Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рутване с TWRP или CF-Auto-Root БЕЗ декриптиране на телефона
#1

Изкъртих се от четене по английските форуми, но не можах да намеря отговор на въпроса дали е възможно телефон да бъде рутнат без да се декриптира. 99% от новите телефони идват напълно криптирани от производителя (Full Disk Encryption) и аз просто искам да си го рутна, без обаче криптирането да се пипа.

За TWRP едни казват, че не можел да чете криптирани контейнери и затова винаги се декриптирал телефона при рутване с TWRP, други пък казват, че били рутнали и телефоните им останали криптирани така, както си били дошли от производителя. Трети пък ги били криптирали допълнително след рутването, на четвърти в резултат на това им се били брикнали...

Преди съм ползвал CF-Auto-Root, но не знам дали декриптира телефона или не. Сега пък прочетох нещо, че вече не се поддържало това въобще...

И знае ли някой как въобще мога да проверя дали телефонът ми е криптиран (FDE)?
Цитирай
Аксесоари
#2

За какво криптиране става въпрос? Ако си със заключен bootloader - просто трябва да го "отключиш" от сайта на производителя (ако има такава възможност разбира се).
При Samsung от няколко години насам въведоха KNOX, който при "външна намеса" (root-ването се счита за такава) блокира контейнера (със защитената информация), след което става неизползваем (въпросния контейнер, а не самото устройство) и отделно гаранцията отпада въпреки, че според европейските закони би трябвало да важи без значение дали е имало/нямало намеса.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

(2017-12-11, 14:09:38)ori написа:  .... 99% от новите телефони идват напълно криптирани от производителя (Full Disk Encryption) и аз просто искам да си го рутна, без обаче криптирането да се пипа.

Извинявам се,не че мога да помогна с нещо,обаче ми е любопитно,защо е толкова задължително това телефона да си остане криптиран след получаване на административен достъп(Root)?

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#4

Да, точно с рутнат Самсунг съм в момента. Просто KNOX отчете 0х1, но това по абсолютно никакъв начин не пречи на използването на телефона (не, че ги ползвам, но Google / Samsun Pay не работиха поради тази причина, но с една кръпка, която лъже, че KNOX е 0х0, и те работят).

Аз рутнах с CF-Auto-Root (и на други модели безпроблемно съм го правил), но не знам как да проверя дали телефонът е криптиран или не. Единствено няма опция в настройките за криптиране на цялото устройство, което ме навежда на мисълта, че вече е криптиран, за да не ми дава тази опция, но искам да проверя по някакъв начин, за да съм сигурен.
Цитирай
#5

Никой ли няма рутнат Самсунг да сподели??
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)