Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Декалибриран тъчскриин след флашване на стоков ром
#1

Здравейте,

Историята накратко. Рутнах телефона /китайче Android 5.1/ и сложих къстъм ром, който нещо не можа да се разбере с телефона и реших да го флашна с оригиналния му ром. Всичко с флаштуула мина ок НО .... след завършване на процедурата тъчскриина беше тотално декалибриран, или казано - ако натисна някъде горе по тъча се активира по средата при натискане на число 8 се активира 5 и 3 /при набиране на номер например/ всички команди не отговарят на натискането на тъча. Незнам къде да търся проблема дали е софтуерен или си е за сервиз направо?

П.С  Тъй като сток рома е няколко ъдейта, съм пробвал всички наред и със всички е по тоя начин ако това има някакво значение.

Лек ден.
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен ми прилича на повреден тъч.Каквото и да направиш,няма как да го"декалибрираш" по този начин!
Цитирай
#3

Кой е модела на телефона?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

(2017-12-12, 14:08:28)Be6i4 написа:  Кой е модела на телефона?

Revo You - Тренда е български но сглобката китайска /МТК  6753/ Тъпото е че се прецаках с неподходящ ROM след тва тъча се сбърка. Затова и се чудя защото преди това вървеше на пушка. Въпреки че ако е софт би трябвало да се оправи я чрез хард ресет, я чрез флаш. Наколко пъти го флашвах с различните сток ъпдейти но .... нъцки. Мисля си за лентовия кабел на тъча дали не се е разместил но .... нито съм го изтървал нито удрял. Още по тъпото е че от два сервиза ме отсвириха щот нямали части ???? за такива.
Цитирай
#5

Пробвай да влезеш в инженерно меню. От там има опция за калибриране. Не знам коя ще работи при теб - може да пробваш с това - *#*#3646633#*#*

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

(2017-12-13, 10:58:55)Be6i4 написа:  Пробвай да влезеш в инженерно меню. От там има опция за калибриране. Не знам коя ще работи при теб - може да пробваш с това - *#*#3646633#*#*

О вече минах и от там. Де що пише Touchscreen и Calibration беше тествано. Като пусна пойнтервю т.е да се отбелязва къде натискаш и като натисна тъча ми се отбелязват няколко точки, все едно натискам с няколко пръста едновременно. Прави ми впечатление че отговаря адекватно по средата на екрана тоест там където натисна там се активира. Но ако натисна отгоре или отдоло един път се активира на няколко места едновременно. Ако на някой нещо му говори това ..??
Цитирай
#7

Имах,същия проблем с един таблет преди около 2 години.Доста ровене в нета падна тогава,накрая го оправих като използвах инструмент (програма) за Уиндоус която освен калибриране имаше и опция за промяна стойностите по x/y...вертикала и хоризонтала.Съжалявам но не помня точно с коя,някъде по руските форуми я намерих,но при мен по-голям проблем беше връзката с компютър (USB DEBUGING и драйвъри).Имаше и 2-3 АПК та,които също имаха ефект.
Проблема е софтуерен със сигурност,тъча си отчита контакт,просто не на правилното място

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#8

Той тъча си отчита контакт и като сдаде багажа,просто не на правилното място(или на много места едновременно при 1 докосване).Може да си замине и без да е изтърван или удрян.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)