Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спукано предно стъкло.
#1

Здравейте.
Изпуснах си тела и ми се спука предното стъкло.
Всичко си му работи обаче е пръснато. 
Съвети мога ли да го сменя сам или къде да го занеса за подмяна и горе-долу колко пари ще ми струва?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S7
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-12-13, 18:24:19)mcrady написа:  Здравейте.
Изпуснах си тела и ми се спука предното стъкло.
Всичко си му работи обаче е пръснато. 
Съвети мога ли да го сменя сам или къде да го занеса за подмяна и горе-долу колко пари ще ми струва?
Аз спуках задното стъкло. Поръчах си и го смених. Докато проучвах как се сменя видях и клипове в ютуб, в които е показано как се сменя и дисплея. Ако разполагаш със сръчност и нужните инструменти ще се справиш.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#3

Като цяло може да се сменя стъклото но е голяма играчка защото трябва да отлепиш стъклото от самия екран с топлина. Много пипкава работа е и все пак има вероятно ако не си го правил до сега да счупиш нещо, а пък и после със залепянето не е много лесно трябва ти спеицално лепило, нерви и късмет. Единствения ти вариант е да си намериш екран и стъкло в комплект и да го смениш.

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
Цитирай
#4

Само не забравяй, че отвориш ли го сам, гаранцията отива "на кино".
Цитирай
#5

Тя вече Е отишла на кино.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#6

Зависи...
Цитирай
#7

От нищо не зависи!То от една побитос по лайсната или по корпуса ти гори гаранцията,та камо ли от пръснато стъкло!Колегата е прав,гаранцията е заминала!
Цитирай
#8

Ако си от София в сградата на ВМРО имаммалък сервиз , но са доста добри, сменяла съм там, а и приятели са ходили и са доволни.
Цитирай
#9

(2017-12-26, 10:52:02)vertexe написа:  От нищо не зависи!То от една побитос по лайсната или по корпуса ти гори гаранцията,та камо ли от пръснато стъкло!Колегата е прав,гаранцията е заминала!

Кофти... въпреки, че до сега всичките ми телефони са ходели са гаранционен ремонт и проблеми не съм имал. А не е като да съм нямал подбити лайстни. Единият ми телефон е падал 100 пъти от джоба върху металната шина на седалката на колата и лайстната беше подбита на 100 места.
Цитирай
#10

Стария ми ЛГ Г2 е ходил 3 пъти в гаранционен сервиз с следи от изпускане и е нямало проблем .
Цитирай
#11

Колеги, бях чел доста мнения в S7 раздела, където във Теленор им сменяли счупени дисплеи със запазване на гаранцията. Та нищо не пречи да опитате.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

По-принцип винаги могат да се срещнат с комисията за защита на потребителя или с адвокат ако реша, че правят нещо което не е правилно. Не веднъж съм пращал хора от комисията в разни магазини. И са помагали...

То е ясно, че търговците винаги ще се опитат да извият ръката на потребителя.
Цитирай
#13

Добре е ремонта да се извърши в лицензиран сервиз, като ремонта няма да бъде поет по гаранция, а ще бъде заплатен от собственика. По този начин начин телефонът ще си запази актуална гаранцията за оставащият период от време.
Цитирай
#14

(2017-12-26, 10:52:02)vertexe написа:  От нищо не зависи!То от една побитос по лайсната или по корпуса ти гори гаранцията,та камо ли от пръснато стъкло!Колегата е прав,гаранцията е заминала!

Може ли да дадеш номер или сайт.

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#15

Мост компУтерс или сръчко сервиз К&К

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#16

(2017-12-28, 14:43:33)ivanov_km написа:  Добре е ремонта да се извърши в лицензиран сервиз, като ремонта няма да бъде поет по гаранция, а ще бъде заплатен от собственика. По този начин начин телефонът ще си запази актуална гаранцията за оставащият период от време.

Това би трябвало да е така дори в дупка като България. Самият производител има интерес да ти вземе безбожни пари за едното нищо - какво му пречи с това да ти гарантира още някакви месеци безпроблемно функциониране - та нали неговата застраховка срещу потребителската небрежност е точно това, че не трябва да го чупим. А и то е нормално, просто са си вързали гащите по най-здравия начин, който е дори почтен. Просто никой не се е осмелил да предложи по-ниска цена на ремонтите за гаранционно устройство, за сметка на извънгаранционно.
Цитирай
#17

А G6  , купен от малък магазин има ли гаранция към оторизиран сервиз? И ако има - кой е заLG?
Цитирай
#18

Сервиза е мост компютърс. Относно гаранцията ако е официален внос в страната няма причина да няма гаранция без значение от къде е закупен.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#19

(2018-08-10, 09:03:26)nedkoff написа:  Сервиза е мост компютърс. Относно гаранцията ако е официален внос в страната няма причина да няма гаранция без значение от къде е закупен.

Извинявам се, не съобразих да погледна на сайта на LG. Но там пък пише, че са сръчко.
Цитирай
#20

(2018-08-10, 08:24:52)aladin написа:  А G6  , купен от малък магазин има ли гаранция към оторизиран сервиз? И ако има - кой е заLG?
Сръчко е оторизираният сервиз за LG. Гаранцията на повечето онлайн магазини не е към оторизиран сервиз без значение от марката. Конкретно за Lg съм питал и в сервиза и съпорта им за България, от където директно си ми казаха, че покупка от разни щепсели,  смартфони.бг с малки или големи букви и т.н, си е на мой риск, защото при нужда телефонът ми няма да бъде ремонтиран  в сервиза на LG, а в някой гаражен.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#21

Има ли някой сменял само стъкло, без тъча, който да потвърди че нещата са се получили читаво ??

Питам, защото стъклото на Г6 е 10на лева в БГ и с поставянето колко да бъде?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)