Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P10 Huawei Не мога да набирам бързо с комбинаця бутони от клавиаурата.
#1

Здравейте,
имам следния проблем, при опит за набиране от клавиатурата със комбинация например 3 (def)   6(mno)  6(mno) 
би следвало да излязат от указателя всички отговарящи на комбинацията думи например :  EMO, DOM и т.н. ,но вместо това се появяват всички телефонни номера от указатела съдържащи в себе си цифрите 366, вместо буквите отговарящи на съответните бутони.
По принцип използвам основно този метод на търсене на контакти и ми е много удобно затова ми се иска да го отстраня по някакъв начин. Потърсих update на версия на софтуера но няма за сега и не знам от какво би могло да е така.
Ще съм благодарен ако някой който има иедя за какво става въпрос пише. Телефона е P10  VTR-L 29 Android version 7.0

Благодаря Предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Напълно логично е - като набираш от клавиатурата нормално е да излизат телефоните , търси от контакти с клавиатура и ще ти излизат имената.
Цитирай
#3

(2017-12-18, 16:11:05)ATANAS R. написа:  Здравейте,
имам следния проблем, при опит за набиране от клавиатурата със комбинация например 3 (def)   6(mno)  6(mno) 
би следвало да излязат от указателя всички отговарящи на комбинацията думи например :  EMO, DOM и т.н. ,но вместо това се появяват всички телефонни номера от указатела съдържащи в себе си цифрите 366, вместо буквите отговарящи на съответните бутони.
По принцип използвам основно този метод на търсене на контакти и ми е много удобно затова ми се иска да го отстраня по някакъв начин. Потърсих update на версия на софтуера но няма за сега и не знам от какво би могло да е така.
Ще съм благодарен ако някой който има иедя за какво става въпрос пише. Телефона е P10  VTR-L 29 Android version 7.0

Благодаря Предварително
Здравей , незнам дали си се справил с проблем, но може да е ползено и за други Smile
Contacts/more/Organise contacts/Rebuild index data
при мен се оправи така!
Цитирай
#4

(2017-12-19, 12:32:29)BisVal написа:  Напълно логично е - като набираш от клавиатурата нормално е да излизат телефоните , търси от контакти с клавиатура и ще ти излизат имената.

Не, не е нормално. Всеки андроинд смарфон (мисля) има така наречената "smart dial" функция. 

Ако натиснещ 2 пъти последователно 6(mno), 6(mno), 2(abc), 2 (abc) и имаш контакт "Mama" да речем, то този контакт ще се появи на екрана. 

Колегата ATANAS R. е описал какво е необходимо да се направи, за да започнат да се появяват!

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#5

Виж в настройките какво е зададено да ползваш като книга - google акаунта или от телефона. Можеш да пробваш като избереш само едното или другото.
С P9 имах такъв проблем.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)