Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с контакти при HUAWEI P10 lite
#1

Здравейте! Някой има ли представа защо в контакти настройвам различни мелодии за всеки, слагам снимка, но... нищо. Звъни си без снимка и с една и съща мелодия. Предишния ми телефон е p8 lite, така че не ми е непознато менюто... Моля, съветвайте!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ааааа на мен си ми звъни всеки с която мелодия съм му задал и снимката излиза. Нещо имаш проблем с телефона.
Цитирай
#3

Май ще се ходи пак във Виваком. Не става и не става.
Цитирай
#4

Ако ти се дублират номерата в телефона, в сим картата и в Гугъл пробвай да зададеш мелодията на дадения номер и в трите указателя и не би трябвало да имаш проблем, а за да се показва снимка номера трябва задължително да присъства в паметта на телефона.
Цитирай
#5

И мен ме съмнява това дублиране, но май вече опитах всичко. Да, всички са в паметта на телефона. Пак ще си играя тази вечер и ако не успея, утре отивам в магазина.
Цитирай
#6

Опита ли това дето ти казах да зададеш мелодията навсякъде където се дублира контакта
Цитирай
#7

Няма значение къде ти е дублиран телефона, няма нищо общо това с мелодията. Моите за записани и в Гугъл и в Майкрософт и в приложението на Теленор. Е задал съм мелодия на едно място и си ми свири и излиза снимка.
Цитирай
#8

Не е от телефона. Не съм сигурна точно от къде се получи... Няколко пъти изтривах контактите изцяло и пак ги копирах от картата в телефона, въвеждах +359 вместо 0, сливах контакти... В крайна сметка с някои се получи, с някои- не. Преди малко ми звънна сина ми със снимка и с неговата мелодия. Така че ще продължа да човъркам докато успея с всички.
Цитирай
#9

(2017-12-12, 17:55:00)Nikimi71 написа:  Няма значение къде ти е дублиран телефона, няма нищо общо това с мелодията. Моите за записани и в Гугъл и в Майкрософт и в приложението на Теленор. Е задал съм мелодия на едно място и си ми свири и излиза снимка.

В указателя има четири варианта за показване на контактите това са паметта на телефона, сим картата  google и показване на всички. Специално моите контакти съм ги дублирал и в телефона и в сим картата и в google, а за показване съм задал паметта на телефона. Случвало ми се е като задам дадена мелодия към определен контакт в паметта на телефона, в сим картата на същия контакт не задам ли същата мелодия телефона си звъни със друга мелодия. Контактите ми са записани на латиница и започват с +359 ако има някакво значение това.
Цитирай
#10

(2017-12-12, 20:02:20)esil2 написа:  В указателя има четири варианта за показване на контактите това са паметта на телефона, сим картата  google и показване на всички. Специално моите контакти съм ги дублирал и в телефона и в сим картата и в google, а за показване съм задал паметта на телефона. Случвало ми се е като задам дадена мелодия към определен контакт в паметта на телефона, в сим картата на същия контакт не задам ли същата мелодия телефона си звъни със друга мелодия. Контактите ми са записани на латиница и започват с +359 ако има някакво значение това.

На един човек 1 име ли ти се показва или 4??? При мен е едно, независимо къде съм му записал контакта. И като му задам мелодия ми звъни с нея.
Цитирай
#11

Едно име разбира се нали първо съм създал контакта в сим картата и после копирам същото
Цитирай
#12

(2017-12-13, 16:23:04)esil2 написа:  Едно име разбира се нали първо съм създал контакта в сим картата и после копирам същото

Ами не знам, аз този проблем никога не съм го имал.
Цитирай
#13

Въпреки всичките ми усилия, не мога да оправя всички...едни ми звънят с определената мелодия и снимка, а други-не. Честно казано, писна ми и спрях да ровя. Общо взето...много готин телефон, с разни екстри, макар че в някои отношения P8 lite ми се струва по-добър.
И ЕДИН НОВ ВЪПРОС:
Как е червения цвят при вас? При мен е прекалено наситен...искрящо червено...много неестествено.
Цитирай
#14

(2017-12-13, 21:31:13)vanyago написа:  Въпреки всичките ми усилия, не мога да оправя всички...едни ми звънят с определената мелодия и снимка, а други-не. Честно казано, писна ми и спрях да ровя. Общо взето...много готин телефон, с разни екстри, макар че в някои отношения P8 lite ми се струва по-добър.
И ЕДИН НОВ ВЪПРОС:
Как е червения цвят при вас? При мен е прекалено наситен...искрящо червено...много неестествено.

Връщай телефона! Явно не ти е писано да си с този, а и щом Р8 ти харесва си бъди с него.
Цитирай
#15

Ааа, няма да го връщам. Вчера ходих във Виваком и разгледах всички изложени телефони...и те са така. Казаха, че е от матрицата- цветовете са наситени. Явно аз се престаравам с търсенето на кусури. А телефончето все повече ме кефи. Липсва ми само отключването с почукване.
Цитирай
#16

(2017-12-15, 06:29:24)vanyago написа:  Ааа, няма да го връщам. Вчера ходих във Виваком и разгледах всички изложени телефони...и те са така. Казаха, че е от матрицата- цветовете са наситени. Явно аз се престаравам с търсенето на кусури. А телефончето все повече ме кефи. Липсва ми само отключването с почукване.

Ти на този телефон ако намираш кусури, не знам какви телефони си имала преди това. Телефона е перфектен.
Цитирай
#17

Здравейте и от мен.
Реших да пиша тук, защото имам доста сериозен проблем и спор с Теленор относно този телефон. Взех си телефона (едносимов) в края на месец май и забелязах, че  когато ми звъни непознат номер на екрана на телефона се изписва името на човек от телефонния указател с който съм говорил последно, т.е. ако Иван ме е търсил и съм отговорил на входящото обаждане, след това ако ми звънне непознат номер отново на дисплея се изписва Иван. Показах дефекта в офиса на Теленор и четири пъти преинсталихара софтуера, смениха ми картата и в крайна сметка ми казаха че е заради инсталирани приложения.... След посредната инсталация на софтуера от сервиза отидох в офиса на Теленор, поставих си сим картата и тествах телефона пред управителя на магазина. Говорих със сестра ми и после накарах управителя да ми звънне - естествено на екрана се изписа името на сестра ми ...  Контактите ми са в сим картата. От КЗП не можаха да направят нищо, защото от Теленор представиха протокол от софтуерно тестване на външен сервиз, което не отчита проблем/дефект в софтуера. Теленор отказва да ми подмени телефона или да ми възстанови парите защото дефект нямало, нищо че в протоколите за приемане на телефона е записано че дефекта е показан пред служители на Теленори те са се подписали за това ... Някой може ли да ми даде идея какво да правя от тук нататък. От май месец до сега телефона е стоял повече в сервиза от колкото при мен... Иначе в двата месеца, които съм ползвал телефона съм много доволен от него и нямам никакви забележки.
Цитирай
#18

..пробва ли с друга сим карта, защото според мен там някъде е е дефекта

                                                                    
Цитирай
#19

Да, така ми бе предоставена от Теленор, а и моята я смениха при второто връщане на телефона. Поради това отхвърлям варианта за сим карта
Цитирай
#20

Някъде във форума бях чел за този проблем,но не се сещам в коя тема,за да ти постна линк.Споменаваше се че това е проблем свързан с андроид 7 за модела на телефона ти.Не съм запознат с други модели,дори аз самия съм притежател на марката от едва 2 месеца,но предполагам телефота ти е бил с андроид 6 преди това и този проблем е дошъл след ъпдейт до 7.Колеги от форума съветват за даунгрейд до андроид 6. PS. https://forum.androidbg.com/showthread.p...44&page=43 пост 1057.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#21

(2017-12-18, 22:03:56)Gravedigger написа:  Някъде във форума бях чел за този проблем,но не се сещам в коя тема,за да ти постна линк.Споменаваше се че това е проблем свързан с андроид 7 за модела на телефона ти.Не съм запознат с други модели,дори аз самия съм притежател на марката от едва 2 месеца,но предполагам телефота ти е бил с андроид 6 преди това и този проблем е дошъл след ъпдейт до 7.Колеги от форума съветват за даунгрейд до андроид 6. PS. https://forum.androidbg.com/showthread.p...44&page=43  пост 1057.

От къде да вземе човека андроид 6, този телефон си идва фабрично с андроид 7
Цитирай
#22

От къде да вземе човека андроид 6, този телефон си идва фабрично с андроид 7


Грешката е моя,че не проверих в нета инфото за вашия модел.Наистина идва със 7,но варианта за това проблема да е ОС си остава.Трябва да пишете до съпорта на Хюауей за това,което се случва.Мобилните оператори няма да ви обърнат повече внимание от това досега,а и едва ли имат желание да помогнат на някого.За тях е важно да си продадат мобилните планове и устройствата,да си вземат парите,а вие после се спасявайте.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#23

Преместването на контактите от сим картата в телефона или в Google не е ли решение на проблема? Аз лично не виждам основателна причина да са задължително в сим картата.
Цитирай
#24

(2017-12-19, 12:38:55)l_zarev написа:  Преместването на контактите от сим картата в телефона или в Google не е ли решение на проблема? Аз лично не виждам основателна причина да са задължително в сим картата.

 И на мен никога не са ми били в СИМ картата и никога не съм имал този проблем.
Цитирай
#25

Мойте, контакти са абсолютно и единствено записани в Гугъл, настроил съл да се показват номерата само от Гугъл и нямам никакви проблеми. Не съм и имал проблеми с другите марки телефони!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)