Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi6 - Зареждане на батерията
#26

Вчера ми свърши интернета на Глобулската карта и отново включих и Вивакомската.Батерията направо литна.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
Аксесоари
#27

Литна, в смисъл, че пада много бързо ли, или как? Какъв е обхвата, който имаш с картата на Виваком? Аз така и не видях разлика в живота на батерията при ползване с карти на различни оператори.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#28

Да.Много бързо взе да пада.Обхвата на Виваком винаги е бил по-добър от този на Глобул.Тъй като Глобулската карта ми е и за разговори ще я прехвхрля в друг телефон да видя дали проблема е от Вивакомската карта или от факта,че са включено две карти.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#29

Вижда се, че от време на време нещо 'буди' телефона. Как мога да разбера кой е виновника?

П.П. С вчерашния ъпдейт поне са оправили проблема с браузъра...


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#30

Тествай за виновника с приложения по избор:
GSam Battery Monitor
Wakelock Detector
BetterBatteryStats

 
Цитирай
#31

На пръв поглед, нещата само с Вивакомската карта изглеждат както само с Глобулската. 
   

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#32

Предполагам някое от първите 4 неща будят телефона. И предполагам, че няма как да ги спра? 

Като гледам резултатите от горния пост и направо ми се плаче!


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#33

Facebook services?
Не би трябвало да има такова нещо в списъка
Цитирай
#34

Първата работа ми е да спра Xiaomi service framework. Обаче за целта се иска root. По принцип не ползвам Mi акаунта и всичко от него ми е замразено, но ако го ползвате, може поне това да направите (иска root) :
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry43152335

Код:
Отключение пробуждения Mi Аккаунт

ставим My Android Tools
Вкладка Service — System.
Находим Mi аккаунт.
Отключаем XMPushService.

Далее, вкладка Broadcast Receiver — System.
Находим Mi аккаунт.
Отключаем PingReceiver.

Аз гледам през Wakelock Detector, но май иска root. Не знам що се мъчите с тези официални версии, ама всеки си знае.
Цитирай
#35

И аз не знам какво е това нещо, вчера го видях за първи път? Махнах фейсбука, това продължава да стои и нямам възможност да му дам uninstall

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#36

Интересното е, че в нета не намирам нищо полезно, което да не иска руут
Цитирай
#37

(2018-04-21, 06:27:50)MapTo_D написа:  Предполагам някое от първите 4 неща будят телефона. И предполагам, че няма как да ги спра? 

Като гледам резултатите от горния пост и направо ми се плаче!

http://en.miui.com/thread-2362847-1-1.html
Цитирай
#38

Дали от мрежата на Виваком или от факта, че в телефона има само една карта... 

               

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#39

(2018-04-21, 19:27:58)suffer написа:  http://en.miui.com/thread-2362847-1-1.html

Ами то хубаво, но от сега мога да кажа, че и за мен няма да важи, както за някой други писали там, понеже тия неща нямат отметка за autostart.
Освен да пробвам с battery saver, но не знам как ще получавам съобщения по вайбър, месинджър, дали и колко ще се бавят. Но пак не виждам как ще стигна 10те часа на 'колегата'.
Бах мааму, може ли батерията да се е прецакала за под година? Какви биха били признаците?
Чакам все още да ми отключат телефона /има ли шанс да не го направят?/, да кача 8.5.1 или 8.2.2 и да видя как ще са нещата тогава.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#40

Не знам до каква степен оказва влияние върху батерията, но на заден план ми работи само музикалния плеър. Автостарта(даже не ми е ясно кога,какво и защо стартира) съм го забранил за всички приложения.Та стила ми на ползване на телефона сигурно е различен от вашия и за това да има такава разлика във времето.Ама знам ли.В тая област съм пълен лаик.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#41

(2018-04-22, 01:29:27)nikola neikov написа:  Дали от мрежата на Виваком или от факта, че в телефона има само една карта... 
Съдейки по скрийншота, явно проблемът е в сигнала. Пробвай с другия слот, след като си на един оператор.

 
Цитирай
#42

Колега, аз проблеми с телефона нямам. 
Нещо което днес ми направи впечатление. Три часа разговори са глътнали повече ток от 6 часа дисплей. При вас така ли е? 
               

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
#43

Аз споделя малко фийдбек от това което забелязвам с батерията.
Ако го оставя нощем с пуснат нет и & sync пада с около % на час. Ако ги спра пада около 1-2% за цялата нощ.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#44

По добре ги спирай.
Цитирай
#45

Малко съм зле с кръста тия дни и естествено цял ден на телефона. Прави ми впечатление, че когато спра блутута държи доста повече.
[Изображение: 53a3ad784932e8b1fbed2ce6418903c4.jpg][Изображение: b0981ff9275af7b7dac19897f8297734.jpg][Изображение: e8837301e4ee670d068fbad98bf93c1c.jpg][Изображение: d8bfcff25c06fb5057346d9b7b9e2c13.jpg]

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#46

Добре де, аз ли съм най-големия карък!?
Така и не ми отключиха bootloader-a, не мога да кача стар ром. Чудя се, да не би като правя рестор след ресет и да се връща нещо, което е омазано. Май ще направя един бек ъп само на контакти/съобщения, ще върна фабрични настройки и след това едно по едно ще тегля приложения, въпреки, че от сегашните, които са на телефона, няма нещо излишно, което да не се ползва.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#47

Аз не съм със стар ром с най новия девелъпър ром съм. Препоръчах и на теб да го сложиш, но явно нямаш желание.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#48

(2018-04-29, 08:54:14)MapTo_D написа:  Добре де, аз ли съм най-големия карък!?
Така и не ми отключиха bootloader-a, не мога да кача стар ром. Чудя се, да не би като правя рестор след ресет и да се връща нещо, което е омазано. Май ще направя един бек ъп само на контакти/съобщения, ще върна фабрични настройки и след това едно по едно ще тегля приложения, въпреки, че от сегашните, които са на телефона, няма нещо излишно, което да не се ползва.

Как така не са ти отключили буутлоудъра?
Цитирай
#49

(2018-04-29, 09:52:27)Friz написа:  Аз не съм със стар ром с най новия девелъпър ром съм. Препоръчах и на теб да го сложиш, но явно нямаш желание.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Аз качих последния global dev, 8.4.19 мисля, че беше. Същата работа и с него, ако не и по-зле. След това пак върнах последния глобал стейбъл. Май май ще изтрия всичко и ще започна да качвам едно по едно приложенията, малко играчка ще си имам.

suffer - ами пуснах заявка преди повече от 2 седмици. Писаха, че до 10 дни ще ми пратят sms или не знам какво си за да го отключат, но нищо, все така заключен си е. Bu

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#50

(2018-04-29, 10:52:26)MapTo_D написа:  Май май ще изтрия всичко и ще започна да качвам едно по едно приложенията, малко играчка ще си имам.

Това е най-доброто, което можеш да направиш. Иначе аз съм с Global Dev 8.4.24(closed beta).
Още нещо за батерията, което съм забелязал колкото повече ползваш телефона толкова повече държи, ако го оставиш и разчиташ на добър стенд бай няма да го постигнеш. Знам, че звучи странно, но до този извод съм стигнал.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)