Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

До ТУК с Мейзу...
#1

Стига толкова Мейзу. Отказах се. От половин месец батерията се скапа, ОК консуматив е, но в България не е налична никъде. Обърнах Гугъл и звънях къде ли не по магазини за аксесоари и така нататък... НЯМА батерия за Meizu MX4 в България - категорично. И реално няма да има вече. Единственото е да се поръча от далечния изток, но най-ранния срок за пристигане е към месец. А един месец кой ще стои без телефон не е ясно. Отделно, 2 пъти в последните дни телефона реши, че сам ще се ъпдейтне до Flyme 6. Свалям си го на 5-цата, той пак се ъпдейтва .. Събуждам се в неделята, той умрял, включвам го, започва някакво си "инсталиране на операционна система" на един красив черен екран, което траеше 1 час .. Отказвам се. Близо 1 година ми служеше вярно, вярно имаше много недомислия и дупки в менютата, но с някакви магии се оправях .. Но това беше края. Много красив телефон, много добър хардуер, екрана е най-добрия IPS, който изобщо е произвеждан на този свят, няма IPS с толкова тъмно черно и същевременно такава яркост, почти като АМОЛЕД-а е ... масивна качествена сглобка, много добра камера и тн.т. и тн.т. но буквално този хардуер няма в себе си софтуер, за да може да се ползва. В момента минах на LG G3 и те така. Благодаря за помощта ви тук в раздела колеги Smile       Отивам оттатък при LG-тата Tongue

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Успех и понаминавай от време на времеSmile))
Цитирай
#3

В интерес на истината, моя Мейзу дори и да искам не мога да го ъпдейтна до 6 Smile
Цитирай
#4

Не ти и трябва. Иначе аз съм страшно доволен от моя M2 NOTE и смятам да го ъпдейтна догодина с M6 NOTE. Само се надввам там Флайм 6 да е по добре от Флайм.6 за старите модели.
Цитирай
#5

Аз съм с Про 5. Явно няма да ъпдейтвам засега :То и да искам, не мога де
Цитирай
#6

Недей. Повечетостоим на 5.1.11.0G.
Цитирай
#7

Аз съм на 5.1.12.0G. Свикнал съм от Самсунг Ноут 3 да сменям постоянно ромчета, и затова все ръчкам
Цитирай
#8

При мен с 12-та има страхотен дрейн на батерията и греее доста. Все едно съм с Флайм 6. То това е и причината да остана на 11-та.
Цитирай
#9

А има ли вариант да се върна на 11-та ? И ако ДА , какъв е ?
Цитирай
#10

Просто си изтегляш от Флайм форума или сайта 11-та. Слагаш я в главната директория зип файла. Разкачаш компа и влизаш във файл менаджера. Натискаш зип иконката с надпис ъпдейт и чакашSmile Това е. И нещо много важно даваш отмека да изчисти всички приложения, като започне инсталаацията и още по-важно....след ъпдейта и стартирането на 11-та може да ти поиска ъпдейт на hot apps. Не го прави, откажи го, защото май от него приложение бърка всичко. Аз така сложих си 11-та, после като ми поиска ъпдейт му дадох и се сгъбясаха пак нещата. Пак наново си инсталирах 11-та и след това отказах всякакви ъпдейти на hot appl. И си направи копие на данните. Приложенията е желателно да си ги инсталираш на ново.
Цитирай
#11

Всичко направих както трябва. Изтеглих 11та версия. Сложих я в основната директория. От файл мениджър влязох, натиснах на файла, дадох wipe app. Рестартира се телефона, мисли и накрая firmware corrupt, дадох clear app и пак retry и пак firmware corrupt. Явно не иска по друга причина, която не мога да си обесня. Явно ще стоя с 12та версия. Мамка му

Sent from my PRO 5 using Tapatalk
Цитирай
#12

Разгледай тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=71698
Цитирай
#13

Аз пък не виждам никакъв проблем да си поръчаш една батерия от китай и да си чакаш и ползваш някой стар телефон през това време.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#14

http://store-bg.net/index.php?route=prod...t_id=15639
http://www.battery-shop.bg/baterii-za-sm...60.MEI.1.8
Цитирай
#15

^ Колега, във store-bg.net батериите за МХ4 са отдавна изчерпани. А тази другата от battery-shop.bg е толкова китайска, че не съм звънял там дори. Това и за 5 лева не бих го взел, брал съм ядове с такива батерии от пети производител, правени в някой китайски двор дето после ги продават на кило. Няма истинска батерия за МХ4 в България в момента, търсих достатъчно и го казвам категорично.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#16

Моя го продадох преди повече от година поне на приятел, който не спира да го ползва и до до момента. При него батерията също се скапа, но си я смени без проблеми. Мисля че около 40 лв и сега телефончето продължава да работи без проблеми. А и какво разбираш под истинска...за мене и тези скъпите които ги водят такива не са....оригналната с телефона за мене си е one of a kind след това ползваш каквото има...мога да го питам от къде я взе, доста бързо се добра до нея предвид факта, че сме от малък град.
Но така като гледам вече си джиткаш с LG-то.

Поздрави!Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#17

То и моя е на почти 3 години и работи все още, но по необясними причини започна да лагва на някои приложения.Това от преди около 2 седмици. При вайбър се усеща най много. Често и при самото отключване на телефона.И на мен следващия телефон няма да е от същата марка, не защото не съм доволен, а защото не предлагат нещо, с което да ме грабнат.
Цитирай
#18

(2017-12-20, 21:39:59)Lenux написа:  ^ Колега, във store-bg.net батериите за МХ4 са отдавна изчерпани. А тази другата от battery-shop.bg е толкова китайска, че не съм звънял там дори. Това и за 5 лева не бих го взел, брал съм ядове с такива батерии от пети производител, правени в някой китайски двор дето после ги продават на кило. Няма истинска батерия за МХ4 в България в момента, търсих достатъчно и го казвам категорично.

Аз пък на стария сониериксон (смартфон) който ползвах 5г му взех точно китайска батерия за 4$ която тествах и беше абсолютно същия капацитет като старата макар че на батерията пишеше двойно, нищо и нямаше, и аз бях скептичен но да зачертнеш цял телефон заради една батерия от няколко долара звучи лекомислено. Поръчвай от Китай, чакай я, тествай я и тогава го махай или продавай.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#19

Ако ти кажа колко неща поръчах и дойдоха за времето от началото на темата ....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)