Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Assistant на две устройства
#1

Понеже имам два телефона (Pixel и Nexus), които отговарят на OK, Google, има ли как да направя така, че когато и двата са до мен, само единия да отговори, а ако само единия е с мен, само той да отговори. Отпадат вариантите да спра слушането на единия, защото така, ако другия не е с мен, няма да има кой да отговори. Знам, че Google Home устройствата докато отговарят, телефона си мълчи, но пробвах с два телефона един до друг, и двата започват да се надвикват. Има ли решение? Примерно единия да отговаря на OK, Google, другия на OK, Jarvis или някаква друга заобиколка?
Цитирай
Аксесоари
#2

Би трябвало поне на Pixel-а да можеш да настроиш фразата да е "Hey Google".
Цитирай
#3

Мисля, че и на двете отговаря и на OK и на Hey.

п.п всъщност да, нексуса на отговаря на hey. това помага малко. но ако имам 2 пиксела какво се случва?
Цитирай
#4

Преди време съм ползвал този вариант, но не заради проблем като твоя @yo_asakura, а за да си викам асистента с моя фраза:
Tasker + Hotword Plugin Free [Tasker]
темата в xda ->> [Plugin] Hotword Plugin Free

В крайна сметка това би трябвало да ти реши въпроса кое устройство ще ти отговори като го повикаш...
Цитирай
#5

аха, значи това може да помогне. и да разбирам, че няма официален начин, просто google предполагат, че всеки има само по 1 телефон. Big Grin
Цитирай
#6

вече и двата ми телефона отговарят на hey, google Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)