Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A8 / A8+ (A5/A7 2018) е тук. Е и!
#26

Колеги,дали телефона има LED диод за известия и по важното haptic feedback?
Цитирай
Аксесоари
#27

Да, този път вече има LED диод. За haptic feedback, не знам.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#28

Днес го огледах за секунда и ми хареса.Голям екран но външния размер му е колкото на модела от 2017 г.
Цитирай
#29

(2018-02-01, 22:45:31)George_79 написа:  Колеги,дали телефона има LED диод за известия и по важното haptic feedback?

Да има и  haptic feedback  и led диод.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#30

Аз го видях вчера, и не е нищо специално. Макар и да е по-добър от моя A5 2017, аз няма да си го сменя, поради финансови причини.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#31

Здравейте, имам въпроси към тези, които ползват телефона - при заключване на телефона, дисплея става ли черно-бял преди да изгасне ? и имате ли смущения докато говорите (заглъхване, насичане или странични шумове ) ? Приятен ден ?
Цитирай
#32

Не ползвам телефона,но е нормално когато изгасва дисплея или го заключваш ,да става черно бял за части от секундата.А за смущенията по време на разговор - може да е временно от оператора/обхвата или от софтуера на телефона.Когато излезе по нов софтуер ще го оправят.
Цитирай
#33

Да става чернобял за части от секундата но това е нормално и при s8 е така ползвам и двата телефона смущенията са от клетката(оператора)
Цитирай
#34

При мен не се получава такъв ефект . Ползвам телефона от 14 февруари . Това е един прекрасен смартфон . До преди имах Samsung Galaxy A5 (2016) . А между другото купен е от Технополис .

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай
#35

Здравейте имате ли информация кога ще получим Android 8.0 oreo
Цитирай
#36

Нека първо флагманите S8/S8+ и Note 8 го получат, че тогава евентуално и ние.
Миналата година с Андроид 7 дори по-стария модел А5 2016 го получи с месец два по-напред от а5 2017, което се случи чак юли или август.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#37

Няма ли да сложите по една снимка тук да видим как се справя камерата?Примерно макро и пейзажи нещо,на автоматични настройки.Има ли Pro Mode в камерата всъщност?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#38

Здравейте някой може ли да ми каже колко време остава на 100% батерията след като се изключи отзарядното?при мен падна за 5мин.на 99% .питам защото на жена ми телефона А5 2017 издържа повече от 30 мин преди да стане на 99%.(дали защото днес му беше първото зареждане.)

SAMSUNG GALAXY S III Jelly Bean 4.1.1
Цитирай
#39

Не съм гледал точно за колко време пада на 99%, само съм засичал че ми прави 6 часа и половина екран, до като а5 2017 правеше 8 часа.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#40

(2018-03-09, 08:44:55)didolom написа:  Здравейте някой може ли да ми каже колко време остава на 100% батерията след като се изключи отзарядното?при мен падна за 5мин.на 99% .питам защото на жена ми телефона А5 2017 издържа повече от 30 мин преди да стане на 99%.(дали защото днес му беше първото зареждане.)

Здравей не съм засичал точно, но опрделено е повече от 5мин.
Цитирай
#41

Е то зависи как го ползваш и как го зареждаш.Може и 2 мин.може 2 часа.
Цитирай
#42

За мен лично телефона си заслужава, от месец съм с него и съм много доволен!Предният ми телефон беше S.G.Note 4 и нямаше скоро да го сменям ако не му беше изгоряло дъното(бях си доволен и от него).
И така поставен пред дилемата дали S8 edge или A8/18 избрах А8 поради ред причини:
-един от основните недостатъци на ейджа е чупенето на стъклото , което мн.малко сервизи се навиват да сменят, защото 95/100 повреждат дисплея.Затова предпочитат направо да го сменят,а всички знаем колко струва !
-почти задължително е при изтърване да се понапука макар и с калъф
-розовите линии, които уж не пречат на работата са също повреден екран,който Не може да се отремонтира!
Относно А8 предните му, а и задната камери са си много добри ,процесора е икономичен ,справя се изключително добре с игрите и стои по-удобно в ръката! Извитите ъгли правят дизайна му още по-луксозен и впечатляващ!
Разполага с MHL функцията(четене на флашка),единствено му липсват сензорите за пулса-с които освен да се хвалите пред приятели не вярвам да използвате често.Софтуера можеби е малко поорязан спрямо S8 но не и осезаемо!
Батерията държи 34-36 часа,което също си е впечатляващо!
Аз направих своя избор, сега е ваш ред?!
Цитирай
#43

От днес има и ъпдейт, който включва мартенския security patch.
Model
SM-A530F
Model name
Galaxy A8
Country
BGL

Version
Android 7.1.1
Changelist
13045381
Build date
Mon, 05 Mar 2018 08:21:15 +0000
Security Patch Level
2018-03-01
Product code
BGL
PDA
A530FXXS2ARC1
CSC
A530FOXM2ARB6
Свали

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#44

(2018-03-27, 03:26:40)grozev87 написа:  За мен лично телефона си заслужава, от месец съм с него и съм много доволен!Предният ми телефон беше S.G.Note 4 и нямаше скоро да го сменям ако не му беше изгоряло дъното(бях си доволен и от него).
И така поставен пред дилемата дали S8 edge или  A8/18 избрах А8 поради ред причини:
-един от основните недостатъци на ейджа е чупенето на стъклото , което мн.малко сервизи се навиват да сменят, защото 95/100 повреждат дисплея.Затова предпочитат направо да го сменят,а всички знаем колко струва !
-почти задължително е при изтърване да се понапука макар и с калъф
-розовите линии, които уж не пречат на работата са също повреден екран,който Не може да се отремонтира!
Относно А8 предните му, а и задната камери са си много добри ,процесора е икономичен ,справя се изключително добре с игрите и стои по-удобно в ръката! Извитите ъгли правят дизайна му още по-луксозен и впечатляващ!
Разполага с MHL функцията(четене на флашка),единствено му липсват сензорите за пулса-с които освен да се хвалите пред приятели не вярвам да използвате често.Софтуера можеби е малко поорязан спрямо S8 но не и осезаемо!
Батерията държи 34-36 часа,което също си е впечатляващо!
Аз направих своя избор, сега е ваш ред?!
Аз пък направих моя избор - S8 + !!
И аз много разчитах на този телефон, поради същите изтъкнати причини с извития дисплей!
Видях го A8/A8+ , пипнах, поразцъках...
Еми кофти  седи - все едно евтина имитация на Самсунг!
Отделно има доста разстояние около дисплея отстрани. Като детска играчка ми беше в ръцете..
Много сe надявах на това А8 , исках си и хоум бутона ама.... въобще ми беше идеален като параметри. Но уви.. Undecided
Да се надявам , че няма да имам угрозата да сменям дисплеи - ползвам винаги задни гърбове, дано .
Инае колко часа дисплей прави А8 + колеги?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#45

При мен прави 6 часа и 30 минути екран.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#46

Къде е на този телефон 2 вайбъра.2 месинджъра и2 фейс бук?На А 5 2017 имаше

(2018-04-05, 05:16:04)desihd написа:  Къде е на този телефон 2 вайбъра.2 месинджъра и2 фейс бук?На А 5 2017 имаше

Не се вижда телефона на лаптопа!Как да го оправя?Благодаря

Samsung galaxy A 70
Цитирай
#47

(2018-03-28, 07:01:47)mitakabs написа:  Аз пък направих моя избор - S8 + !!
И аз много разчитах на този телефон, поради същите изтъкнати причини с извития дисплей!
Видях го A8/A8+ , пипнах, поразцъках...
Еми кофти  седи - все едно евтина имитация на Самсунг!
Отделно има доста разстояние около дисплея отстрани. Като детска играчка ми беше в ръцете..
Много сe надявах на това А8 , исках си и хоум бутона ама.... въобще ми беше идеален като параметри. Но уви.. Undecided
Да се надявам , че няма да имам угрозата да сменям дисплеи - ползвам винаги задни гърбове, дано .
Инае колко часа дисплей прави А8 + колеги?

Ефтина имитация? Малко силно се изказваш. Ти си знаеш. Но трябва да ви кажа, аз доста време преди да се насоча към нещо конкретно като марка и модел проучвам нещата. Специално този модел стои точно по средата между най-високия клас и всички останали. Не вярвам на синтетични тестове като антуту. Те се манипулират лесно и са маркетингов трик за шараните. Да A8 не е S8, той е просто различен телефон като концепция и е таргетиран за друг тип потребители. Не знам защо изобщо се сравнява. Принципно като производителност няма да усетите кой знае каква разлика между единия и другия модел. И разликата в цената изобщо не е малка, а си е стабилна. А да не говорим за S9 там вече няма смисъл да се коментира той е двойно по-скъп, а принципно там е и грешката би трябвало А8 да се сравнява S9 защото те са от едно поколение. Защо не сравнявахте А5 2017 с S8, те са от едно поколение, защото нямат нищо общо. То така да сравняваме A3 с S3. Кой ще е по добър. А сега се замислете. Ако искате нещо актуално на прилична цена и с много добри характеристики, но без да ти резнат главата, от 2018 а не разработка края на 2016, какво ще изберете. Сравнявах и с други марки, които ги дават хардуерно по-мощни, но пак не намирам нещо което да си заслужава. А разни китайци с космически процесори и 100 рам и т.н. просто е смешно да се сравняват със Samsung особенно чрез антуту, щото те само там са по-добри. Общо взето ако искаш самсунг висок клас и да не е S8,9 и така нататък за мен това е най-добрия вариант. А тоя а5 2017 изобщо не може даже да се доближи до A8 2018 не е малък ъпгрейд, а много голям. И само който не е ползвал A8 не го е разбрал. И няма как да го разбереш в магазина за пет минути, докато го разглеждаш. Разликата между A8 и S8 в усещането е много малка и е само в извития дисплей, а да и софтуерно на S8 са му вкарали малко повече темички и са направили по интересен AOD. Ама за това да дадете още 400 лева отгоре. Не съм сигурен, че си заслужава, а най смешното е че мои приятели с много по малки доходи от мите си накопуваха S8 и сега са закичили на гол тумбак чифте пищови. Не мога да го разбера. След две години ще го хвърлиш. Вече така ги правят, а сега да си купиш S8 направо вече не си актуален, че то има S9 за какъв дявол ще хвърляш толкова пари за нещо което хората вече сменят. За мен всеки трябва да си гледа кефа и да си купува каквото му харесва и е  подходящо за него и най-важното да не му товари бюджета. Всичко друго е показност.
[-] 3 потребители изказват благодарност на j.j.nvp за това мнение:
  • andro9060777, GodPetar, valldo86
Цитирай
#48

Много добре написано.
Цитирай
#49

Чак пък няма как да не се усети производителността..
Ще ти дам пример - пусни си mobile legend. Ще усетиш разлика и при двете устройства.
Има разлика, но в никакъв случай не казвам, че A8 е лош избор. Аз я усещам - производителност, дисплей, камера, батерия, Ирис, безжично зареждане (тея последните две просто липсват при А8), 3d touch screen и още..
Ако сравняваш А8 със S9 пък... Доста по-добър е S9.
Просто при теб цената е основен критерий.
А аз ти пиша като ползвател на S8+ и от време на време имам допир с A8 (включително и днес). Тия неща, които написах ми правят огромно впечатление. Но, ако не си свикнал на по-хубавото, то няма проблем да вземеш по-малко хубавото.

desihd
Настройки -> разширени функции -> двоен месинджър
Цитирай
#50

(2018-04-07, 20:14:19)galaxyhopper написа:  Чак пък няма как да не се усети производителността..
Ще ти дам пример - пусни си mobile legend. Ще усетиш разлика и при двете устройства.
Има разлика, но в никакъв случай не казвам, че A8 е лош избор. Аз я усещам - производителност, дисплей, камера, батерия, Ирис, безжично зареждане (тея последните две просто липсват при А8), 3d touch screen и още..
Ако сравняваш А8 със S9 пък... Доста по-добър е S9.
Просто при теб цената е основен критерий.
А аз ти пиша като ползвател на S8+ и от време на време имам допир с A8 (включително и днес). Тия неща, които написах ми правят огромно впечатление. Но, ако не си свикнал на по-хубавото, то няма проблем да вземеш по-малко хубавото.

desihd
Настройки -> разширени функции -> двоен месинджър

Добре казано. Отвреме на време допир. Не ползвател.
Мен ме вълнува не цената, а какво получаваш за нея. Камерата на S8 не знам как може да е по добра при условие че е 12 задна предна 8, а на А8 е 16 задна предна16+8. Безжичното зарядно не знам как може да се нарече предимство при условие, че пак го включваш в контакта и пак телефона ти е стациониран по дължина на кабела на безжичното зарядно, а освен това е и увреждащо за телефона. Прочети по въпроса. Това беше едно от нещата, които бяха причина да не взимам S8. Производителността е по-добра на S8 но все пак е нормално води се най-висок клас, но въпроса е дали има как да го натовариш и дали изобщо има с какво. Дисплея е същия. Разликата ще я видиш само на 4к. Аз имам телевизор 4к и няма какво да гледам на него, камо ли за телефон ако говорим. А казах че трябва да се сравнява с S9 защото е алтернатива на S9 не на S8. Алтернативата на S8 е А5 2017. Разликата между А8 и S9 вече е в пъти. Там няма сравнение но там е идеята. Едни хора ще си вземат А8 други S9. Просто там е грешката на Samsung. Трябваше А8 да го пуснат с S9. Тогава нямаше да има такива сравнения. То по принцип и S7 има предимства пред А8, на Аз не бих го предпочел. В никакъв случай. Просто нищо в него не ми харесва и въобще цялата им предишна серия S,A и J са ужасни на вид, като изключим S8. Все пак въпрос на вкус. И много маркетинг. Много от нещата в телефоните не ги ползвате. Но се връзвате на това, че ги има в тях. Аз само давам мнение за да може повече хора да добият представа за това какво да очакват от телефона. За мен А8 е най добре балансираният модел спрямо това което предлагат от Samsung и това което плащам, спрямо това което ще ползвам. Но не се засягайте от коментара ми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)