Темата е заключена
Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 9 - слухове и спецификации

Ако беше отишъл преди 24 със сигурност
Сега може и да си изтървал влака
Официално програмата свърши..
Но на 1100 си струва от всякъде
Аксесоари

(2018-08-28, 10:49:19)achodemo написа:  Е аз коментирах по горе , но не разбрах кой кой е? Вторите снимки от двата поста са по добри .

Втората снимка, по-хубавата е с SM-N960F, другата е с Huawei Mate 10 Pro BLA-L29.

Samsung S22 Ultra

Браво. Даже и не знаех, че така се казва самсунга Wink
Телефона без да имам претенции за фотограф, при добри условия и на авто снима брутално.
Там по ревютата да пишат каквото си искат

В първите две снимки се вижда, че ноута е по-близо до играчката и съответно на слаба светлина се отразява на качеството, но дори така разликата в качеството не е голяма. А за зуума, където качеството е различно какво да коментирам. Сравняваш оптично с цифрово приближение...



Снимай и веднъж с новия режим на мейта тая играчка да видим сравнението

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 

Снимани са абсолютно от едно и също разстояние
Снимах и пълнолунието Wink даже с новият режим на мейта и на авто с нота
Ама не ми се слагат, че ще ме грабнете

Обещавам, че няма да напиша една критика, нека видим снимките

Pixel 7 Pro Hazel 

Да си само ти в тоя форум Smile щях да ги кача веднага. А и лично аз освен на дисплеите на телефоните другаде не съм ги виждал. Напоследък сядам на комп само на работа. Качил съм ги на облак ей сега ще вида да ги шерна

Пък и то луна наистина се оказа, че хич лесно не се снима. Сега като ги гледам определено и 2-те са зле
Нямам намерение да изкарам нито едната камера хубава, нито другата лоша.
Обаче понеже се тръгна с някакви необосновани критики към тази на нота, то и затова ги сравнявам с на друг тел, който определено се знае, че снима добре

Те пък влезнаха тук. Вярно ли според светлината и разделителната и на 2-та телефона толкова пада.
Със сигурност не съм ги намалял


Прикачени файлове Миниатюри
       

Доста по-добра е снимката от Ноут 9 като не претендирам да разбирам каквото и да било от фотография.

Да, на нот-а са малко по-чисти, без шум снимките и то мисля винаги, не само тази.
Дори мога да кажа, че са и малко по-на фокус. Ако се снима текст и се зумне се чете по-добре.
Но конкретно тези снимки с луната, то мейт-а ги вадеше винаги еднакви, докато това е най-добрият кадър на самсунга от поне 5-6.
То не само,че луна се снима трудно, ами и в случая имаше отдолу на площадката няколко много яки прожектора, които светеха и те срещу мен и стана мазало.

Но при добри условия, както казах телефона си снима чудесно.
Миналата година, ако добре си спомням докато имах предишният нот 8 (или беше S9 вече се замотах Smile ), тогава взех мейт 10. Е тогава на мейта ми се струваше една идея по-добра камерата. Сега е в полза на самсунга, което си е прогрес и в този компонент

Ето 2 от току що. Пак на осветление в 21.30ч.  Мейта е на режим 5 сек от ръка (много по-добре, от колкото на авто режим) , Нот 9 изцяло  на авто режим
Тук мисля са или равни или с малко предимство  за Хуавея

https://imgur.com/a/f9Nh7xe

На Mate 10 е по тъмна снимката иначе и двете имат горе долу еднакъв шум.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9

Луна, звезди и прочие се снимат без някакви огради отпред ли какво е и далеч от градски светлини, някъде в балкана ще е по интересно как ще се получи, впрочем имат ли възможност камерите им за снимаме с дълга експозиция, предполагам в ръчен режим?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro

За да се снима Луна и преден план през нощта, трябват две снимки с доста различна експозиция. За нощния кадър на предния план е нужна мн. ниска скорост, до колкото за Луната, тя е осветена като Земята, в ясен слънчев ден и дългата експозиция я превръща в изгоряло петно.

Galaxy S 24 ultra

Вграденият Dex има доста функционалности
https://www.youtube.com/watch?v=jPpa6fgBghU

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

(2018-08-30, 07:00:50)TNTKZ написа:  Вграденият Dex има доста функционалности
https://www.youtube.com/watch?v=jPpa6fgBghU

С USB кабела от комплекта става ли връзката?

HTC Desire;Samsung Galaxy Note 4,Samsung Galaxy Note 9,Galaxy Tab S7+,Samsung Galaxy S22 Ultra

Кабела трябва да е USB type C to HDMI.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)