Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно закупуване на Samsung s8 втора употреба относно IMEI
#1

Привет колеги,понеже съм в Англия и тук се изпадат понякога доста примамливи предложения на телефони втора употреба,визирам С8,въпроса ми е понеже повечето които се продават са без гаранция или фактура,има ли някакъв вариант да проверя дали телефона не е краден,или пуснат за издирване...В смисъл дали е чист или нещо подобно чрез проверка на IMEI кода му някъде,защото искам да съм сигурен в това,че няма да ми хлопнат някой ден на вратата и да ме търсят за това? Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега,
Има много сайтове за проверка, но няма гаранция на 100%, че телефонът не е краден. Ето един: https://sim-unlock.net/imei_check/blacklist/
Цитирай
#3

Току що попитах един за Имея...даде ми го и го проверих и ми излезна това:
Blacklist status: BLACKLISTED
Това предполагам ще рече,че телефона не е читав нали? И така да е,няма ли вариант този Имей да бъде променен и да не бъде засечен? Чувал съм,че някъде го правят и съм наясно с това,че мисля ,че дори се води престъпление,но бях чувал някъде,че май се сменят по принцип?Поне преди се носеха такива слухове
Цитирай
#4

Така ставаш съучастник в престъпление. Утре може твоя телефон да откраднат и съм сигурен, че няма да ти е приятно.
Цитирай
#5

Колега, никой няма да ти каже със 100%, затова нов.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#6

Наясно съм с кражбите и т.н.не става въпрос,четърсяда сикупувам крадентелефон или нещо такова.Искам да разбера просто как да мога да проверя за конкретен модел според имея и колегата се отзова и ми посочи линк.Проблема е,че кава,че е Blacklisted което,ще рече,че е краден предполагам,или греша?
Цитирай
#7

Какво повече ти трябва от "Blacklisted" за да те откаже от този телефон? Не си създавай сам главоболия.
Цитирай
#8

(2017-12-17, 10:02:23)tsvetan24 написа:  Какво повече ти трябва от "Blacklisted" за да те откаже от този телефон? Не си създавай сам главоболия.
Пишат,че било така заради неплатени сметки..Възможно ли е това?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)