Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Note 3 е телефона с най-добрата камера, правен някога от Xiaomi
#1

[Изображение: Xiaomi_Mi_Note_image-1024x699.jpg]
   


Излезе ревюто на DXOMARK за камерата на Mi Note 3. Изненадващо или не, телефона е оценен супер високо, задминавайки конкуренти като Iphone 7 plus. Много добре се представят сензорите и при снимките с ниска осветеност( 5 и 1 лумена), където винаги досега телефоните на Xiaomi не постигаха достатъчно добри резултати. Ето и конкретните точки по категории:




[Изображение: gsmarena_009.jpg]

Класацията на различните телефони изглежда така:

[Изображение: Untitled.jpg]


С изключително атрактивната си цена от около 500 лв., страхотните параметри и доказано добрата камера, телефона се превръща в едно от най-добрите предложения от Xiaomi. Според мен трябва бързо да го пуснат официално и на други пазари, освен Китай, за да може повече хора да му се насладят. Пълното ревю от DXOMARK може да разгледате тук: DXOMARK ревю


Цитирай
Аксесоари
#2

Не мога да схвана как се получават тия работи при положение, че с ми6 ползват абсолютно еднакви камери и софтуер. Тестовете на dxo отдавна ги смятам за платена реклама, а сега явно и Лей Джун е дал някой $.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#3

На теория сензорите са еднакви, но на практика явно не са. Ето какво пише в коментарите под статията в гсмарена: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_...-28642.php

"Well, if you don't trust DxOMark, then see the video comparison between these two devices camera in youtube. There are plenty of them and surely they can't all lie together, especially since not all of them are well known broadcasters. Even if Xiaomi only emphasizes on better bokeh, from the footage it is likely the lens configuration or quality is different. This one is never really mentioned in specs. Even in MIUI forum Mi 6 owners also complained because they get inferior picture quality vs Mi Note 3."

Важното е, че Xiaomi най-накрая наблегнаха сериозно на камерите и в софтуерната част, не само при хардуера. Резултата се вижда при Mi Note 3- изключително устройство с топ хардуер ( процесора Снап 660 се представя на нивото на миналогодишния  флагмански Снап 820), с камера в топ 10 на най-добрите телефони в света и изключително достъпна цена- в момента може да се вземе за 520 лв., след Нова година за 400- 450 лв. Надявам се да продължат по същия път!


Цитирай
#4

Къде го видя за 520 лева
Цитирай
#5

(2017-12-10, 15:16:36)milenvn написа:  Важното е, че Xiaomi най-накрая наблегнаха сериозно на камерите и в софтуерната част, не само при хардуера. Резултата се вижда при Mi Note 3

И аз на това се надявам. Дано да си прав и вместо да са почнали да си плащат за реклама, да са започнали сериозна работа по софтуера.
Цитирай
#6

(2017-12-11, 08:43:27)данаил димитров написа:  Къде го видя за 520 лева

В али експрес е толкова..
+ 23/26$ Доставка, обаче. Ако не ти се рискува с митници
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • dary96
Цитирай
#7

(2017-12-11, 08:43:27)данаил димитров написа:  Къде го видя за 520 лева

Ето тук:  Mi Note 3- 315 $   Препоръчвам да си добавиш и доставка с DHL по метода DHL express, за да няма ядове с митници.


Цитирай
#8

(2017-12-10, 15:16:36)milenvn написа:  Нова година за 400- 450 лв. Надявам се да продължат по същия път!

Като падне на 350 лв. заръчвам един.

Присъeдинете се в  Telegram: Contact @mibulgaria (☉.(☉.☉(☉ₒ☉)☉.☉).☉)
Цитирай
#9

^ Вероятно септември догодина ( една година след представянето) ще може да го вземеш на посочената цена.


Цитирай
#10

Е, чак толкова едва ли ще падне. Redmi note 4 дето е на почти година е с 40лв надолу само
4/64 версията от 320лв на 285 (от китай)
А това е по-висок клас.. И реално пада само 6/64 версията.
Другата си държи цената, на която го взех
Цитирай
#11

ЗАЩО го няма в официални им сайт ... да не би да е бил нещо като тестови в малки бройки ... няма много инфо из нета за него и в xda .. ???
Цитирай
#12

За кой точно сайт става въпрос? Направи си поръчка от Алиекспрес.

 
Цитирай
#13

(2017-12-11, 23:11:03)kooki4 написа:  ЗАЩО го няма в официални им сайт ...  ???

Нещо си се объркал. Ето го в официалния им сайт (на китайски): Mi Note 3 (китайски)
[url=https://www.mi.com/minote3/][/url]

Засега се продава официално само там. Това не пречи да си поръчаш телефона от Алиекспрес, има си официален глобален ром, така че всичко е наред.


Цитирай
#14

Нищо не са подобрили в камерите,стария проблем на тъмно и на ниска осветеност си седи,както на всички бюджетни камери на Xiaomi ,за флагманските серии не знам, прочетете най надолу на
       Cons
  • Fine details are lost in low light
  • Visible noise in homogenous and shadow areas in bright light
  • Some visible color casts

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#15

Както и да се е случило е голяма реклама, понеже явно много хора разчитат на този сайт
Цитирай
#16

(2017-12-11, 23:26:12)milenvn написа:  Нещо си се объркал. Ето го в официалния им сайт (на китайски): Mi Note 3 (китайски)
[url=https://www.mi.com/minote3/][/url]

Засега се продава официално само там. Това не пречи да си поръчаш телефона от Алиекспрес, има си официален глобален ром, така че всичко е наред.

Окей, гледам глобалния сайт - http://www.mi.com/en/list/
G4-ката ми излиза от гаранция и се чудя ли чудя какво да взема от mi A1 до Samsung S8, че е 960лв с план, но много много натоварен ром Sad


Този Note 3 кога ще го пускат глобално, че вариантите са по 800лв в бг.
Цитирай
#17

(2017-12-12, 10:44:02)kooki4 написа:   G4-ката ми излиза от гаранция и се чудя ли чудя какво да взема от mi A1 до Samsung S8, че е 960лв с план, но много много натоварен ром 
За избор на телефон си има раздел - там си отвори нова тема.

 
Цитирай
#18

(2017-12-12, 10:44:02)kooki4 написа:  Окей, гледам глобалния сайт - http://www.mi.com/en/list/
G4-ката ми излиза от гаранция и се чудя ли чудя какво да взема от mi A1 до Samsung S8, че е 960лв с план, но много много натоварен ром Sad


Този Note 3 кога ще го пускат глобално, че вариантите са по 800лв в бг.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=91441

Тук се обсъжда покупката.


А от али ще спестиш едно 150-250лв в зависимост от версията, която избереш
Цитирай
#19

Камерата въобще не е толкова добра, колкото я изкарват.
Тези ревюта са пълен смях. Не им вярвайте.

Choosing...
Цитирай
#20

^ Добре де, дай все пак някакви аргументи. Примерно личен опит, при еди какви си условия не се получиха хубави снимки,  с какви други апарати сравни и т.н. Иначе какво, да се доверим на думите на непознат човек в интернет пред световно известен сайт,  с професионална методология и няколко стотин направени снимки при различни условия с цел тест?

Между другото в самото ревю има споделени доста снимки, та всеки може да разгледа и да си направи сам изводите. Ето тук: DxOMARK Ревю


Цитирай
#21

Основният сензор е съшия като на Ми 6, , Ми макс 2, ми микс 2.
С макс 2ката, въпреки липсата на стабилизация, също ставаха много прилични кадри.
А и те са писали с кой ром са го тествали.

Камерата на ноте 3, особено за тези пари си е супер
Цитирай
#22

(2017-12-12, 17:28:16)milenvn написа:  ^ Добре де, дай все пак някакви аргументи.
В един друг сайт ти отговорих, ще го направя и тук. Точките идват от боке ефекта и зуума. Не е е лоша камерата, но да се сравнява с Pixel е смешно.
Цитирай
#23

Не знам какъв е сензора на пиксел, но там преимуществото е софтуера. И база за сравнение би имало ако се биеха за горните места.
Цитирай
#24

Харесват ли ни снимките или не факт, вече са в челната десетка. Аз също съм му "хвърлил" око на телефона.Въпрос на време е да си го поръчам, но го следя от доста време и цената му пада доста добре.
Цитирай
#25

Дневните ми харесват.
Нощните(при по-ниска осветеност) не ми харесват хич. Много шум и слаб детайл.
Галакси с7 снима много по-добре в същите условия, лг г6 снима много по-добре.
Ако търсите камера, този телефон не е правилния избор.
Както каза @suffer, за тези пари е супер. От това изказване изхождайте.

Choosing...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)