Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на M6 Note

Аз знам какво е, попитах колко прави?Smile))
Цитирай
Аксесоари

Отново съм аз. Имам една молба към собствениците на M6 NOTE синия вариант. Можете ли да ми пратите или постнете тук снимка на телефона от към гърбът му. Искам да видя какъв е точно цветът му. Защото купих на майка ми M6 и синьото на моменти според светлината леко лилавее. Благодаря ви предварително!
Цитирай

Голямо разочарование е този телефон-няма NFC,DTS,DD.От производителя ме смотаха че ще пуснат ъпдейт с азбука на кирилица,отстрани в указателя.Ама вече един месец след покупката ъпдейт не се знае кога и дали ще има.И на телефона още пише Мтел,а не А1.За сравнение - лайт версиите на Уауей,които са този ценови клас имат всичко от гореизброеното.Плюс тема във форума.А това Меизу,и темичка си няма.
Цитирай

(2018-07-03, 12:30:28)JuliusCaesar написа:  Голямо разочарование е този телефон-няма NFC,DTS,DD.От производителя ме смотаха че ще пуснат ъпдейт с азбука на кирилица,отстрани в указателя.Ама вече един месец след покупката ъпдейт не се знае кога и дали ще има.И на телефона още пише Мтел,а не А1.За сравнение - лайт версиите на Уауей,които са този ценови клас имат всичко от гореизброеното.Плюс тема във форума.А това Меизу,и темичка си няма.

Колега не очаквай кой знае каква софтуерна поддръжка, Мейзу са много зле в тази насока като специално глобалната такава е под всякаква критика. За Китай си разработват софтуера регулярно докато нас чужденците кучета ни яли. Относно въпросният модел нещата са много зле последният ъпдейт е от януари тази година със секюрити пач левъл от декември миналата година. Абе поддръжката им е пълна каша едни модели редовно се обновяват други по незнайни причини си остават със стари версии.
Цитирай

Това,че няма дтс ,долби дигитал и т.н. не значи ,че с подходящ плеър не вади звук като от хай фи плеър. Аз съм с телефона от подписа ми и с Poweramp заедно с отключването на хай фи чипа ,телефона звучи умопомрачително. Аз съм меломан и съм със слушалки Маршал майор 2 с кабел,е няма такъв як звук. Относно ъпдейтите,това му е чара на Мейзу,че винаги можеш да си сложиш А версия стабилна,дейли версия или бета за Китай.Да менюто е на английски,но с локализация с море локейт и с рут,телефона ще работи супер После лесно можеш да се върнеш към европейската версия. При Мейзу също имаш лесен даунгрейд,който никой друг производител не дава. Спомням си ,колко се мъчих да даунгрейдна Леново К6 нот от андроид 7 към 6,ама искаше хиляди глупости. Тук просто качваш зип със старата версия,следваш стъпките и готово! Друго готино е ,че е с вграден рут,който прехвалените ти Хуавей и тем подобни нямат. Операционната система работи гладко,няма проблеми или поне не големи такива. Твоя М6 нот има идеална камера и прекрасен софтуер. Това,че тук не е извесна марка Мейзу,не значи ,че в 4pda не е писано всичко и не се поддържа твоя модел. Просто е добре да знаеш руски или с гугъл преводача да превеждаш и ще се шашнеш колко много има за твоя телефон. Няма нужда да си създаваш лошо впечатление за марката и модела,Мейзу правят уникални телефони и много руски сервизи казват,че частите са събрани просто идеално,а и Мейзу работят с качествени дисплей и всичко друго. Относно поддръжката,скоро ще си сложиш флайм 7 ,той излиза от бета вече.
Относно указателя,ако не те кефи сложи друг. Аз бях сложил на един Мейзу, Асус лънчер с Асус указател и диалер и работеше идеално. Вместо да търсиш кусури,намери темите тук и ще си имаш телефон по твой вкус.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Не съм казал че телефона е лош като цяло.Просто ми липсват горните работи.Особено НФС.Него няма как да го пусна.Изобщо не съм убеден пък ,както казва @sunmaster ,че телефона е с фабричен руут,защото имам някой приложения,изискващи руут-еми не отчитат да има такъв.С английския съм доста добре,но нямам време ,а и желание да ровя по форуми как да си направя телефона по различен.Още повече ,че предпочитам изчистени и семпли неща.Наистина очаквах мааалко повече от телефона.
Цитирай

(2018-07-04, 06:01:56)JuliusCaesar написа:  Не съм казал че телефона е лош като цяло.Просто ми липсват горните работи.Особено НФС.Него няма как да го пусна.Изобщо не съм убеден пък ,както казва @sunmaster ,че телефона е с фабричен руут,защото имам някой приложения,изискващи руут-еми не отчитат да има такъв.С английския съм доста добре,но нямам време ,а и желание да ровя по форуми как да си направя телефона по различен.Още повече ,че предпочитам изчистени и семпли неща.Наистина очаквах мааалко повече от телефона.
Относно NFC,трябвало е да четеш характеристиките на апарата и ,ако не те устройват да не купуваш. И все пак не е най-важното нещо без което не може да се живее. Поне аз не усещам никак ,липсата му. Не разбирам на теб за какво ти е! Настройки,пръстов отпечатък и сигурност,разрешение за достъп до основната памет. Това ти е рута като го включиш. Ънрутва се като преинсталираш отново софтуера. Става лесно. Мисля,че трябва да имаш акаунт във флайм и да си се логнал в него ,за да даде да рутнеш. Успех! Относно указателя. Там в раздел контакти имаш търсачка. Пишеш контакта който търсиш и той излиза и то го пишеш на чист български език. В диалера,набирайки цифри също излизат контакти. Скоро ще правя тема за трикове при Флайм,но ето ти два удобни. Когато ти звънят и задържиш клавиша за звука на горе или надолу ще вдигнеш и говориш. С клавиша за изключване затваряш за разговор,но трябва да го включиш в диалер ,трите точки,настройки .Там включваш също и вибрация при вдигане на отсрешния,както и по желание светкавицата да мига при входящо повикване. При каквито и да е въпроси и проблеми аз съм насреща и ще ти помогна!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

@sunmaster,благодаря за помощта.Сложих си нов дайълър и всичко с указателя е така както го искам,но такова меню за руут ,аз не виждам.[Изображение: 9362102W.jpg][Изображение: 9362104o.jpg][Изображение: 9362103s.jpg]
Вчера също реших да пусна Аваста от компютъра да се свърже с телефона и да му пусне сирена,команди за локации и вс. други работи,свързани с евентуална кражба на устройството-ми от 50 опита нито един не беше успешен.
А НФС ми трябва за да си оставя банковите карти вкъщи и да плащам с телефона на магазина.Да,грешката е моя,просто не бях обърнал внимание че го няма.
Цитирай

(2018-07-04, 08:17:17)JuliusCaesar написа:  @sunmaster,благодаря за помощта.Сложих си нов дайълър и всичко с указателя е така както го искам,но такова меню за руут ,аз не виждам.[Изображение: 9362102W.jpg][Изображение: 9362104o.jpg][Изображение: 9362103s.jpg]
Вчера също реших да пусна Аваста от компютъра да се свърже с телефона и да му пусне сирена,команди за локации и вс. други работи,свързани с евентуална кражба на устройството-ми от 50 опита нито един не беше успешен.

Първо направи акаунт във Флайм. Но трябва да превеждаш с гугъл китайския сайт.
Когато включиш акаунта през телефона ще ти се появи менюто за рут. Така мисля. Относно локализирането ,единствения сигурен работещ начин е на Мейзу. Акаунт флайм и там вътре включваш локализиране,после инсталираш от гугъл плей Phone Finder и ще ти локализира телефона. Пробвано и абсолютно винаги го намира. Явно за пръв път си с Мейзу, затова пиши на лично съобщение твоя фейсбук или вайбър и ще те направя луд фен като мен. Просто флайм е очарователна ос и си има всичко необходимо включително антивирус вграден и аваста е излишен.
Между другото,изгледай клипа от подписа ми,там показвам къде е рут достъпа и флайм акаунта.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Аз телефона си го откривам с Phone finder,Sygic Find my friends,Google maps.Но до там.Аваста ти включва сирена на телефона,обявява го за откраднат,може да го заключи и изтрие,може да направи снимка на човека който го е откраднал и да ти прати номера му.Предлага и още куп щуротии,пък и имам платен абонамент за него от преди години.Както и да е,не знам защо ,но не може да се свърже.
А Флайм акаунта не е ли същото като Мейзу акаунта?Щото на телефона имам за Мейзу и съм го направил.
Цитирай

Дай скриншот,може би е същото.
Всичко което може аваста се прави от вградения в Мейзу акаунт и програмата на Мейзу фон фаиндър.
Не ти трябва антивирус,нито гугъл търсене,всичко меобходимо е вградено във флаим.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Така,преди малко и аз стигнах до извода че е същото,там си има за локация на телефона,синхронизации и тн.И понеже ме зариби с фабричния руут ,реших да го пробвам,ама нещо не успявам.Гледах едни клипове,там инсталират QuickShortcutMaker,с него изкарват на екрана пряк достъп до Флайм акаунта .При мен такъв няма,сетих се че може да е Мейзу,избрах точния който е за руут.Влезнах там,казва ми че всичко е на моя отговорност и тн,дадох ок,поиска ми паролата за акаунта,въведох я,дадох ок и телефона се рестартира всеки път когато птобвам това нещо.
Цитирай

Момчета направете нова тема за това. Не за друго, а според новите правила на сайта, трябваше да има 5-6 теми за даден модел, за да може се направи отделна секция за него. Аз си чакам от Китай моят М6 Ноте и гледам, че има доста хора с него. Та да успеем си го извоюваме.
Цитирай

Прав си,да.Точно се бях сетил за нова тема.Извинявам се за спама.
Цитирай

Имате ли проблем със tapatalk на флайм 7 ? При мене като му цъкна да се логна излзиа черен екран и до там... Със флайм 6 глобалния няма проблем.
Едит:
Проблема е решен. Свалих стара версия на тапата (5.х някоя беше), инсталирах я, логнах се и обнових приложението Smile
Цитирай

В момента телефона е на 309 лв в Емаг.
Цитирай

Коя веррсия? на мен толкова ми излезе от алито 4/64.
Цитирай

Това нещо по-добро ли е от Xiaomi Note 4X? Радио май няма?
Цитирай

Обмислям покупката на М6 Ноут,но тъй като ще го взимам от онлайн магазин т. е нямам възможността да го хвана в ръце и да видя това,което ме интересува,бих искал да попитам хората,които го ползват дали в този телефон са налични и работещи фабричните приложения за запис на разговор и супер икономичен режим за запазване на батерията?
Благодаря предварително!
Цитирай

Има ги ,да.
Цитирай

LineageOS 18.1 (Android 11) за Meizu M6 Note

[Изображение: Meizu-M6-Note-LineageOS.jpg]

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • cosera
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)