Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4x - отзиви за камерата
#1

Здравейте, наскоро разглеждайки си архива със снимки и видео от предния ми телефон (LG L90) установявам, че видеото е в пъти по-добро от това Xiaomi-то. Като се вгледам и в снимките, явно китаеца иска идеални условия, че да направи добра снимка. Използвам си камерата без допълнителни приложения и екстри, споделете при вас как е? Очаквах повече, уж 13мп, но компромиса с качеството е огромен.
Цитирай
Аксесоари
#2

И при мен видеото е много зле. Онзи ден снимах нещо и имаше и една малка табелка с текст от тези- къде е произведена стоката и кой е вносителя, и нарочно стоях на текста повече уж да си фокусира за да го видя после. Прибирам се вкъщи и свалям на компа клипа а то нищо не беше фокусирало.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

При бюджетките положението е такова, за съжаление. Сложи Google camera ако става за твоя.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#4

(2017-12-16, 09:18:40)nehranimaiko написа:  И при мен видеото е много зле. Онзи ден снимах нещо и имаше и една малка табелка с текст от тези- къде е произведена стоката и кой е вносителя, и нарочно стоях на текста повече уж да си фокусира за да го видя после. Прибирам се вкъщи и свалям на компа клипа а то нищо не беше фокусирало.

А защо стоиш повече, а не си натиснеш с пръста къде да ти фокусира. Има такава настройка
Цитирай
#5

Не може да искате повече от устройството на такава цена. Ако искате качество, взимайте си някой от флагманите на бранда.

 
Цитирай
#6

(2017-12-16, 10:43:34)suffer написа:  А защо стоиш повече, а не си натиснеш с пръста къде да ти фокусира. Има такава настройка

Задал съм в опциите "режим на фокуса"- докосване (другата опция е продължително). Но да не би да говориш за снимките, аз за видеото говоря. Сега пробвах при снимане на видео да докосна и излиза опция която ми дава възможност за увеличаване и намаляне само на осветеността.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Стига де, не ми казвайте какво да си купя... направил съм избора си, макар и неправилен, в първия си пост направих съпоставка с предния ми телефон, той не е флагман! Просто ми е любопитно при вас как са нещата, някой ползва ли някакви добавки и т.н., ако някой се засяга и не му е приятно, да не пише в темата.
Цитирай
#8

(2017-12-16, 11:01:03)NoMaD написа:  Не може да искате повече от устройството на такава цена. Ако искате качество, взимайте си някой от флагманите на бранда.
Мен телефона ме устройва за моментното ми положение. Снимките стават, ся че не може да зумваш в тях една минута докато видиш пиксела мен не ме бърка. Важно ми е просто да става снимката на пръв поглед. Просто това с видеото нещо не ми хареса за тоя антифокус, може и да е било някакъв единичен фал понеже сега като снимах друг етикет се виждаше информацията му. 
За тея пари толкова.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#9

Камерата наистина е зле, обаче ми прави впечатление, когато снимам през Viber, някак по-леко снима! Няма такова 'замисляне', снимките са на фокус, не се замазват така. Предишния ми телефон също беше с кофти камера и още тогава забелязах тази 'аномалия'. Има ли приложение за камерата което да подобри процеса на снимане?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2017-12-18, 22:16:00)andreti013 написа:  Камерата наистина е зле, обаче ми прави впечатление, когато снимам през Viber, някак по-леко снима! Няма такова 'замисляне', снимките са на фокус, не се замазват така. Предишния ми телефон също беше с кофти камера и още тогава забелязах тази 'аномалия'. Има ли приложение за камерата което да подобри процеса на снимане?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
По-горе съм написал ако ти се занимава.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#11

Не съм много запознат, но доколкото разбирам устройството трябва да е с руут права за да се инсталира. На този етап не мисля да му 'вадя душата' на телефона.
Засега телефона работи отлично и само ще ме е яд ако омажа нещо с руут, иначе с камерата съм се примирил. Всъщност очаквах това още при избора на устройството.
Ако обаче има начин без руут ще се радвам да опитам.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Пробвайте с външни приложения. Стоковите обикновено са зле. Аз съм ползвал няколко - A better camera, Camera FV5, Snap camera....
Правят доста по-детайлни снимки от стоковото (аз съм с леново). Само за пример: сток - снимката е 2,5 - 3 мб. С външно приложение - 5,5 - 6 мб
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#13

Явно наблюденията ти не се отнасят за този раздел, Освен ако нямаш Xiaomi i MIUI. Забелязалсъм ,че в болшенство стоковите приложения са за предпочитане пред повечето прехвалени безплатни такива.
Цитирай
#14

Имам и сияоми. И говоря за платени приложения
Цитирай
#15

Аз не мисля, че MB-тите са критерии....
Цитирай
#16

Принципно са критерии. Това означава по-ниска компресия, съответно повече информация за кадъра, която от своя страна е предпоставка за по-добра пост обработка (във фотошоп, лайтрум и т.н.) По-ниската компресия дава кадър с по-малко артефакти и повече детайли и острота. Именно затова при по-отговорни кадри фотографите използват RAW (който спокойно стига 40 -50 мб)
Цитирай
#17

Днес сложих последната 8.1.11 на xiaomi.eu и приложението камера се затваря (крашва - FC). Някой с този ROM да има такъв проблем или да го търся някъде при мен. Кеш и данни съм трил, и на английски пробвах.
П.П. Възможно е от инсталирания camera2api за гугъл камера да се затваря, но с предния ROM работеха и двете. Тук има същото оплакване:
https://xiaomi.eu/community/threads/8-1-...ost-403702
https://xiaomi.eu/community/threads/8-1-...ost-403741
Цитирай
#18

(2018-01-13, 18:05:34)milstan написа:  Днес сложих последната 8.1.11 на xiaomi.eu и приложението камера се затваря (крашва - FC). Някой с този ROM да има такъв проблем или да го търся някъде при мен. Кеш и данни съм трил, и на английски пробвах.
П.П. Възможно е от инсталирания camera2api за гугъл камера да се затваря, но с предния ROM работеха и двете. Тук има същото оплакване:
https://xiaomi.eu/community/threads/8-1-...ost-403702

Най-вероятно ти се затваря само когато пускаш да правиш снимки, на видео не ти се затваря. 
Отиваш в настройките и махаш отметката на опцията която ти показва датата на снимките, проблемът ти ще изчезне. 
При MIUI 9 тоя бъг е оправен.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#19

От 3 години и половина съм с Xiaomi и никога не съм ползвал датата на снимките, винаги е изключена и знам за проблема. С MIUI 9 съм от 4 месеца и къде е логиката щом е оправен този проблем да ми се затваря програмата заради датата?
Цитирай
#20

Писал си че днес си сложил миуи 8, проблема че не можеш да се изразяваш е в теб.
Проблема с камерата и датата е в миуи 8. С миуи 9 аз проблеми нямам но с 8 имах и си ги оправих.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#21

Хем си ме цитирал и пак не си видял какво съм написал!

П.П.
Проблемът е точно в camera2api за гугъл камерата. Махнах го и Mi камерата тръгна, но естествено спря гугълската. Дано в някоя от следващите седмици оправят проблема в съвместимостта.
Цитирай
#22

Има ли безплатно апче, с което да снима по-добре?

Как е обхвата му спрямо другите смартфони в класа? За слабонаселени места говорим - за разговори.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#23

(2017-12-26, 10:15:24)vaso22 написа:  Пробвайте с външни приложения. Стоковите обикновено са зле. Аз съм ползвал няколко - A better camera, Camera FV5, Snap camera....
Правят доста по-детайлни снимки от стоковото (аз съм с леново). Само за пример: сток - снимката е 2,5 - 3 мб. С външно приложение - 5,5 - 6 мб

Някой дали пробва?

Другото което ме разколебава е резолюцията.
Xiaomi Redmi 4 (4X)  5"  -720 x 1280 pixels, 16:9 ratio  (~294 ppi density)
LG G2 Mini  ---------- 4,7"- 540 x 960 pixels, 16:9 ratio   (~234 ppi density)


При ЛГ-то като видях и други телефони - лично мен ме дразнеше ниската резолюция. 
С 294ppi -  Ок ли е

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#24

(2018-07-24, 10:54:37)hakama написа:  Някой дали пробва?

Другото което ме разколе*ава е резолюцията.
Xiaomi Redmi 4 (4X)  5"  -720 x 1280 pixels, 16:9 ratio  (~294 ppi density)
LG G2 Mini  ---------- 4,7"- 540 x 960 pixels, 16:9 ratio   (~234 ppi density)


При ЛГ-то като видях и други телефони - лично мен ме дразнеше ниската резолюция. 
С 294ppi -  Ок ли е

300ppi е достатъчно, човек с нормално зрение да не може да вижда пикселите от 30 сантиметра ... Сега ако си залепяш телефона за носа ще е друга "бира" вече, но 300ppi и нагоре са ОК по принцип според как виждаш ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#25

За камерата, последното изречение (преди П.П. ) :
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1443191

За обхвата, случи ми се в "Джъмбо" - Бургас да ми потрябва мобилен интернет 3G, губеше го. До мен синът ми с Note4X нямаше проблеми. И двамата сме на Теленор.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)