Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Note 3 е телефона с най-добрата камера, правен някога от Xiaomi
#26

Фърмуера е ранен и съответно камерата не работи на 100% все още. Фокуса, ръчните настройки - не са дооправени и си личи. Процесинга също на по-тъмно не е много добър. Иначе наистина снима учудващо добре телефона, особено на светло. Ако добавят AutoHDR в следващият ъпдейт ще е супер.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари
#27

Определено не в толкова впечатляваща. Добра е, прави не лоши снимки но да се нарежда до големите е меко казано несериозно. Снимките на тъмно са на ниво бюджетен Samsung. Samsung S6, IPhone 6s правят доста по добри снимки.
Цитирай
#28

Стоковата камера при слабо осветление си е зле, но за сметка на това Gcam в режим HDR+ се справя много добре. Вариант е и Snap Camera в режим low light mode.
Цитирай
#29

(2017-12-13, 11:32:16)Sloona написа:  Дневните ми харесват.
Нощните(при по-ниска осветеност) не ми харесват хич. Много шум и слаб детайл.
Галакси с7 снима много по-добре в същите условия, лг г6 снима много по-добре.
Ако търсите камера, този телефон не е правилния избор.
Както каза @suffer, за тези пари е супер. От това изказване изхождайте.

Ако обаче ползваш дефолтното приложение поради явно не особено кадърно написания софтуер за камерата от Xiaomi.
С Google Camera и правилните настройки нещата са драстично по-различни!
Е, малко е играчка, но определено не можах да позная телефона след това!
Цитирай
#30

Колега  Eastern , да споделиш настройките с които ти снимаш , моля.   Smile

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#31

Според мен и с дефолтната стават супер. Снимам на ауто. , понякога с хдр, а за по-тъмните - HHT

https://imageshack.com/a/BkJl/1
Цитирай
#32

Колеги, споделете с кое приложение снимате, ако ползвате такова? Искам да сравня с дефолтната камера. А google camera мисля, че е само за 360 градусови снимки. Благодаря!
Цитирай
#33

Не искам да се заяждам с колегите, които казват, че Iphone, та дори и 6S снимал много по-добре, но бъдете реалисти. Снимките на самия телефон (iphone) излизат доста по-добре, но като се качат на компютър реално не са изобщо толкова добри. Така убедих и моята приятелка, която е с Huawei P10, че Iphone 7+ не снима толкова добре, колкото тя си мисли и да не му се радва толкова.. Ето ви видеото, за което говоря, като тук е Xiaomi Mi6, а както добре знаем нашия снима малко по-добре от него по една или друга причина. Ето видеото да го гледа, който не е и прецени, че ще му е интересно. Честно казано нещата са много на кантар между 3те телефона, като всеки се справя добре в различни ситуации. Като цяло по МОЕ мнение P10-ката се справи най-добре като цяло, но това не означава, че нашият телефон не снима добре. https://www.youtube.com/watch?v=_qmoOUYtUnk

П.П. Думата цена никъде не я коментирах, защото ще стане излишно самато сравнение. Само за информация Huawei p10 струва "само" грубо 800лв най-малко, а Iphone 7+ започва от 1250лв, като това са цени в интернет сайтовете. Нашето бижу струва с доставката до вкъщи грубо 500лв вече, като това всички, които го притежаваме знаем много добре. Да, ако гледаме цената в България за Mi Note 3 е 700лв вече грубо, но това пак с P10 си е разлика от 100на лева, а за неговата батерия няма да говоря, че там въобще се обезсмисля сравнението.
Цитирай
#34

Здравейте колеги ! Как мога да снимам само с телефото камерата? Благодаря !
Цитирай
#35

С ръчните настройки
Цитирай
#36

Оф ... Разбира се Smile извинявам се за тъпия въпрос... Big Grin
Цитирай
#37

Да изтупам темата от прахта.
Понеже си нямаме тема за снимки правени с телефона , да използваме тази.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#38

@suffer - ти случайно да си с гугъл камерата? Ако да, кажи как се справя и заслужава ли си да се флашва.

Choosing...
Цитирай
#39

не. опитах да я сложа, но не се справих и се отказах. C Xiaomi.eu stable съм

При мен не работи за снимки, освен за селфи и вввидео. Нмяах време да се занимавам повече
Цитирай
#40

Аз съм с Гугъл камера и по мое мнение снима една идея по-добре от стоковата,като смимки съм правил само на светло.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#41

Напиши как и на какво си я сложил. Може и в нова тема. Полезно ще е и за останалите
Цитирай
#42

С глобален стабилен ром съм 9.1.4.0.
Приложението е инсталирано през twrp,като за инсталиране и настройките на камерата ползвах инструкциите в xda форума.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#43

Sunset


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#44

Здравейте колеги, понеже не съм фен на селфитата / да не съм нек'ва кифла  Big Grin/ и не бях снимал с предната камера , след употребата и забелязах огледален ефект. Как да го махна? В настройките има настройка Предно огледало , опитах и трите възможни промени , но разлика няма!


 Оказа се , че от настройките като го сложиш на автоматично , при снимане се вижда огледално , но когато се направи снимката , тя се запаметява както трябва , без огледалния ефект!   Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#45

Нещо замряла темата тук!Някой в крайна сметка потъна ли Гугъл камера за този модел?

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#46

Правих няколко опита и така и не я подкарах, но за мен стоковата си снима достатъчно добре. Дори на MIUI 10 я оправиха вече.
Google camera водеше само в снимките на тъмно
Цитирай
#47

Четох някъде из мета ,че от Шаоми за тоя модел спряли 2api да бачка.Което като цяло нямам обяснение как ставабтоя номер,не съм си превеждал статията.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#48

Работи си. То какво да му спреш. Един ред в Билд пропъртис е


https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry71349461
Цитирай
#49

Не е за този модел само, доколкото знам за всички модели липсва дадения ред.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#50

Някой има ли на идея как се справя Mi note спрямо Pixel XL ,за камерата имам предвид?

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)