо ми се струва по спомен 38° ама ще излъжа щото градуси само веднъж гледах, иначе на пипане доста топъл.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#32

Ти правиш опити да го каляваш телефона ли? Щото като загрее и веднага в хладилника .. това не е стомана, няма нужда от такова нещо.
Цитирай
#33

хуахуаха, ми и аз усетих че миналия път малко така се получи. Докато си беше бучнат в зарядното ми се видя доста горещ и го сложих върху един дълбоко замразен котлет изваден от камерата (чинийка, котлетчето в нея, телефона отгоре- бучнат в зарядното). Шлая се аз нещо се забравих 10 минути и докато се усетя телефончето направо си се беше вледенило. Ама това си беше частен случай, идеята е ясна, малко да му смъкна температурата. Съответно тоя метод действа ако някой иска да го прави и то за няколко минутки.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#34

С температурата борба няма особено лятото. Сещате се, че на вън като е 38 градуса и без да барате телефона той е с температура 38 градуса. Почнете ли нещо да ровичкате при тези градуси твърдо надхвърля 42 градуса Smile, да така се съсипват батериите но няма какво да направим в тези горещини. За този вид батерии критична започва да става температурата над 40 градуса!
Цитирай
#35

Хайде да се похваля. Вече и аз съм горд собственик на с8+
Телефона е много добър, но има доста неща които не са ми ясни..

Има и някой неща, които дразнят.

1. Tова приплъзване с пръст и смяна на предна и задна камера не може ли да се деактивира по някакъв начин?

2. След като влезеш да видиш току що направена снимка първо от страни полетата са бели, след това стават черни, адски ме дразни, моя телефон ли е бъгав или си е така?

3. Другото притеснително нещо е, че в настройки на екран ползвам адаптивен дисплей, като избера другите опции телефона яко розовее. Даже и на адаптивната опция съм дал червения плъзгач един пръст на ляво и така май всичко е точно. Има ли място за притеснение?

4. Бях решил да слагам стъкло и гръб, но момичето от магазина за аксесоари ме разубеди като ми каза, че стъклото се отлепя ако се ползва с гръб... а тази комбинация най си ми допада... Моля за съвет.

5. Кои са най - оптималните настройки да се пести батерия.. Че то толкова настройки има този телефон, че го гледам като голям камък все още.

6. Кой е последния ъпдейт?
Пише ми, някакво ниво на защита от октомври... това ли е или да чакам нещо друго скоро, от Мтел взех телефона ако има значение.

Със сигурност ще има още много въпроси, които тепърва ще изникват..

Благодаря на всеки, който отдели няколко минутки и се опита да ми помогне.
Цитирай
#36

1. Не ми е известно да има начин. А защо ти пречи? За мен това си е удобство или поне нещо неутрално.

2. По начало си е така. Телефонът ти е добре.

3. Понякога това е субективно усещане. Моят не бих казал, че розовее, но има както дефектни бройи с оцветяване на дисплея, така и твърде вманиачени собственици Smile

4. Намери си case friendly извито стъкло. Аз ползвам такова на 4smarts заедно със Spigen tough armor вече 3 месеца и всичко е 6 Smile

5. Остави го сам да ги наглася яркостта на дисплея или му задай минимална такава. Отделно, периодично можеш да влизаш в менюто за поддръжка на приложенията и да зачистваш ненужните фонови процеси.

6. Да, това е - от 01.10
Цитирай
#37

(2017-12-07, 22:39:42)nickname написа:  6. Кой е последния ъпдейт?
Пише ми, някакво ниво на защита от октомври... това ли е или да чакам нещо друго скоро, от Мтел взех телефона ако има значение.

Честито за телефончето :Smile

За ъпдейти отиваш в настройки -> Актуализация на SW и проверявш ръчно. Автоматичното теглене трябва да ти е включено по подразбиране и ако има нов ъпдейт - ще имаш нотификация.

Освен това можеш да се информираш тук https://www.sammobile.com/firmwares - има поле, в което да изпишеш модела на телефона, от падащо меню избираш страна и CSC ... и виждаш всички ъпдейти до момента по дата, като можеш да си пускаш филтри. Мисля, че от този линк трябва да ти се зареди директно Smile 

https://www.sammobile.com/firmwares/gala...G955F/BGL/

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#38

А защо аз като отида на актуализация на софтуера имам само две опции, ръчно и планирани актуализации? автоматично нямам?!?
Цитирай
#39

Ето какво имам предвид:

[Изображение: 19731085.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#40

Ето аз какво имам в предвид.[Изображение: b1fc631d0f1ce3022385ba958129a61a.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#41

И е така, откакто го имаш? Всеки път ръчно проверяваш?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#42

Да, проверявам като се сетя, а дали само моя е така незнам, и на жена ми има три опции, а при мен две?!
Цитирай
#43

И при мен е така като при теб.

Знаете ли как да си направя снимките на контактите по големи, че в момента са миниатюрни без разни програми
Цитирай
#44

Ами и двамата сте с MTL, друго общо за сега не виждам Smile Да каже някой друг с това CSC дали има опция за авто изтегляне нa актуализации.

@vovalinder, и съпругата ти ли е с MTL?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#45

Не, Теленор.
Цитирай
#46

И при мен няма "Авто изтегляне на актуализации" ...странно Sad

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#47

E, и ти си с MTL Smile

Непонятно ми е, какви съображения имат да го махнат. Стандартно си го има http://www.samsung.com/uk/support/mobile...xy-device/

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#48

Аз съм с MTL и имам само две опции.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#49

Аз да питам пак, как мога да направя снимките на контактите си по големи и когато някой да ми звъни да му се вижда по добре "мутрата" ?
Цитирай
#50

никнейм,ето->
Инсталираш и рестартираш.
Ако искаш да го махнеш,настройки-приложения--mods photo RequeLine -деинсталиране


Прикачени файлове
.apk 1Mod_photo.apk Размер: 4.87 KB  Сваляния: 26

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)