Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 10 Pro
#1

Позволих си да направя нова тема, защото не открих такава за новия модел на Huawei. 
Успях да се сдобия с телефона от операторите- Виваком с преподписване и плащане в брой. 
Много трудно го взех, все го нямаха, все беше запазен. 
Получих много приятна изненада като отворих кутията-апаратчето беше в цвят мока, въпреки, че в сайта им беше посочено, че е наличен само сив/черен. В кутията в комплекта имаше освен апарата и зарядното -слушалки с usb, преходник за тях, силиконов безцветен кейс. На апарата има протектор-фабричен. 
Телефона е уникално изживяване, при първия допир създава усещане за лукс и комфорт. Да по голям е от предишния ми апарат Huawei P9,  но наистина при работа не се усеща. Всичко лети като функции. Много лесно и бързо си прехвърлих инфото от единия на другия апарат. За камерата още не мога да кажа много, защото апарата е в мен едва от снощи и почти не съм имала възможност за снимки.
Звукът е перфектен. 
Засега съм много доволна.
Аксесоари
#2

Честито и със здраве да го ползваш. Апарата е уникален, за съжаление, не е по джоба на всеки. Smile

POCO F5 12/256 GB





#3

(2017-12-09, 12:49:12)ronnie72 написа:  Честито и със здраве да го ползваш. Апарата е уникален, за съжаление, не е по джоба на всеки. Smile

Благодаря, за съжаление е така за цената. Успях да го взема на доста добра цена, но беше трудно. На редвона цена нямаше да се справя.
#4

Честито!
Бихте ли споделили повече впечатления за батерията, свързаност с WiFi, оператори, качество на разговор и екран.
До сега съм бил със Самсунг и се колебая между този и Samsung Note 8. Изчетох и изгледах доста но реални впечатления не.
Благодаря!
#5

(2017-12-09, 13:48:00)dvdesh написа:  Честито!
Бихте ли споделили повече впечатления за батерията, свързаност с WiFi, оператори, качество на разговор и екран.
До сега съм бил със Самсунг и се коле*ая между този и Samsung Note 8. Изчетох и изгледах доста но реални впечатления не.
Благодаря!
Здравейте,
реално ползвам телефона едва от 17 часа. Батерията според мен е супер, както всеки нов телефон почти не го изпускам от ръцете си, и в момента е на 43 % заряд, а го заредих снощи към 22 часа. Всичко му е включено, аз така си позлвам телефоните-интернета работи непрекъснато, и голяма част от приложенията също са отворени. Имам и около 1 час видео разговор през фейсбук месинджъра, който обикновенно ми изяждаше батерията на предишния модел.
Телефона получих с 0 % батерия, и се зареди до 100 за около 1 час и малко. Тоест работи добре бързото зареждане.
С Wi Fi също мисля че не би следвало да има проблем. С предишния модел, често губех връзка с домашния рутер, но с този засега няма никакъв проблем. Непрекъснато е качен към рутера.
Тепърва ще откривам силата на изкуствения интелект. 
Функцията, която в момента доста ми хареса е възможността при заключен и неактивен дисплей, да стои непрекъсната информация за часа, датата и батерията.
#6

(2017-12-09, 15:17:21)gabrieladinolova написа:  Функцията, която в момента доста ми хареса е възможността при заключен и неактивен дисплей, да стои непрекъсната информация за часа, датата и батерията.

Значи и те са добавили функция тип always on display. Това не го знаех
А пропуснати нотификации с икона от приложението показва ли?

ПС: Явно това ще е само за про модела, който е с амолед, колкото и да не го харесвам този тип технология, явнои тя си има предимства Wink
#7

Надявам се няма да ви притесня ако след десетина дена ви попитам отново как се държи в тези направления?
#8

(2017-12-09, 15:17:21)gabrieladinolova написа:  Функцията, която в момента доста ми хареса е възможността при заключен и неактивен дисплей, да стои непрекъсната информация за часа, датата и батерията.

Предлагам ви да забравите за наличието на тази функция освен ако не искате да си убиете дисплея преждевременно- и това важи за всеки олед дисплей, просто технологията си има доста предимства, но и някои сериозни недостатъци. 

Интересно ми е друго- с 3г. гаранция и VIP сервиз ли идва модела?
#9

(2017-12-09, 16:03:50)rumo написа:  Значи и те са добавили функция тип always on display. Това не го знаех
А пропуснати нотификации с икона от приложението показва ли?

ПС: Явно това ще е само за про модела, който е с амолед, колкото и да не го харесвам този тип технология, явнои тя си има предимства Wink

Да има нотификации с икона Smile

(2017-12-09, 16:20:11)dvdesh написа:  Надявам се няма да ви притесня ако след десетина дена ви попитам отново как се държи в тези направления?

Няма проблем, ще споделя новите впечатления..
#10

Честито и с здраве да си го ползвате телефона,много красив и качествен смартфон е.

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
#11

(2017-12-09, 18:39:58)dmdm написа:   Интересно ми е друго- с 3г. гаранция и VIP сервиз ли идва модела?

Не, тази "екстра" за привличане внимание към марката приключи и няма вече модел с такава екстра.

Аз съм с модела от 3 часа и не мога да кажа почти нищо, освен усещането за премиум материали и перфектно лягане в ръката ми.
Пробвах камерата с няколко нощни снимки и мога да кажа, че са постигнали много голям напредък в това отношение.
Ще кача 3-4 снимки да видите за какво говоря.

пп. Не се чудете, ако след вадене апарата от кутията не можете да го стартирате.
Включете го за половин час в зарядното и тогава действайте.
Това е новата политика на компанията - апаратите идват с нулев заряд, защото така съхранямат батериите по-дълго време.
Обяснението не е моя интерпретация, а е от Huawei.

[Изображение: IMG_20171210_003943.jpg]

[Изображение: IMG_20171210_003953.jpg]

[Изображение: IMG_20171210_003708.jpg]

И 30 минути по-късно вече снежни...

[Изображение: IMG_20171210_015657.jpg]

[Изображение: IMG_20171210_015637.jpg]
#12

Би ли качил някъде оригиналите на снимките?
#13

(2017-12-10, 01:22:56)algor написа:  пп. Не се чудете, ако след вадене апарата от кутията не можете да го стартирате.
Включете го за половин час в зарядното и тогава действайте.
Това е новата политика на компанията - апаратите идват с нулев заряд, защото така съхранямат батериите по-дълго време.
Обяснението не е моя интерпретация, а е от Huawei.
Sad

С тази политика не се чудете ако и не можете въобще да го включите заради умрели клетки на батерията Sad Една батерия така ми замина на телефон който бях прибрал в шкафа мислейки, че съм го изключил. След няколко месеца го вадя и не може да се включи. Пускам го на зарядно, включи се, но самата батерия падаше за 2-3 часа без да го пипаш. И мисълта ми е, че ако някой Huawei се заседи по складовете с празна батерия, нищо чудно да завалят оплаквания от рода на - Батерията пада без никаква употреба - помощ...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#14

(2017-12-10, 09:05:50)dmdm написа:  Би ли качил някъде оригиналите на снимките?

https://postimg.org/gallery/262xz89kw/

Заповядай!
#15

Имам телефона от седмица и за сега най-много се радвам на батерията. И моя дойде с 0% заряд.
Относно always on display мисля че няма да има проблем тъй като информацията постоянно променя мястото си върху дисплея.
Понякога, когато отключвам телефона с пръстовия отпечатък телефона реагира след 3-4 секунди, при вас случвало ли се е?

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
#16

(2017-12-10, 13:33:38)stobi написа:  Имам телефона от седмица и за сега най-много се радвам на батерията. И моя дойде с 0% заряд.
Относно always on display мисля че няма да има проблем тъй като информацията постоянно променя мястото си върху дисплея.
Понякога, когато отключвам телефона с пръстовия отпечатък телефона реагира след 3-4 секунди, при вас случвало ли се е?
Честит да ти е, при мен не се е случвало относно пръстовия отпечатък. Друго ми прави впечатление, при приложението фейсбук като изляза от него, телефона примигва в горната част. Не знам от какво е, някаква идея?


Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
#17

algor@ Понеже имаше доскоро и Нот8 дай едно сравнение как е дисплят му спрямо този на Мейт 10 про.
Яркост и цветопредаване- бялото сиво ли е, има ли розовеене по ъглите и въобще забелязваш ли някакви разлики между 2-та амоледа?

И като ти омръзне, което сигурен съм ще е скоро Smile и решиш да го продаваш първо на мен да кажеш Smile
#18

Защо тези телефони ги пускат със заряд 0%? До колкото знам това не е добре за батерията да се държи с часове на 0%. Знам, че 0% на дисплея, не означават напълно разредена батерия, но все пак за първи път чувам масово да се пускат в мрежата телефони с разредена на 0% батерия. Понеже съм с др. телефон, не искам поста ми да се разгледа като хейтърски спрямо Мейт 10 про, защото той е един страхотен телефон.
#19

(2017-12-10, 21:11:05)ivanov_km написа:  Защо тези телефони ги пускат със заряд 0%? До колкото знам това не е добре за батерията да се държи с часове на 0%. Знам, че 0% на дисплея, не означават напълно разредена батерия, но все пак за първи път чувам масово да се пускат в мрежата телефони с разредена на 0% батерия. Понеже съм с др. телефон, не искам поста ми да се разгледа като хейтърски спрямо Мейт 10 про, защото той е един страхотен телефон.
Ума някокко вече технологии li ion батерии като новите вече са на 3.85в а не на 3.7 ... В случая батерията е li po но е вероятно да е от новите lipoN та от там ... За 10те че и повече вида li ion батерии важат различни правила поради разликата в самите батерии ... Та от там не съди като общо ... Мина времето кога имаше по един вид ...
#20

Здравейте, имам телефона от седмица.....супер доволен съм бърз много батерия никакви проблеми освен един които се знае от Хуавей и чакаме ъпдейт с фикс.Ето малко снимки.

Huawei  Батерия
https://imgur.com/gallery/nAXyR

Снимки
 https://imgur.com/gallery/Br9E2

POCO F3 NIGHT BLACK
#21

(2017-12-11, 09:43:33)plet написа:  Здравейте, имам телефона от седмица.....супер доволен съм бърз много батерия никакви проблеми освен един които се знае от Хуавей и чакаме ъпдейт с фикс.Ето малко снимки.

Huawei  Батерия
https://imgur.com/gallery/nAXyR

Снимки
 https://imgur.com/gallery/Br9E2
Кой дефект, моля за повече информация или линк където да намеря информация.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
#22

(2017-12-11, 16:13:44)gabrieladinolova написа:  Кой дефект, моля за повече информация или линк където да намеря информация.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Ако гледаш клип в ютуб и някой реши да ти пише чрез месинджър или друга апликация телефона се заключва и не може да се отключи освен ако не се рестартира.
До колкото виждам другите региони вече са получили ъпдейт с фикс само ние чакаме (432) регион.
Фикса за момента е да спре опцията на месинджъра за изобразяване върху други приложения.

Линк към темата: https://forum.xda-developers.com/mate-10...r-t3706860

POCO F3 NIGHT BLACK
#23

(2017-12-11, 16:35:07)plet написа:  Ако гледаш клип в ютуб и някой реши да ти пише чрез месинджър или друга апликация телефона се заключва и не може да се отключи освен ако не се рестартира.
До колкото виждам другите региони вече са получили ъпдейт с фикс само ние чакаме (432) регион.
Фикса за момента е да спре опцията на месинджъра за изобразяване върху други приложения.

Линк към темата: https://forum.xda-developers.com/mate-10...r-t3706860

Благодаря за подробния отговор.Smile
#24

Това си е сериозен бъг.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
#25

(2017-12-10, 20:09:35)rumo написа:  algor@ Понеже имаше доскоро и Нот8 дай едно сравнение как е дисплят му спрямо този на Мейт 10 про.
Яркост и цветопредаване- бялото сиво ли е, има ли розовеене по ъглите и въобще забелязваш ли някакви разлики между 2-та амоледа?

И като ти омръзне, което сигурен съм ще е скоро Smile и решиш да го продаваш първо на мен да кажеш Smile

По-скоро обратното - като решиш да купуваш, драсни едно ЛС.  Stolt

Относно екраните - предполагам е въпрос на вкус.
За мен екрана на Mate 10 е с по-реални и не толкова крещащи цветове, какъвто е екрана на Самсунга.
Тоновете са далеч по-ярки и светли при Ноут 8, докато при 10-ката са по-контрастни и не са ми дразнещи.

А бе ела да видиш разликите и ще разбереш.  Big Grin
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)