Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi6 - Зареждане на батерията
#1

Здравейте,

От два дена съм с телефона, за втори път го зареждам и ми се струва, че зарежда доста бавно. В момента за 42 минути от 9-10% стигна до 47%. Зареждам с оригиналното зарядно, което ми пратиха и със едно QC3.0 зарядно което си ползвах преди с LG-то. Като вляза в power опциите на MIUI и пише само Charging. Изписва ли по принцип на MIUI Fast/Quick Charging, когато е закачен към QC зарядно?

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
Аксесоари
#2

В зависимост от рома до батерията трябва да се появи кръгче със светкавичка
Цитирай
#3

Ясно, мерси. Пробвах сега с едно старо зарядно и има само светкавичка, а с оригиналното и другото QC има и кръгче. Значи все пак влиза в режим на бързо зареждане. Ще го следя при следващите зареждания.
Иначе откъм батерия през нощта с колко пада при вас? Тази нощ при мен е бил с по 1 процент на час надолу. С включена дейта и wifi само. Ще пробвам без тях довечера да видя как се държи.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#4

Когато го взех преди 6 месеца, падаше с по 12-14% за 7 до 8 часа през нощта. След един ъпдейт нещата се пооправиха и падаше с по около 6-7%. След това не съм го следил.
Иначе нещо не ти зарежда както трябва, не знам защо. За тия минути от 0% трябва да стигнеш до над 60.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#5

Ако всичко е изключено през нощта, падането с 6-7% за 7-8 часа също е много.

 
Цитирай
#6

Нищо не изключвам. Евентуално звука, но това едва ли влияе.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#7

И според мен зарежда бавно трябва да е по-бързо. Оригиналния кабел ли използваш за зареждане?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#8

С оригиналния кабел съм, да. Ще го следя следващите 2-3 зареждания и ще споделя. Иначе тази нощ с всичко спряно, беше паднал около 3-4% за 10на часа.

Изглежда по-добре сега, само с Tanggood QC3 зарядното. 1 час от 14 до 94%. Ще тествам и един път само с оригиналното. Съмнява ме, че може и то да е проблема, макар и да свети и с него като QC зареждане.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#9

Не каза с кой ROM си на телефона?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

С глобалния ром, последен ъпдейт с MIUI 9. Струва ми се, че се нормализира зареждането. Вчера не обърнах внимание колко време се зареждаше, довечера или утре ще засека пак.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#11

Постоянно включен WiFi и Global Stable 7.1.1


Прикачени файлове Миниатюри
       

Redmi Note 8PRO
Цитирай
#12

Като телефона го свалих от зарядното на 96%
         

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#13

И обхватът не ти е много наред на места
Цитирай
#14

Е, това вече е добър живот на батерията. С какъв ром си?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#15

8.5.2.0
Но това показва и последния скрийншот от темата за ъпдейтите.С 20% батерия-2ч 8мин дисплей. 
Това дето писах, че вечер телефона не губи нито процент ток, се оказа измамно. Тогава бях за риба, а вечерите бяха доста хладни. През деня, като напечеше слънцето и се стоплеше, дрейна започваше.

Сега, след сваляне от зарядното.      

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#16

Може би и аз съм бил с тоя ром като правей 8 часа sot. Ама никой не каза дали мога да направя downgrade от 9.5.3...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#17

Разбира се че можеш, стига да ти е отключен буутлодера.
Да споделя и аз малко от наблюденията си. С EU 9.5.3.0 съм в момента. Покрай празниците бях захвърлил телефона вкъщи и ефекта беше, че издържа 3 дни и около 4ч и малко сот. Това са около 1 час разговори и останалото вайбър и любимото ми белотче като приложение. Последния ден от почивните го заредих и падна едно чатене през месинджъра, вайбъра , играх белот и го докарах до 7ч. сот за 1 ден и каталяса, но само wi--fi.
Тръгнах отново на работа, през деня само на мобилни и резултата - 2 дни и 4 часа и малко сот и батерията пада на 20%.
Та така, явно тока си хвърчи през мобилните данни основно, поне при мен.
Цитирай
#18

Не ми е отключен буутлодера. Няма ли начин да се случи и при заключен? Тая версия 8.5.2.0 дори не мога да я намеря за да я изтегля.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#19

Тук ги има, ама на отключен е по-добре:

http://en.miui.com/type-139-1221.html
Цитирай
#20

хм, на заключен не зная, може би през fastboot режима.
аз успях от бъгавата 9.2.3.0.OCAMIEK (MIUI9) да мина през вграденото рекавъри да стигна до 8.3.8 девелопър, отключих буутлодера, качих TWRP и се върнах на предишната 9.2.2.0.NCAMIEK. Търсих разлики с батерията, след което качих последната EU V9.5.3.0.OCACNFA_v9-8.0 и за момента съм се кротнал с нея.
Цитирай
#21

suffer - 8.5.2.0 точно я няма, има някаква 8.5.1.0. Изтеглих я, пробвах през рекавъри да я инсталирам, но логично не успях. Тия другите упражнения ми се струват сложни и логично ще пасувам. И ще се мъча да изкарвам по 10-12 часа без зарядно, доста сложно упражнение с глобъл стейбъл 9.5.3...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#22

Да. Видях че я няма, но нямах време да търся


----


единственото, което открих по въпроса е че 8.5.2.0 е бил стоков ром, който не е пуснат за сваляне, а така е излизал телефона от фабриката направо
и съответно след 8.5.1.0 директно е имало 9.0.2.0
Цитирай
#23

   
Да, това е вида в който купих телефона.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#24

Пробвах с xiaomiMitool, но се оказа, че 8.5.1 иска отключен bootloader. Направих 'заявка' да го отключат и ще действам. След това трябва/мога ли да го заключа отново или?

П.П. Когато взех телефона беше с 8.0.2, след това дойде ъпдейт до 8.2.2, но и аз не съм сигурен дали с него или с 8.5./нещо си/ съм бил най-доволен от живота на батерията...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#25

можеш да го заключиш после - да
само внимавай да не си с къстъм рекавъри. Трябва всичко да е сток
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)