Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С кой модел на Xiaomi може да се плаща безконтактно на ПОС-терминал?
#1

Здравейте, колеги! 

Някой от вас, който има модел с NFC чип, дали го е използвал за безконтактно плащане?

Ако да - кой модел телефон, към коя банка, бързо и лесно ли става като с карта, или е малко по-бавно и отнема повече време?

Интересува ме конкретно Първа Инв. Банка с техните карти дали ще приеме телефон на Xiaomi за плащане? 

Четох на сайта им и там има един файл с одобрени устройства от Мастъркард, като са одобрени предимно масовите марки, а повечето китайски изобщо ги няма, като например Xiaomi, Elephone и още някои, които имат такива чипове в моделите си. В клон на банката пък един младеж-служител твърдеше, че няма значение какво пише във файла и всеки телефон с NFC чип може да се използва, в което съм склонен да се съмнявам. 

На практика от това зависи какъв точно ще е следващият ми телефон - дали Redmi Note 4 или Mi Note 3, а разликата в цената не е малка и ако купя по-скъпия, но не върши работа, ще е малко безсмислено. Затова ми се иска сигурна информация от първо лице дали става или не става. 

Моля да ме извините, ако е коментирано и отговорено във форума, но с търсачката намерих само една тема, която е доста стара, а моделите много напреднаха.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля, че няма значение модела. Основния проблем е РОМ-а и дали телефона е рутнат. С рут е мисия невъзможна. С моя Микс може да се плаща, друг е проблема че само ПИБ предлагат услугата.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Ако се руутне с Magisk не би трябвало да има проблеми.

А NFC Си е nfc, трябва да работи. Даже нашето е разширената версия, а не само за разплащане като при епъл и самсунг
Цитирай
#4

Може да пробвате приложението leupay wallet,работи с nfc и няма проблеми с root.
https://www.leupaywallet.com/bg

PocoF2Pro
Цитирай
#5

Директно ме отказахте от Note 3, благодаря. То и без това си няма дупка за слушалки, а е и с по-слаба батерия Big Grin

Даже вече клоня към нова батерия за Redmi Note 2-ката, отколкото Redmi Note 4

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#6

Никой не е казал и дума против Note 3.
Истината е че трябва да работи и то за много повече неща от разплащането. Просто темата се разводни малко с разговорите за root-а
Батерията на Note си е супер. 6-8 часа екран е това, от което аз имам нужда. Понякога зареждам през ден дори
Цитирай
#7

Е да, но за моите нужди и начин на ползване, решаващи са тези неща: допълнителна карта памет, 3.5 мм изход за слушалки, руутнат (задължително), и евентуално вече е разплащането без контакт. Предвид разликата и в цените, изборът е ясен.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#8

Има безжични памети, ако толкова се чудиш къде да си сложиш картата пачет,
има преходник за 3.5 мм в комплекта, а винаги можеш срещу 3$ да си вземеш вдна джаджа дето прави всичките слушалки безжични
има руут като си отключиш буутлоудъра
Има 128гб вградена памет, моят трябва да е повече от достатъчна
Цитирай
#9

Между другото, ако може някой колега да сподели дали е пробвал да направи разплащане през телефона ? Лично моят опит е следния : клиент съм на ПИБ. С предишния телефон МИ3 се опитах да активирам тази услуга през мобилното приложение, но винаги ми излизаше надпис че устройството не е в списъка с одобрени устройства. Сързвах се с какви ли не администратори и "отговорни" лица, но......нищо. В крайна сметка ми казаха, че от съображения за сигурност китайските телефони нямат права за тази услуга. Ще се радвам да споделите дали нещо се е променило за последната една година.
Цитирай
#10

(2017-12-19, 16:29:41)saintgeorge написа:  Може да пробвате приложението leupay wallet,работи с nfc и няма проблеми с root.
https://www.leupaywallet.com/bg

Това приложение изглежда интересно. На практика е дебитна карта в телефона ти. Безплатно зареждане с банков превод, обаче имат ли сметка в българска банка? Защото ако трябва превода да е към малтийска банка и като знам нашите мошеници как таксуват международните преводи...


Цитирай
#11

Успешно тествано с icard(a1 wallet), Phyre
А от бг банките само ПИБ имат приложение с поддръжка на NFC
Цитирай
#12

(2019-04-09, 09:25:01)suffer написа:  Успешно тествано с icard(a1 wallet), Phyre
А от бг банките само ПИБ имат приложение с поддръжка на NFC

Вече и Уникредит Булбак за Андроид
[-] 2 потребители изказват благодарност на ndi за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#13

Темата е доста стара. Български банки с поддръжка на плащане през NFC със собствено приложение: Райфайзен, Първа Инвестиционна и както каза колегата по-горе- Булбанк/ Уникредит. Също и мобилните оператори A1 и Виваком предлагат услугата с техен брандиран портфейл.

Но вече не е толкова фатално, както преди години. Сега всеки може да си извади безплатно Curve (включва безплатна физическа карта + доставка), да вземе 5 паунда/ 11 лв бонус с код от приятел или от форума, да си вкара банковата карта в Curve и да плаща безконтактно с телефона през NFC и Google pay. Линк към темата за Curve: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98196


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
#14

Моето скромно мнение по темата,правя уточнението,че става въпрос само и изключително за Google Pay.
Unlock-нете ли Bootloader няма преминаване на SafetyNet проверката.
Unlock-нете ли Bootloader + Root (Magisk) няма минаване на SafetyNet Check + забравете за Gpay и банкови приложения,успяват само около 5% от всички,с разни пачове към Magisk,но в повечето случаи е само въпрос на време отново да се "счупи",Google много са се заинатили по темата и постоянно обновяват дефинициите си в борбата срещу това.
Та,който възнамерява да ползва Google Pay не го съветвам да отключва Bootloader,пък за Root да не говорим,влиза се в страшен филм.За щастие при Xiaomi Relock-ването на Bootloader-a е лесен и безпроблемен процес,не така стои обаче въпроса при OnePlus,и особено при Samsung,където "счупите" ли Knox от там нататък телефона ви става само и единствено за ало-ало и фотоапарат.
Все пак всеки има глава на раменете си и сам решава как да постъпи с телефона си.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#15

Аз предлагам да пуснем една анкета, за да видим кой има Google pay с отключен буутлоудър
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#16

Аз ползвам Google pay с карта Curve с отключен бутлоудер, Xiaomi eu, инсталиран TWRP без руут. POCO F2 Pro.

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-9...pay.53591/
https://xiaomi.eu/community/threads/fina...mi9.50819/

При мен само това беше нужно:
• Go to Settings -> Applications -> Google Pay, clear data and cache
• Restart in TWRP, go to Advanced -> File manager
• Go to: /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db
• Touch chmod, enter 440 and confirm
• Restart and configure Google Pay (change wallet to HCE)

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hana за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#17

Абсолютно същата конфигурация съм и аз
Xiaomi.eu + Gpay + curve (отключен буутлоудър, TWRP без Root)
алтернативно плащам и с Unicredit безконтактно, но много терминали още не поддържат bin-a.
Правя анкетата. Ще пусна линк тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99910
Цитирай
#18

Относно safetynet проверката се преминава безпроблемно с Xiaomi.eu rom. Както всички знаем за преминаването към този ром трябва да се отключи bootloader. Ако няма руут няма и проблем , не че не оправят и този проблем с Magisk hide.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#19

(2020-08-09, 07:51:52)nedkoff написа:  Относно safetynet проверката се преминава безпроблемно с Xiaomi.eu rom

Жалко,че не пазя скрийншота от Safety Net Check програмата...също и скрийншота от Google Pay...преминават цървул...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#20

(2020-08-09, 11:55:18)ivo777 написа:  Жалко,че не пазя скрийншота от Safety Net Check програмата...също и скрийншота от Google Pay...преминават цървул...

За цървулите


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#21

Така или иначе вече разкарах бъгавия Xiaomi.eu Wink
С Индонезийския глобален си имам хем силен звук на слушалки,хем запис на разговори,SOT 12+ часа,хем няма и да треперя дали при всяко едно разплащане с телефона няма да се окаже последно,защото Google са ме барнали без гащи... Wink

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#22

Гласувайте и сверявайте инфо тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99910

Ясно е, че са оплескали нещо за ноут 9 серията
Цитирай
#23

(2020-08-09, 13:35:17)ivo777 написа:  Така или иначе вече разкарах бъгавия Xiaomi.eu Wink
С Индонезийския глобален си имам хем силен звук на слушалки,хем запис на разговори,SOT 12+ часа,хем няма и да треперя дали при всяко едно разплащане с телефона няма да се окаже последно,защото Google са ме барнали без гащи... Wink

Не разбрах с кой телефон си, колега.

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#24

(2020-08-09, 19:59:24)hana написа:  с кой телефон си, колега

Redmi Note 9 Pro 6/128GB, Glacier White,оригинално беше с EEA ROM-a,закупен от Amazon UK за 210 британски паунда (мисля,добра цена),телефона пристигна за по-малко от 24 часа от часа на поръчката.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#25

12 часа SOT на Note 9 Pro???!??!???

Я пак че ми се замрежиха очите Big Grin Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)