Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всички Custom ROMS за GALAXY S споменавани тук във Форума на ANDROIDBG
#1

Идеята ми е да направя една тема, в която да изброяваме всички споменати ROMS.
Кажете, ако съм пропуснал някой или ако имате препоръки за статията. Всички ROMS са
изброени в случаен ред, или по-скоро от най-нови към по-стари (поне в този форум).


1. [ROM] Juwe's Smart Edition v5.3 XXJVR Based On Official Android 2.3.4
2. DarkyROM v10.2 Final
3. Bodonance Custom Rom's
4. Tornado Base Rom
5. [ROM][F1 Galaxy S II V6 - SP1][Look & Feel Of Galaxy S II][6-30-11]
6. [ROM][JVQ]Dario's JVQ MOD 1.2.1-Simply THE BEST!! [27/07/11]
7. [ROM]24.07.2011 EXTRAordinary 3.3 (JVQ2.3.4)
8. [ROM] MIUI 2.3.4 for Galaxy S - v1.5.13 [MCGv2 - Stable]
9. [ROM/Port][GalaxyComb][Android 3.0 Honeycomb][v0.2]
10. [ROM]CyanogenMod 7 for Galaxy S (Gingerbread 2.3.4) Final-Official
11. [14/9/11] Simplicity 0.40 [JVR] Supercharged / Odexed
12. [ROM][JVR]Amestris|V3.0-RC2|The Orange Magic|Super Graphical[19thAugust]210MB RamFree
13. [ROM|JVR] JVRmod v1.2.1 [BG]
14. [ROM][01/09/11] Tweaky ROM 2.3.4 JVR v2 - Magic
15. [ROM][02/09] **Baldoz ROM Legend v6.0** JVR -A New Concept of ROM [Elegant theme]
16. [ROM][2.3.5][CWM][I9000][I897] DarkyROM JVS Base
17. Tornado ROM XXJVS 2.3.5 Beta edition+ Нов Kernel за 2.3.5
18. [ROM][2.3.5] Nexus_S [Nexus S ported][10LockScreen]
19. Juwe's ROM v6.0 RC1 based on XXJVT (2.3.5)
20. Tornado ROM XXJVT
21. [ROM]Android 4 - THC - teamhacksung's ICS Port for Galaxy S (BUILD 16)
22. Android ICS 4.0.x Port, за Samsung GALAXY S GT-I9000/B - RC4.2 OUT!!!
23. Galnet MIUI V4 BUILD(ICS)
24. [ROM]MyICS RC 2.1.10 by MyUI Team - First Android 4.0.3
25. [ROM] Galaxy s Sense v1.0.2 | Full HTC Sense Experience |26.02.12
26. [ROM][MIUI][V4][ICS][i9000] The Reborn.
27.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Reserved

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

+1
Супер полезна тема :cheers:

Няма много теми за ядра, но като се посъберат, може и те да се обобщят така, че е доста удобно. :thumbup:

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#4

Да много удобна тема Smile Dance Dance Dance

MI6
Цитирай
#5

Добър замисъл,но знаеш ли според мен какво ще стане,всеки ще започне да задава въпроси за различен ром и в един момент ще стане едно мазало. Нека се забрани да се пише в тази тема,а само да се обновеват новите версии на ромовете. Има отделна тема за дискутиране на всички ромове.
Цитирай
#6

Добре - приемам препоръката - затварям темата.
Ако имате идеи или препоръки - директно на ЛС.

Чудя се дали да ги оставя така със spoiler или името на ROM - да е директно линк към него. Може да тествам довечера и по другият начин.

edit: Ще я направя тогава и Важна, за да не потъне надолу. (Все пак целта е да е нещо като shortcut до всички ROMS)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

@Bæ6i4 ще добавя думата "custom" в заглавието, че така не се разбира дали са официални или "сготвени" ROM-ове.

@centur Мерси :thumbup:

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

Страшен си, Bæ6i4! :bow: :thumbup:

П.С.
Дали има нужда от подобна тема за къстъм кърнели Smile

Едит:
мдааа видях я Smile))))))

Rom: Simplicity 0.40 // Kernel: GalaxianEE // Modem: JVR
Launcher: TW4.5 // FileSystem[lagfix]: ext4 [on]
Цитирай
#9

Има тема и за кернелите, която също е важна.

 Samsung Galaxy S8 Plus 64GB Midnight black
Цитирай
#10

Добавих и [ROM|JVR] JVRmod v1.2.1 [BG] + [ROM][2.3.5][CWM][I9000][I897] DarkyROM JVS Base + Tornado ROM XXJVS 2.3.5 Beta edition+ Нов Kernel за 2.3.5

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Колеги, чудя се дали би било добре в тази много полезна и обобщаваща тема тези, които са навътре с подробностите по отделните ромове да напишат с няколко реда синтезирано какво е предимството на къстъм ромовете на отделните девелопери. Нещо от рода на: - Дарки ви дава нови възможности за това и това, другия ром е предимство заради това или онова. Това е само едно предложение защото аз следейки тук темите ми се губят тези подробности. Ето сега се чудя да инсталирам ли някой къстъм, но незнам кой да си избера. Smile Дали е възможно това или е прекалено трудоемко? Благодаря предварително.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#12

Ами в 99% от ROM-овете се премахват системни приложения, които никой не ползва и само товарят паметта. Според мен - разглеждаш снимките и си харесваш един. Колкото до чуденето ти - веднага ти препочъчвам 3 броя: Tornado, Darky или Juwe. И трите са стабилни и бързи - въпрос на вкус, кой ще предпочетеш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

бил сложил MIUI , но ми се въжда адски трудно да го направя Huh нещо като мисията невъзможна

Samsung Galaxy S 2.3.6 XXJVU
Цитирай
#14

Темата е обновена с ROM-четата за ICS. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Направете един pool в темата бре. Smile Кои, какво използва Dance
Цитирай
#16

Някой може ли да ми препоръча нещо...в смисъл рома от който е най доволен

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#17

еми най-поддържаните са mackay и c-rom
Цитирай
#18

А ако сложа нещо от тук https://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd ще има ли проблем ?
Цитирай
#19

PandaDNB написа:А ако сложа нещо от тук https://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd ще има ли проблем ?

Аз нямам даже съм доста доволен.
Цитирай
#20

Да добавя и CM14 скоро!!! Smile)) Ликувайте!


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)