Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при повикванията? [Redmi 4X]
#1

Здравейте,
от около месец съм с телефона и доста често, когато ме търсят, казват че при първо набиране не чуват сигнал, а при второ набиране всичко е ОК. Някой с подобен проблем?
Това ми го казват 2-3-ма, и от там съдя, че проблемът е в телефона или сим картата/или нейните настройки. Със същата карта бях и на по-стария ми Huawei, но там такива проблеми не съм имал.
Ползвам една карта само за интернет и една за разговори. Доколкото знам, телефонът разполага с хардуерната възможност да се използват двете карти едновременно, така че се елиминира възможността докато са ми звъняли да съм бил в интернет и за това да не са успели да ме открият.
Цитирай
Аксесоари
#2

Абе да не би да си със стара СИМ карта. И аз имах такъв проблем и смених СИМа. Сега май се е оправило, ще го следя във времето. Старата ми СИМ беше на 10 години.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

На 2 години е картата някъде, но както казах по-горе си работеше безупречно до преди месец на другия телефон и това ме навежда на мисълта, че е в настройките проблемът или от телефона.
Цитирай
#4

Направи опита когато и двата телефона са в ръцете ти. Може да има разминаване в информацията. Доколкото разбирам проблема е в звъненето, а не във чуваемостта през слушалката. Другия вариант е да смениш картата както ти казва колегата.
Цитирай
#5

Я провери в настройките- настройки на входящи обаждания- анти спам разговори (да не би да си го включил)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

Ако говориш за сигнал "свободно" при набиране, това си е проблем на мрежата. И на мен ми се е случвало, като набирам някой директно да ми вдигне, без да чуя въпросния сигнал. Малко е стъписващо, но не е птоблем на телефона.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#7

Антиспам-ът е изключен, аз доколкото разбрах той само заглушава повикването, не го прекратява.
Проблемът е че, когато ме наберат, не чуват сигнал, а след 10-15 сек. директно им затваря, т.е. връзката се разпада. Странно, че някои пък нямат проблем да ми звънят от първия път и това доста ме изненадва.
Цитирай
#8

При мен никой не се е оплакъл от подобен проблем!
Сигнала силен ли е? Забелязвам, че при повикване пада леко, като прехвърли на 3G.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Аз съм го сложил май само на 3G и двете карти, може и това да е проблем, но в момента не намирам мястото от където се сменяха. На старото дроидче имаше да си избираш 2G+3G+4G и да си ги сменя когато си иска, аз го бях сложил на 2G+3G да пести батерийка.
Цитирай
#10

Настройки
Управление на SIM карта
Информация за SIM карта
Предпачитан тип мрежа

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Това го имам като опция само на картата с интернета.
Цитирай
#12

*#*#4636#*#*
Виж там двете карти на кой режим са. Може да пробваш от там картата за разговори да я включиш на GSM only", ако е в друг режим.
Цитирай
#13

Там е зададено LTE/TD-SCDMA/UMTS.
Цитирай
#14

На мен ми показва същото на двата слота, а аз имам само една карта! Втория слот е с мемори.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

И при мен това е зададено.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#16

Все още го има проблема, някой да го е срещал също?
Цитирай
#17

Аз го ползвам с две карти, нямам подобни оплаквания.
Цитирай
#18

Здравеите !И при мен е така след инсталиране на 10 версия.Като ме набират им казва ,,телефона на абоната е изкл. или извън обхват,аз получавам съобщение ,че има неприето обаждане.

Мисля да не го ъпдейтвам повече,освен този проблем,загуби имената на контактите,оправих го след хард ресет,скалата на обхвата се вижда по-слабо,след изключване на телефона всяка сутрин пускам на ново ,,икономия на батерията,,,....някои звуци изчезнаха.
Цитирай
#19

Ако си абонат на А1 сменяй картата-за година смених 3 поради същото неприемане на разговори.
Цитирай
#20

Първата е на А1,втората на Теленор.Май на истина е от А1 ,като се замисля.На Теленор не ми е правила проблем.....!!!!
Цитирай
#21

Със сигурност е от А1.И аз минах през смяна на честоти през сервизно меню-подобрение за ден два имаше.Най-накрая извадих картата и поставих на друг телефон-същите проблеми с невъзможност да бъда избран.При първи такива симптоми бягам директо в А1 и сменям картата.
Цитирай
#22

Аз също имах подобен проблем и също смених картата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • retyrn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)