Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4X- Сензора за близост не работи.
#1
Bug 

Значи това го забелязвам от скоро. Откакто минах на MIUI 9. Както нищо му няма и изведнъж по необясними обстоятелства спира да работи и при разговор като доближа телефона до ухото екрана си остава включен и мога да го докосна с лицето си примерно. Като се усетя че е спрял да работи- рестартирам телефона и пак почва да си работи. Мисля че това значи че е софтуерен проблем, ама "ослушвайте" се за това, някой ако има такива проблеми да споделя. Не мога да преценя това за сервиз ли е или не, за сега не мисля че е защото не е постоянно.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

виж дали на *#*#6484#*#* има възможност за калибриране.
Цитирай
#3

На MIUI9 май няма калибриране. Гледах в ютуб че на MIUI8 има ама при 9 менюто е различно и общо взето нищо не може да кажеш, можес сам да си цъкнеш на опция success или fail, смисъл по твоя преценка.

Иначе и още един проблем с ротацията. Не искше да ротира, след като го рестартирах се оправи.

PS: Значи от миуи форума видях че и други имат проблема със завъртането на екрана. Та телефона се изключва, после се натиска volume up + power button и влиза в някакво меню при мен китайско и там има опции за калибрация. Преминах X+ Y+ Z+ 45+degree но по никакъв начин не мога да премина 45-degree. Вече от половин час го клатя :/ и не иска да премина 45- degree.

PS2: Имам чувството че телефона ми е дефектен, вече 2ри път минавам всичко без 45- degree.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

И аз ги имам изброените два проблема от по-горе. Вече няколко пъти ми се случва да заглушавам разговора или да натискам бутона за край на разговора. Веднъж ми се случи и да не може да де върти екрана, след рестарт се оправи. С Muiu 9 съм.
Цитирай
#5

Да, след рестарт се оправя, но въпроса е да не се стига до рестарт. От няколко дни не съм имал проблеми (но мисля че скоро пак ще имам). Колкото до сензора за близост (proximity sensor)- калибрирай го за всеки случай. Виж в този клип как се прави https://www.youtube.com/watch?v=NMW1r_9pNO0
Следи и тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1440211 и ако имаш инфо или мнения по тези 2 проблема пиши. Също така ако се опиташ да направиш калибрация на acceleration sensor пиши в другата тема какви са ти резултатите.
Също така изтеглих и пуснах това приложение за всеки случай Quick TuneUP.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

Точно в този момент не ми се върти екрана пак.
Ще опитам с калибровката и ще пиша по-нататък дали се е фикснал проблемът.
Цитирай
#7

Провери дали случайно не си изключил ротацията от падащото меню! На мен ми се е случвало. Един ден се чудех защо не се върти и се оказа, че съм я (се е) изключил(а) някак. Включих и това беше. Само да допълня, че телефона не е с руут и т. н. По съвет на колеги от форума го ресетнах след ъпдейта на ОС (въпреки, че нямаше никакви потребителски настройки и приложения).

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Пич, това е бъг. Дали в андроида или хардуерен, не знам. Горе в падащото меню колкото пъти и да кликаш е все тая.
Цитирай
#9

Аз пак спрях да ротирам. Не мога да повярвам че другите го нямат това като проблем.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

При мен след калибрацията за сега е ОК и ротирането и при разговор сензорът за близост.
Цитирай
#11

(2017-12-18, 01:07:56)nehranimaiko написа:  Аз пак спрях да ротирам. Не мога да повярвам че другите го нямат това като проблем.

Има проблеми - на жена ми - загледах се докато говори - постоянно светва и изгасва дисплея докато е на ухото.
Ама нали не е моя проблема..., и тя не се оплаква... Записала е без да иска няколко разговора, включила на високоговроител, задържала някоклко разговора, ама кво и пука - не казва...
И аз я питам- имаш ли някакви проблеми при разговор, а тя - НЕ....по едно време "А...Да.... ".

Има го проблема, ама на някои хора не им дреме или не пишат тук....Ще го калибрирам...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#12

И аз го имах този проблем. Сега съм с miui8 и за сега всичко е наред.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#13

(2017-12-19, 13:31:17)stefanvalja написа:  Има проблеми - на жена ми - загледах се докато говори - постоянно светва и изгасва дисплея докато е на ухото.
Ама нали не е моя проблема..., и тя не се оплаква... Записала е без да иска няколко разговора, включила на високоговроител, задържала някоклко разговора, ама кво и пука - не казва...
И аз я питам- имаш ли някакви проблеми при разговор, а тя - НЕ....по едно време "А...Да.... ".

Има го проблема, ама на някои хора не им дреме или не пишат тук....Ще го калибрирам...

Калибрирай телефона като гледаш клипа от пост #5. Сензора за близост задължително ще ти се оправи, аз за тоя проблем вече забравих. Остана некалибрирана ротацията ама ей, от 18.12.17г от когато ми е поста не съм имал проблеми и с ротацията.
П.С. И да се върнеш да кажеш дали си преминал 45- degree.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#14

И аз потвърждавам, че поне до този момент, калибровката работи и по-рано описаните проблеми ги няма.
Цитирай
#15

(2017-12-18, 01:07:56)nehranimaiko написа:  Аз пак спрях да ротирам. Не мога да повярвам че другите го нямат това като проблем.

Как успя да влезеш в менюто, че при мен с Vol +  + Power не става .

edit : Другият начин е  " Settings=> About phone=> Tap 4 or 5 times on Kernel Version, and there you'll be in the QC test "
Цитирай
#16

(2018-01-10, 12:17:14)aladin написа:  Как успя да влезеш в менюто, че при мен с Vol +  + Power не става .

edit : Другият начин е  " Settings=> About phone=> Tap 4 or 5 times on Kernel Version, and there you'll be in the QC test "

Няколко пъти съм влизал и все е било от първия път. Поиграй си със задържането на бутоните, няма начин да не влезеш ако си с редми 4х. 

Другия ти начин не е вариант. Както ще видиш ще влезеш в тестово меню където само можеш да тестваш, не може да калибрираш там.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#17

Аз за кво мислиш избягах от Xiaomi.
Цитирай
#18

(2018-01-10, 17:49:16)anatol06 написа:  Аз за кво мислиш избягах от Xiaomi.
Нямам представа какво и що избягваш. Тези така наречени "проблеми" са от некалибрация а не хардуерни. Така че мнението ти няма резон.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#19

Принципно се бяга от марка, когато умствените възможности не ти достигат да решиш първия възникнал проблем. Може и такъв да е случаят с пича. Wink
Цитирай
#20

Сега се върнах 3-4 години назад и равносметката е:
Redmi 1s, redmi note 3 mtk, 2броя mi 4, Redmi note 3 Qualcomm, Mi 5, Redmi note 4 Qualcomm, Mi max 2, Mi note 3 и нито един проблем, освен че не ми харесваше дисплея на Redmi Note 3 Qualcomm.

Четеш, оправяш си проблема по един или друг начин и ползваш. Марката е супер.
Казал съм неведнъж: ако е софтуерен проблема, Persist.img отговаря за сензорите.
Отключваш телефона и флашваш само този файл през фастбуут и нещата се оправят
Цитирай
#21

(2018-01-10, 21:54:13)dobs7z написа:  Принципно се бяга от марка, когато умствените възможности не ти достигат да решиш първия възникнал проблем. Може и такъв да е случаят с пича. Wink

Да такъв е случая. Благодаря ти девойко.
Цитирай
#22

Аз имах проблем със сензора за близост, на стария MIUI, сега нямам нито един от горепосочените проблеми, а не съм правил никакви калибрации! Сега съм с MIUI 9.
Цитирай
#23
Sad 

След последните два ъпдейта и при мен се появиха тези проблеми със сензора и ротацията!
Цитирай
#24

(2018-02-19, 16:33:22)andreti013 написа:  След последните два ъпдейта и при мен се появиха тези проблеми със сензора и ротацията!

Чети темата и си оправи проблемите.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#25

(2018-01-10, 17:49:16)anatol06 написа:  Аз за кво мислиш избягах от Xiaomi.

То па това Doogee една марка.....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)