Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kodi (бивш XBMC) - Добавки/Устройства/Платформи
#1

[Изображение: 600px-Kodi-logo-Thumbnail-light-transparent.png]

Нека тук споделяме опита си с Kodi.

Каква Ви е конфигурацията: Кой на какво устройство и с каква платформа го ползва? Какви добавки ползва?
Windows, Android, Linux, OSX, OSMC, LibreELEC, OpenELEC, друго

Всякакви други неща касаещи и имащи връзка с Kodi.
  • Съвети
  • Инструкции
  • Въпроси
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам го на андроид тв. Инсталирал съм quasar, с него гледам филми и сериали много съм доволен. Ето така го инсталирах:.

https://howtomediacenter.com/en/install-...odi-addon/

Ще се радвам ако някой сподели други добавки.


Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

А има ли възможност KODI да се инсталира като програма на Windows 10 или само става като операциона система ?
Като функционалност много ми харесва от мненията на хората но визуално не бих го сменил с Windows 10.

P.S.
Може

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

Може и да се инсталира като програма, то даже си е програма за win 10. Просто без да излизаш от него можеш да си направиш всичко.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

(2017-12-07, 11:28:33)dada_ написа:  Ползвам го на андроид тв. Инсталирал съм quasar, с него гледам филми и сериали много съм доволен. Ето така го инсталирах:.

https://howtomediacenter.com/en/install-...odi-addon/

Ще се радвам ако някой сподели други добавки.


Sent from my moto x4 using Tapatalk

Т.е браузваш си по торент сайтовете за какъвто искаш филм/сериал. После през web интерфейса на quasar добавяш линка за "сваляне" и от Kodi стартираш гледане? Така ли е системата?

А колко място ти заема за буфериране на АндроидТВ-то? Явно ти стига паметта.
Цитирай
#6

^Да има опция add torrent, но има и да избираш филми или сериали, от там...избираш най-теглени, най-нови или най-вървежни. Така да кажем избираш сериали. Даваш на най-теглени, да кажем че game of thrones ще е там, цъкаш на него, после на 1,2,3... сезон и накрая на серията. След това ти дава да избереш какво качесто и от кой торент сайт да тегли има няколко сайта и така. Ето клип как става работата.

https://photos.app.goo.gl/gtCIVuoYOjKSTdn53

Аз имам 8гб на тв-то затова трия файла винаги след като го изгледам. Но може да му дам да го тегли на флашка или външен хард и да не ги трия.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

dada_, мерси за видеото. Разбрах. Супер. 

Като имам малко време да напиша...ще опиша и моята конфигурация.
Цитирай
#8

(2017-12-07, 11:49:58)armagani написа:  ...Иначе чужди телевизии бол ,ползваш iptv bonanza примерно за коди и всеки ден имаш лист нов..на 99 процента ще намериш от популярните тв канали-друг е въпроса за качеството и трайност, за без пари толкова...

Здравей,
може ли малко по-подробно относно IPTV bonanza? Искам да го тествам за какво иде реч, обаче като се опитам да инсталирам адона ми дава Installation failed. (от SuperRepo се опитвам да го инстална)

Инсталирах го, като свалип зип на адона от...Google.

Нещо малко не мога да се ориентирам в това "чудо" нито един сорс не иска да ми тръгне. Как може да се търси за определана телевизия? Пробвах с филтър...но излиза, че трябва д отвориш една по една "папките" и да гледам филтрирало ли е нещо вътре.
Цитирай
#9

Голяма игра ще падне с KODI Smile

Някой знае ли как се гледат филми със субтитри през KODI под Windows 10?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

Да с това quasar което съм показал горе на клипа, става и за win. В по-горния пост съм дал линк как се инсталира.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#11

You must restart Kodi befor using?
Дава ми тая грешка !?
Коди съм го рестартирвал няколко пъти и пак ми дава грешка?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

Не съм го пробвал на 10, но чета, че има Коди и в Windows Store. Пробвай от там да ги инсталираш:

Цитат:Kodi may be downloaded from the Windows Store as an App. It is still the same Kodi version as the “Installer” version. There are no changes or limitations using this version. The store version brings a few benefits, such as automatic updating.
Цитирай
#13

Даа, пробвах всички възможни вариянти още вчера, но пак ми дава същата грешка Sad
Дори и разни комбинации от почистване на системата и каквото има в google-то ..... ,и не можах да сполуча.
Инсталирах quasar на телефона с Андроид няма никакви проблеми като изключим че има някакъв проблем с cashes
и буферинг и от там води до забавяне на цялата система КODI до забиване.
Просто искам да видя на какво съм способен с вашата помощ да видя на какво е способен KODI.
Попаднах и на https://kodibg.org/forum/index.php инсталирах няколко add ons да гледам телевизия и нищо не стана ,стартирват се канали и филми който не са ми интерестни останалите който ме дръпнаха по заглавие не се стартирваха.Е пак и ще продължавам да се забавлявам с KODI през свободното ми време .Някак си ме дръпна Smile
Като цяло КODI е добре, трябва бърз интернет и малко повечко свободно време докато му свикнеш.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

Не му разбирам много на кодито. Просто следвах стъпките за да инсталирам quasara. Аз го инсталирах преди 2-3 месеца, може кодито да се е ъпдейтнало и от там да дава грешка нещо. Гледай да инсталираш адони за твоята версия.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#15

Едно видео на PULSE и от мен.

PULSE
https://youtu.be/-NsSJqCHc2A

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

Raspberry Pi2 и Nexbox A95x, гледам само от домашния ми NAS, инсталирана добавка за субтитри от subsunacs/sab.bz

Вечния бетатестер!
Цитирай
#17

Kodi го ползвам на Малинка (Raspberry Pi3) с операционна система LibreELEC, в която Kodi e "вграден".

Най-хубавото на тази конфигурация е, че като за 1GB RAM, филмите вървят перфектно, дори и обемните blueray рипове. Всичко се управлява през дистанционното на телевизора и не ти трябва друга техника (клавиатури, мишки).

Вързал съм към него 1TB външен диск, на който се свалят филмите и сериалите.

Не ползвам Addon-и за онлайл гледане на медия, а вместо това ползвам 2 плъгина:

Radarr - за филми
Sonarr - за сериали

В общи линии функцията на тези 2 плъгина е да сканират определени торент сайтове за Медия, която предварително си задал, че искаш да намери.

Пример:
Отварям Sonarr (през телефона или през компютъра) и му казвам: Свали всички серии на Игра на тронове, също така следи за нови серии. Щом излезе нова серия (някога) и файлът се качи на торент тракерите, Sonarr автоматично го прихваща и го сваля на външния хард диск. Когато sonarr хване нова серия за сваляне, веднага получавам известие на телефона през bot в Telegram. Като се свали се зарежда в TV Show секцията на Kodi.

С филмите е подобно. Примерно виждам реклама на филма Джуманджи и веднага влизам в radarr и му казвам, да се оглежда по торентите, примерно за файл с hd резолюция. Когато такъв се появи, примерно Януари 2018, веднага ще ми го свали и добави в Movies секцията на Kodi и bot-a в телеграм ще ме уведоми за това.

За управление на Radarr и Sonarr през телефона ползвам NZBManager.

За управление на Kodi през телефона ползвам Yatse: Kodi remote control and cast

Наред с тези благини, имам достъп до хард диска си навсякъде по мрежата по sftp. Както и това, че управлявам всички горе описани неща не само от домашната мержа, а от всякъде където имам интернет.

-

-

Цитирай
#18

Какви интерестни благинки си сътворили чак ти завиждам Smile

Вместо на Raspberry Pi3 може ли да се направи на VHXSIN A5X MAX PLUS 4 GB RAM 32 GB ROMтая цялата конфигурация?
И аз искам да си имам достъп до хард диска от навсякъде по мрежата по sftp,но не знам как става Sad
Може ли някакви напътствия като за начало?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

Radarr и Sonarr може да работят на всяко Kodi.

Друг е въпроса, дали питаш конкретно за LibreELEC. Ако искаш да го качиш на този бокс, не. Този rockchip процесор не се поддържа. Най-добра поддръжка за такива боксове има за процесори Amlogic.

За да виждаш от всякъде външния хард е възможно да стане само ако Kodi е върху Linux платформа (каквато е LibreELEC), защото трябва да имаш достъп до Kodi по SSH. А примерно не виждам във вариантите за Android и Windows да има такъв.

Ако искаш нещо конкретно да знаеш, питай.
Цитирай
#20

Благодаря много за вниманието .
Явно няма как да се получат нещата и при мен не ползвам линукс както и ще ми трябват някакви познания без да се прочете някой книга и да се изгледа някой клип в youtube няма как да станат нещата при мен поне .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

И аз не разбирам нищо от Линукс.
LibreELEC се флашва много лесно. Само една флашка ти трябва и windows.
Самия Линукс стои "зад Коди" и ти не виждаш нищо друго освен Кодито. Просто в Коди има още едно допълнително меню на LibreELEC където е настройката за активиране на ssh.


[Изображение: UqqlvRU.png]

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop
Цитирай
#22

Ще се понауча малко на KODI и след това ще видя какво ще е разумно да направя .
Сега ми е всичко като гатанка .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#23

Kodi на smart телевизор има ли начин на телефона върви перфектно и през него гледам на телевизора, tv е с TIZEN
Цитирай
#24

(2017-12-11, 21:35:36)go6071 написа:  Kodi на smart телевизор има ли начин на телефона върви перфектно и през него гледам на телевизора, tv е с TIZEN
Само за Андроид ТВ има.

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop
Цитирай
#25

(2017-12-08, 16:15:20)Compare написа:  Едно видео на PULSE и от мен.

PULSE
https://youtu.be/-NsSJqCHc2A

Видеото е блокирано. Качи го на друг сайт или google photos.

От къде и как го инсталира това Pulse, че искам да го разгледам.
Аз се опитвам през ftv guru repo-то, но като стигна до там да инсталирам Pulse ccm krypton и ми дава съобщение Invalid zip url.


[Изображение: 19776730.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)