Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Чуплив дисплей
#26

Снощи на лампата след взиране установих, че и аз имам една микро драскотина с дължина около 1,5 см. И аз го нося в джоба без нищо друго.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Аксесоари
#27

Закона на Мърфи е много коварен. Дори и да го изплескате на земята и няма да му има нищо, ама един ден ще се докосне до нещо и най-малката вибрация го пръска.
Аз нямам драскотини... за сега Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
#28

В Ср..ко ми смениха счупения дисплей и съм много доволен от качеството на услугата макар и солената цена. Получих го с транспортните лепенки на сменените части-дисплей и уплътнител, без следи от интервенция.
#29

А гаранция за водо и прахо устойчивост дадоха ли?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
#30

Гаранцията си важи за тела като за нов-2г от датата на закупуване. Попитах ги изрично. Все едно не е бил на ремонт.
#31

(2018-02-16, 10:46:10)GT написа:  А гаранция за водо и прахо устойчивост дадоха ли?

Дават, защото се прави официална процедура(според изискванията на Самсунг) по смяна, а не в някой гараж лепене и квото стане.
#32

Това е добре щом си остава водоустойчивоста по ip68.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
#33

(2018-02-16, 08:50:12)gramenovgen написа:  В Ср..ко ми смениха счупения дисплей и съм много доволен от качеството на услугата макар и солената цена. Получих го с транспортните лепенки на сменените части-дисплей и уплътнител, без следи от интервенция.

Колко пари даде колега, ако не е тайна?

Samsung Galaxy S10+ Green
#34

533лв
#35

Уауууу! Ужас какво е това нещо?
#36

Дръж го здраво, за да не разбираш Big Grin
#37

Аз даже си представях, че е повече. Мой приятел това лято си смени дисплея на А3 2016 в официален сервиз и му струваше над 200 лв. А като се има предвид какъв е дисплея на А3 и на Note 8, мислех, че ще удари 650-700 лв.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#38

Здравейте, вижте на какво попаднах в тубата: https://www.youtube.com/watch?v=Dd4U3LyoXAo Кажете после, че се чупи в джоба. Big Grin Big Grin Big Grin
#39

Жена ми има телефона от месец и го пази много, с кейс тип тефтер.
Екрана вече е целият надраскан, никога не е изпускан, никога не е мокрен или слаган дори в дънки, винаги е слаган на меко място вътре в чантата.
И освен, че е надраскан има една драскотина която е доста надълбоко, усеща се с пръста, а ако се търка с нокът екрана се "рони", все едно направо си е счупен, не го драскам вече с нокът и така седи, никоган не сме попадали на такъв екран.
Имал съм Ноут 4, С7 едж, С8+ и никога такова нещо не съм виждал, определено ще се замисля, дали да купя следващият Ноут.
Със S - сериите не съм имал проблем.
Поста ми не цели хейт или нещо подобно и аз гледах темата с насмешка докато преди няколко дни, не видяхме телефона и останахме доста разочаровани от Ноут 8 тази година.
[Изображение: 0_E14_FDB9_E5_AC_47_C7_A836_2_FD0063_A034_E.jpg]

Та така, телефона е в гаранция, ама кел файда, кога се е заменяло телефон заради драскотини, счупванияSmile
Както и да е, имайте го впредвид.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#40

На скоро гледах по телевизията 10мин как телефона се върти като в пералня под центрофуга както и ноте така и аийпхоне Galaxy S6 остана без всякакви забележки докато другите телефони се напраскаха.
Ами като цяло и аз не съм възхитен,доволен от Note8 догодина като стане време за нов телефон, ще е телефон от 20€ и секретарка със сигурност която ще върши повече работа.
Малко майтап да става Smile
И моят е чукнат на две места с протектор ,а под протектора Nanokristall и чакам само другите ми 4 стъкла да пристигнат да видя на какво положение е стъклото след толкова пазене и толкова защити.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





#41

Мисля, че стъклото на Note 8, надали се прави по някаква различна технология от тази на S8 и S8+. Като цяло би трябвало да си е от същата Gorilla glass 5 и дори еджовете, са по-малко извити, което цели по-малка опасност. В интерес на истината това което се е случило със стъклото на вашите апарати, съвсем спокойно можеше да се случи с всеки друг апарат. Да съгласен съм тук стъклото е голямо и скъпо и като се повреди, боли джоба, но какво да се прави. Седял телефона в чантата на безопасно и меко място - аз в дамска чанта съм виждал всичко друго освен ред, да не говорим тия чанти какви хвърляния по всякакви места претърпяват, а вътре в нея освен телефона има 100 други твърди предмета - Монети, ключове, нокторезачки, пили и тн. Колкото до другите напуквания случвали са ми се всякакви неща, понякога удряме телефона и дори не сме го осъзнали. То ми се е случвало да си ударя ръката и да се чудя после, що ме боли, та за телефон да не говорим. Преди доста години носех пословичната Nokia N8, дето беше безсмъртна, е повярвайте успях да я уморя.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
#42

Цитат:Жена ми има телефона от месец и го пази много, с кейс тип тефтер
.
Точно този тип калъфи се " използват" ,ако искате да си надраскате дисплея и тук протектор от фолио е задължителен.
Между капака и стъклото попадат различни миниатюрни частици ,които ако са със съдържание на кварц просто са идеалния инструмент за правене на драскотини .

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
#43

Подкрепям те напълно, без удар или търване или както искайте го наречете няма как да се повреди самият дисплей .
А до колкото ,цитирам :


Да съгласен съм тук стъклото е голямо и скъпо и като се повреди, боли джоба, но какво да се прави.

Има застраховки .
Но за толкова пари телефон направо нямам думи ,определено не си заслужава ,но това си е мое лично мнение и си го пазя в тайна Tongue

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





#44

Телефона се пази и чантата си има определно джобче където е с цип и телефона не мърда никъде, можете да прилазвате до утре, телефона не е удрян и не е ползван паласпурски.
В семейството ползваме s8+ от няколко месеца без протектор и екрана е като нов.
А преди това лично ползвах с7 едж без никакви защити и за година нямаше драскотина никъде по екрана.
Та има му нещо- а вие си го отричайте.
Peace, аз приключих този разговор.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#45

Още от s 6 е проблема с този тип калъфи (тефтер) включително оригиналните clear view cover . Има много дискусии по форумите на тази тема. 
Независимо от модела на тефтера-калъф. 
Частиците са миниатюрни и капака ги трие в стъклото...Не опира проблема в пазенето,а в използването на конкретни аксесоари .

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
#46

Няма как да се случи нещо подбно, без да е имало инцидент. Тоя телефон дали наистина е Ноут или е някаква реплика? Или пак черна реклама?

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
#47

Реплика от 15лв

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#48

Това за Аксесоарите съм напълно съгласен. Калъф тип тефтер би предпазил дисплея от евентуално счупване при изпускане, но не и от надраскване и дребни песъчинки или прашинки. За това си се изисква задължителната употреба на протектор, независимо стъкло или фолио. Ползвах кейс 360,беше с някакъв силикон отпред вместо протектор, който не залепва за стъклото. при положение че единствения пряк досег на апарата беше през дупката за слушалката и портовете за зареждане, 3.5мм жак и писалката, всеки ден се налагаше да отварям кейса и да чистя дисплея. Телефона си го нося винаги само в джоба на дънките и нищо друго около него. За това сега е със стъклен протектор и силиконов кейс.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
#49

Добре, благодаря ви за съветите, ще го имам впредвид.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#50

Моят вече има две драскотини, като първата която е около 3 см. се появи още на първия месец. Телефона го нося само в джоба на дънките и се пази. От закупуването му го ползвах с кейса на Spigen Neo Hybrid. От както си взех преди месец и половина оригиналния кейс на Samsung Clear View Standing Cover тип тефтер за сега да чукна на дърво нямам нови драскотини. Фолиа или стъклени протектори не използвам тъй като ме дразнят. Нещото което ми прави впечатление, че с всяко ново поколение Gorilla Glass стъклата са по уязвими на надраскване. Note 3 който е с Gorilla Glass 3 беше доста по устойчив на драскотини от Note 4 и Note 8.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)