Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi6 - Зареждане на батерията
#51

(2018-04-29, 10:52:26)MapTo_D написа:  suffer - ами пуснах заявка преди повече от 2 седмици. Писаха, че до 10 дни ще ми пратят sms или не знам какво си за да го отключат, но нищо, все така заключен си е. Bu

Заедно с теб пуснах заявка на акаунт, който не съм ползвал до сега, но го имам от преди 2 години и ми каза също да чакам 10 дни. След заявката влязох в Mi Cloud с този акаунт и там ми поиска да потвърдя телефонния номер, че е свързан с този акаунт като ми прати пак SMS с код за потвърждение. На другия ден Mi Unlock вече ме пускаше да отключвам.
Цитирай
Аксесоари
#52

Ами да. Оказа се, че по някаква причина с въвеждането на e-mail се отваря Ми акаунт на мое име, но с друг номер, който е различен от тоя, който е на Ми акаунта в телефона. След въвеждане на 'правилния' го отключих. За няма и 10 мин качих miui 8 и сложих 8.5.1.0, да го видим как ще е. Имам и един 8.2.2 също за 'проба'. Big Grin
Да го заключвам ли отново телефона или да не бързам?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#53

Няма смисъл да го заключваш.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#54

От няколко дни сменям ромове, да намеря 'точния'. От 9.5.6, 8.2.2 и 8.5.1 май последния е най-добре от към батерия. И от към 'студенина' на устройството. С 9.5.6 все го чувствах леко топъл телефона, рядко показваше под 31-32 градуса. С 8.5.1 правя около 6.5-7 часа Sot и е сравнително по хладен. За сега оставам с този ром.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#55

Здравейте колеги...понеже темата е за зареждане и издръжливост на батерията, да си задам и аз въпросчето. Има ли бавно зареждане с оригиналното зарядно и кабел. Виждам че като свържа телефона директно започва бързо зареждане. Търсих в менюто на телефона за опция да се изключва бързото зареждане но не намерих нищо.

xiaomi 13
Цитирай
#56

Няма такава опция. Просто ползвай най-обикновенно зарядно за тази цел.

 
Цитирай
#57

Благодаря...бях се запритеснил за батерията. Нали уж не е хубаво да се зареда бързо. А и ми направи впечатление че започва да постопля като се зарежда бързо. Тествах със 2 амп. зарядно на Самсунг, като че ли нещата изглеждат по добре поне от към температура

xiaomi 13
Цитирай
#58

Вечер с усб кабел в комп/лаптоп е най-добре.
С половин ампер се зарежда около 7 часа от нула до сто


http://en.miui.com/thread-686805-1-1.html
Цитирай
#59

(2018-06-03, 09:17:45)kalinaki написа:   А и ми направи впечатление че започва да постопля като се зарежда бързо. Тествах със 2 амп. зарядно на Самсунг, като че ли нещата изглеждат по добре поне от към температура
Да, при този начин на зареждане е просто неизбежно повишаване на температурата, което от своя страна негативно влияе на живота на батерията като цяло. И аз ползвам най-обикновено зарядно 2A вече трета година - проблеми досега никакви.

 
Цитирай
#60

'Колеги', колко бързо ви се зарежда телефона. С тоя мяу10, често, но не абсолютно всеки път, зареждането става страшно бързо, чак се чудя реални ли са тия проценти, които показва. От тази сутрин, от 28 до 62% за точно 15мин. Повече от 2% на минута, много ми е съмнително. Зарядното си е от комплекта.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#61

Виж с тази програмка с колко зарежда реално >>> https://play.google.com/store/apps/detai...e&hl=en_US
Цитирай
#62

Има ли начин да се спре звука, който издава, когато батерията е на 20 и след това на 10%? Четох, четох, ама май нищо не действа. Т.е. пробвах само това: Settings -> innstaled apps -> System UI -> battery и там спрях известията, но те все така си идват.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)