Темата е заключена
Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 9 - слухове и спецификации

И аз гледах това сравнение между камерите на Ноут 9 и Писел 2X и нещо не ми се струва нормално да има такава разлика. Сякаш моя ноут 4 снима по-добре Smile) Понеже снимките са от Варна лично ще си направя труда да ида до същите места да снимам като ми дойде Ноута, до тогава не вярвам на тия сравнения.
Аксесоари

Сега чак разбрах защо пуснаха на такава цена Самсунг Ноут9 с връщането на стар Ноут. Знаели са, че снима отчайва зле, дори по-лошо отколкото много стари Пиксели, както и от други пръчки. Ей здраво се набутаха тези, които бързаха да си го вземат Smile Що не потърсиха някой залежал Пиксел в Olx.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


(2018-08-27, 14:05:43)rumo написа:  MUFC@  При толкова познати с тоя апокрифен модел-Пиксел, тъй ли не познаваш някой с доста по-масовите SGS 9+ или вече и Note 9 и да ги сравните, ами ходиш да гледаш "правдоподобни" ревюта в нета.

Не. Не познавам човек около мен със Самсунг въобще. Не съм виждал никой да ползва Ноут, или S8, S9 въобще. Има най-много Хуауей, следвани от Ксиаоми, Нокиа, Моторола, и т.н. Така като се замисля, единствените които познавам със самсунг, са първолаците на детската площадка като излизам с децата. Подмятат стари бели Галакси нещо си, на по 4-5 години и си играят с тях. Единия ми син, също ползва старо Галакси S3.
Не смятам че ФоунАрена мамят в ревюто. Защо да не е правдоподобно?

П.П. Приложих ти и снимка към поста, да не кажеш после като петия_фен, че било празни приказки...(снимката е суперкофти, защото я компресирах до 200К, на 3.8 МБ форума не пожела да я вземе)


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2018-08-27, 14:14:10)CuBG написа:  Това което прави нот 9 много по-доброто устройство е наличието буквално на всичко което може да събере един телефон без компромиси. Проблема на другите устройства е че когато наблегнат на даден компонент ( камерата на 2XL ) винаги ще има компромис с нещо друго. Я няма да има Wireless charge, я няма да има 3.5мм жак, я батерията ще е куца, я ще има ноч и дори няма да започвам с софтуерните екстри. Като се говори за завършено устройство няма друго такова където нищо да не му липсва. Винаги има нещо за сметка на друго.

Така е,и аз не разбирам това с премахването на основни екстри като 3,5мм жак,както и липсата на други дребни,но доста важни неща.Просто изразих мнение,че харесвам повече камерата на Пиксел.Без SD слот,без безжично зареждане,без 3,5 мм жак.Най-балансиран е от към камера на авто..това е.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • greenandroid

Като гледам тази класация, която вероятно е субективна, Пиксела е шести. Да видим къде ще позиционират Ноут 9.
https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45



(2018-08-27, 14:14:10)CuBG написа:  Това което прави нот 9 много по-доброто устройство е наличието буквално на всичко което може да събере един телефон без компромиси. Проблема на другите устройства е... 

Ти сериозно ли? Малко мярка в думите не е излишна.

Pixel 7 Pro Hazel 

Мдаа, класации има всякакви. И в тази на DXomark Пиксела e след Mi8  даже  Wink 
А за фото след Нот 8, а Нот 9 е поне една идея по-добре от 8-цата, тъй че смятай къде е нота, къде прословутият пиксел

Всякак могат да се представят нещата. Затова не вярвам на никой.
Взимам, ползвам, ако ми харесва на мен ползвам. ако ли не в олх и друг.
Телефони и модели има хиляди.
Обаче при доста хора има много отрицателната тенденция да се оплюва всеки модел дето няма да си го купят.
И като нямат никакво намерение да притежават модела с какъв ентусиазъм го сравняват с други и то с цел само, за да го изкарат че няма смисъл от него и въобще не си струва

Nano, в случая CuBg e доста прав. За каква мярка му говориш?
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, mrjackal, Ванkата

(2018-08-27, 14:14:10)CuBG написа:  Това което прави нот 9 много по-доброто устройство е наличието буквално на всичко което може да събере един телефон без компромиси. Проблема на другите устройства е че когато наблегнат на даден компонент ( камерата на 2XL ) винаги ще има компромис с нещо друго. Я няма да има Wireless charge, я няма да има 3.5мм жак, я батерията ще е куца, я ще има ноч и дори няма да започвам с софтуерните екстри. Като се говори за завършено устройство няма друго такова където нищо да не му липсва. Винаги има нещо за сметка на друго.

Като завършеност ОК завършено е ...ама това, че не е наблегнато на даден компонент, някак не е ли също компромис? Някак така от мнението ти излиза, че видиш ли на пиксела му наблегнали на камерата ама оакали другото ...тук направили от всичко по да има ама на нищо не наблегнали ...някак онова на което едните наблегнали а другите не ...сещаш се ... някак клони към компромис, че не са наблегнали ...

По принцип е така но дефакто с кой компонент са направили компромис? Камерата макар и да не е най-добрата на пазара прави ли я по-зле и неспособна да се справя във всякакви условия? Разгледай темите със снимки в в разделите и основната тема в Общия раздел за снимки с галаксита. В реални условия снимките от реални потребители да не са неприятно зле? Напротив, дори снимките на @divna с S8+ с вече на година и половина телефон изважда страхотни снимки. Въпреки че може и да има по-добри камери на пазара и не го отричам, разликите вече са толкова минимални че освен при директно сравнения на 100 зуум и добре калибриран RGB монитор разлики няма да се видят. Идеята не е да де мерят пи*ши за това кой е по по най, а да се гледа по обективно за това дали дадено нещо ще разочарова собственика си. Тук не виждам такова нещо.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • ivanov_km

Камерата не била "много" зле. Ами говори се (под сурдинка), че е по-зле от предшественика си, това малко зле ли е?!
Телефона струва вече два бъбрека, не един и това още повече утежнява положението.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Малко храна за качеството на камерата


Прикачени файлове Миниатюри
       

Една камера. Всичко останало е топ.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

И от същото. Снимани са на слаба дневна светлина  с 2X  zoom, като на единият телефон доста повече "дърпа"/ приближава при 2 зум
Критиците да си кажат мнението


Прикачени файлове Миниатюри
       

Моето мнение което е следствие на факта че съм имал флагманоте на Sony, LG, Samsung, Motorola, Huawei... Буквално сменям по 10тина телефона на година, просто все нещо им липсва или не е както трябва.
След миналогодишният Note 8 съм имал Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro и P20 Pro. Никога не ми е липсвал телефон след като съм го махнал, с изключение на Note 8. В него ме дразнеше липсата на стерео звук и малката батерия. За мен новият Note 9 който използвам от 3-4 дни е най-добре балансираният откъм екстри и производителност модел. С писалката копирам абзаци от смс-и с лекота което много помага за работата ми, гледам клипчета в youtube и дисплеят е страйотен а звука е на добро ниво. Изпращам забавни лайф съобщения на приятелката ми докато си чета сутрин мейлите на телефона, правя уникални GIF-чета за секунди. А когато батерията намалее безжичното зарядно е на удобно място на бюрото ми. Aways On дисплея ми помага с един поглед да разбера дали изобщо е нужно да си взимам телефона в ръка. Само едно не харесвам. В световен мащаб наличието на втора камера спомага за няколко неща: телефото за допълнителен оптичем зуум (Samsung, Iphone), вторият вариант е втората камера да е с монохромен сензор за по ясни снимки (Huawei), и третият който ми е известен е когато вторият сензор е широкоъгълен както на LG което за мен е най-добрият и полезен вариант. Да, Note 9 може да отстъпва на Pixel 2 XL по камерата, на P20 Pro по нощният режим и звука от говорителите, но с колко неща надминава изброените? Истината е че няма най-добър апарат (останових го след около 70-80 сменени телефона през живота ми) но Note 9 е най-близко за мен до перфектният. Не претендирам че мнението ми е миродавно, не задължавам и никой с него. 2000лв за твлефон наистона са много, но продадох P20 Pro, върнах Note 3 и се оказа че съм ба 200лв от новият Note 9, е 200лв не смятам че са проблем поне за мнозинството.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
[-] 1 потребител изказва благодарност на tanatos за това мнение:
  • TNTKZ

(2018-08-27, 21:35:31)rumo написа:  И от същото. Снимани са на слаба дневна светлина  с 2X  zoom, като на единият телефон доста повече "дърпа"/ приближава при 2 зум
Критиците да си кажат мнението

Този който "дърпа" повече със Зума (втората снимка) се справя по добре видимо, по малко шум има  , кой е той ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro

Започнаха с редовните  дефекти , как не наблегнаха на качеството при тази цена.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+

Нещо не виждам да коментирате снимките.
Нали искахте да видите камерата
Гласувайте на кой коя му харесва повече

Е аз коментирах по горе , но не разбрах кой кой е? Вторите снимки от двата поста са по добри .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro

Кой, кой е по-късно
Така не е интересно
Макар, че всички ще се досетят

Дали си струва ъпгрейда от Ноут 8 до Ноут 9 се чудя отдавна

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

Разликите хардуерно ги  знаеш сам.
Вече тази в цената трябва да ти е определяща
Ако го беше взел на преордер с връщане на старо устройство със сигурност щеше да си струва
Сега вече ти си знаеш колко ще допатиш

Личното ми мнение, че дори и да разполагате с парите в джоба не си заслужава смяната на Нот8 с Нот9. Ако имате стар телефон, такъв на две и повече години определено си заслужава покупката но Нот9. В близката една година и двата модела ще се преставят страхотно при ползването без да има видима разлика в бързината. След по-малко от година ще излезе и Нот10 и там определено предчувствувам, че Самсунг ще се напъне много здраво и ще изненада приятно всички и с това какво предлага и с цената. Смея да твърдя, че Нот10 няма да е по скъп при премиерата от Нот8 и 9, макс цена 2000 лв.

Имам стар Ноут 3 работещ, но със пукнато стъкло. Днес ходих ходих до теленор да ги питам, ако го вземат за 400 лева то Ноут 9 може да ми излезно около 1100 лева кеш със преподписване.Чакам да ми се обадят

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

Тя промоцията беше за преордър.

Още важала ми казаха от теленор

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)