Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с Proximity сензора на Note 4x
#1

Здравейте, преди 3 месеца реших да сменям Samsung Note 4 за Redmi Note 4x (3/32 черен- повлиян от добрите отзиви за Xiaomi-то и абсурдно слабата батерия на самсунга .. Е -- телефончето се оказа един път, страшно съм доволен от избора. Имам само 1 проблем, който не е болка за умиране, но понякога дразни . Става въпрос за proximity сензора, който понякога не работи както се очаква . По време на разговор - дисплея се включва и е възможно натискането на бутони с бузата, докато разговарям .. :Smile Случва се често да mute-вам разговора без да искам.
Пробвал съм да го калебрирам през скритото меню - нищо не се получава . Чел съм из чуждите форуми, че и при други хора се е случвало. Мисля си, че проблемът е хардуерен на моята бройка, понеже купих Note 4x и на жена си и при нея това не се получава, или поне не е забелязала. Някой от вас сблъсквал ли се е с това ?
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен го няма този проблем.
Цитирай
#3

С един и същи ром ли сте. Ресет помага ли?
Цитирай
#4

Купих на съпругата си преди месец note 4x и вече няколко пъти набира произволни номера с буза, а аз вися в режим на изчакване. Доста е дразнещо. Явно не е единичен случай, но....няма пълно щастие. Ниската цена си има..."цена".

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#5

Хе хе . Май няма да е от тела. Аз на моята какъвто и телефон да и дам ....всички са с този симптом.
Цитирай
#6

За всеки случай виж и тази тема за redmi 4x https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92027. Аз откакто пуснах темата точно този проблем изчезна (за сега). Да не се окаже че си калибрирал в грешното "скрито" меню. Има и по-скрито ;д ... накратко, виж и това видео https://www.youtube.com/watch?v=NMW1r_9pNO0

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Току що забелязах че моя телефон пак спря да ротира. Redmi 4x. Влизам в гугъл и като го завъртя не иска да "лендскейпне".

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

Влизайки в сервизното меню, функцията за завъртане май се изключваше. Та погледни да не е от това...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#9

Не е изключено, когато съм в настройки също се върти. Още снощи го рестартирах и сега е наред, върти се. Ама не мога да разбера това сега дефект на телефона ли е ... само на мойта бройка ли е...за ремонт ли е...нали като им го пратя и като го рестартират и ще ми го върнат с посланието че всичко е наред. Още се чудя, явно още дълго ще се чудя.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Здравейте, 
Аз  не успявам да влезна в менюто,  показно в ютюб по-горе.  Изкарва ми само Wipe Data,  Reboot,  и още едно. 
С MIUI9съм
Цитирай
#11

@gerch, ти да не натискаш първо горното и те вкарва в рековъри, там са тия неща?!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#12

(2017-12-18, 01:06:55)nehranimaiko написа:  Току що забелязах че моя телефон пак спря да ротира. Redmi 4x. Влизам в гугъл и като го завъртя не иска да "лендскейпне".

И при мен така се изключва 
Не знам каква е причината
Явно не е само проблема при теб
Цитирай
#13

Здравейте аз има също проблем със proximity сензора при разговор се включват различни опции.miui9   9.0.7. След ресет нещата са същите.Рестарт помага но 2-3 разговора и положението е същото. Пробвах с различни програми от google play но няма ефект.
Цитирай
#14

И при мен. Както са казали хората- евтиното излиза скъпо.
Цитирай
#15

(2018-01-04, 12:36:06)aladin написа:  И при мен. Както са казали хората- евтиното излиза скъпо.
Не мисля така (а и не е много евтино). Щом много хора го имат значи е софтуерно и конкретно от MIUI то, в Индия много го купуват тоя телефон и най-вероятно са заваляли оплаквания и ще го вземат предвид ако има актуализация в бъдеще. Това е лично мнение, и аз мислех да пускам оплакване ама още не съм, най-вероятно ще пусна и ще опиша проблема. Да не забравите че след рестарт на телефона тея сензори се оправят.

Лично при мен, след калибрацията от клипа в ютуб- пост #6 със сензора за близост не съм имал проблеми, той се калибрира без проблеми, остана ми от време на време завъртането, ама то така и не можа да се калибрира, остана си с червен хикс т.е. некалибрирано.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • meto11
Цитирай
#16

Къде излиза това меню аз съм с redmi note 4x такова нещо няма
Цитирай
#17

(2018-01-04, 07:00:00)gipso написа:  @gerch, ти да не натискаш първо горното и те вкарва в рековъри, там са тия неща?!

 Натискам едновременно бутона за увеличаване  на звука и за включване на екрана както е показано във видеото,  но менюто което се показва е различно
Какво значи да натискам първо горното?
Цитирай
#18

Обяснете какво точно се прави защото с натискане да power и volume + се влиза в рековъри
Цитирай
#19

Аз като гледам темата е за redmi note така че ше чакате suffer да се включи.
И само да кажа че това меню в което не можете да влезете поне при мен е различно от това което излиза като набереш някакъв код от сорта на #*цифри*#
Аз като набера кода само мога да тествам, можах да калибрирам единствено в менюто от клипа което при мен проработи. Търсете в интернет как се калибрира redmi note..

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#20

Aз се включвам, ама тия менюта дето ги имаше на Redmi note 3 ги няма при по-новите модели.
Така че не знам с какво да помогна. Ако на никой ром не е работело добре, вероятно трябва да подмените Persist.img - изиксва отключен буутлоудър и познания по фастбуут и отговаря за сензорите
Цитирай
#21

eто нещо полезно:
http://en.miui.com/thread-1585849-1-1.html
само за отключени буутлоудъри пише че е, ама е хубаво да знаеш че можеш само фърмуер да флашнеш и да ти се оправи сензора
Цитирай
#22

Този проблем го имаше и в предния Ноут 3. Жена ми бе с такъв и заради невъзможността да се проведе спокойно разговор, без да се включи заглушаване или задържане или просто да не реагира екрана, го разкара. Калибриране на сензори и прочие гимнастики са само временни решения. Тръгне ли веднъж няма оправия. Само трябва да се молим да не сме случили на куц сензор. Успех!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#23

(2018-02-03, 10:56:21)Mondiso написа:  Калибриране на сензори и прочие гимнастики са само временни решения.  Тръгне ли веднъж няма оправия. Само трябва да се молим да не сме случили на куц сензор. Успех!
Имаше още един дето говореше така, но аз и предполагам останалите дето сме писали в темите за сензорите и калибрациите за ноут 4 и редми 4х след калибрацията нямам проблеми, въпреки че -45degree все още ми стои не калибрирано. 
Така че калибрирай, ползвай и пак говори, и да се повторя калибрацията не се прави от менюто което се вика с #*#cifri#*#.. а по друг начин.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#24

(2018-01-05, 10:57:57)suffer написа:  Aз се включвам, ама тия менюта дето ги имаше на Redmi note 3 ги няма при по-новите модели.
Така че не знам с какво да помогна. Ако на никой ром не е работело добре, вероятно трябва да подмените Persist.img - изиксва отключен буутлоудър и познания по фастбуут и отговаря за сензорите

Имаше някой тук във раздела, който беше писал, че времето за действие на proximity сензора е зададено много голямо. Каза, че го е едитнал ръчно -  по спомени в persist.img и се е оправило. Но нещо не намирам как да го едитна самият img Smile
Цитирай
#25

Ако искате да нямате такива бъгове , просто трябва да се отключи бутлоадъра и да се флашне през фастбут със изтриване на всичко! По този начин се решават доста от странните бъгове. При мен имаше същия проблем при MIUI9 може би причинен от наслагването на доста актуализации на firmware излезли през последната година. Реших да го флашна на чисто с MIUI10 beta и проблема със сензора за близост изчезна както и тихия звук, сега телефончето е като ново Smile

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)