Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

На мен пък днес ми се случи S8 plus-а докато ми звъннат телефона сам затвори и в същото време изпрати готов смс " че ще се обадя по късно" . Нямам обяснение как се случи това. После пробвах няколко пъти да си звъня и всичко си беше окей..

The luck is quality.
Цитирай
Аксесоари

Простете за невежеството, но какво е "крайна светкавица"???
Цитирай

Цитирай

и при мен си работи
Цитирай

Ебаси, явно това е като "запис на данни" Sad Човек винаги може да научи нещо ново. Явно преводът на български при Самсунг се извършва с гугъл транслейт. Иначе при мен тази крайна светкавица работи само ако телефонът е с отключен екран или пък е поставане с екрана надолу. Не успях да го подкарам да работи по друг начин.
Цитирай

Да, те и мейлите им са малко, като с гугъл транслейт - една гаща плява Big Grin  

А за крайната светкавица - така е замислено да бъде - когато екранът е надолу, дори да ти изскочи нотифиакция, ти няма да я видиш, защото му виждаш гърба, но ако светне по ръбовете - ще видиш Smile

Избрал си да ти свети винаги - от трите опции. За да ти свети на заключен екран, когато е по-гръб - мисля, че трябваше да се закрие някакъв датчик - от горната страна - може би този за допир. Или да си сложиш приложение. Аз, като го разучавах си поиграх с всякави варианти, но после махнах приложенията. С приложенията можеш да правиш доста по-широки ленти, с различно пулсиране и да персонализираш цвят за всяко приложение.

Ето в този пост съм качила и снимки - как изглежда.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Благодаря за инфото. Кое приложение е най-добро и защо ги махна? Проблеми ли правят?
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=d5C4U1Shbe4
Цитирай

(2017-12-14, 11:08:43)Anthony написа:  Благодаря за инфото. Кое приложение е най-добро и защо ги махна? Проблеми ли правят?

Аз съм си изключила всички нотификации, освен за календара и СМС-и. Всякаквите звуци пю-пю, мяу-мяу и т.н. ме разсейват и  ми пречат в ежедневието. Ако искам да проверя нешо - влизам и проверявам. Така, че не очаквам някакви известия. Относно входящите повиквания - когато съм на работа - телефонът ми е до ръката с включен звук. Ако някой позвъни - ще разбера още от вибрацията, преди да има звук. У дома е вдигнат високо заради децата, пак със звук, който ще чуя, но ако светне - няма да видя Big Grin  все правя нешо и телефонът не ми е в полезрението. Ежедневието ми е такова, че практически не ми е нужно да свети. Единствено ми е красиво това светкане - порадвах му се, като го активирах и сега вече не ми е тема 1. 

Приложенията ги махнах наскоро, защото забелязах, че при събитие - екранът свети в странен цвят - чудех се дали не е от тях, въпреки, че ги бях деактивирала. Е, оказа се, че е нещо друго и успях да го изключа (целият екран светваше, не само по ръбовете).

Когато сложих приложенията, все още Самсунг не бяха пуснали допълнителните настройки - за персонализиране - да си избереш цвят и различно светене при различните приложения. При положение, че сега е активна тази доработка, почти няма смисъл от приложение, но ако решиш - разликите, за които се сещам са:
  • с приложението избираш конкретен цвят за дадено приложение. При стоковата опция - за всяко приложение се прилага неговия цвят, какъвто е - не го избираш ти. А с приложението ти избираш какъвто искаш цвят. Например, ако със стоковата опция Вайбър свети в лилаво, с приложението ти можеш да го настроиш да свети бяло, зелено ... каквото искаш; 
  • с приложението можеш да избереш доста по-широки ивици на светене (вижда се на снимките), както и мисля имаше вариации как да пулсира; стоковото дава по-елегантна рамка;
  • с приложението мисля светеше само по дължина (две успоредни линии); със стоковото свети по черите ръба; 
Когато се прави с приложение - не знам дали не може да се повреди дисплея.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Малко оф топик.
https://www.phonearena.com/news/Samsung-...._id100712
И нещо по конкретно, когато писах първия път в тази тема Smile[Изображение: 3892fb99d2fe561ee512fdbc14803042.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-12-14, 12:55:52)mefistoreyon написа:  Малко оф топик.  
https://www.phonearena.com/news/Samsung-...._id100712
И нещо по конкретно, когато писах първия път в тази тема Smile[Изображение: 3892fb99d2fe561ee512fdbc14803042.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Какъв офтопик, баш си е по темата.
Откачам... много ме дразни това засичане и лагване! Стария ми HTC One от преди 4 години работеше може би с една идея по-бързо. Особено когато бързам през деня и имам 100 неща да направя... като плъзна надясно за набиране... все си мисля че не съм дръпнал достатъчно надясно и поне още един два пъти пробвам... а ... то си е набрало... но докато го измисли... . Ужас, мен лично това е нещото което много ме дразни. В Менюто за разработчици съм намалил времето за анимация... но пак е същото.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

(2017-12-14, 14:51:02)brabus написа:  Какъв офтопик, баш си е по темата.
Откачам... много ме дразни това засичане и лагване! Стария ми HTC One от преди 4 години работеше може би с една идея по-бързо. Особено когато бързам през деня и имам 100 неща да направя... като плъзна надясно за набиране... все си мисля че не съм дръпнал достатъчно надясно и поне още един два пъти пробвам... а ... то си е набрало... но докато го измисли... . Ужас, мен лично това е нещото което много ме дразни. В Менюто за разработчици съм намалил времето за анимация... но пак е същото.
Аз четох,че като намалиш анимациите става още по зле . Относно HTC то , старото ми HTC One M8 с LineageOS Oreo летеше и не е имал такива насичания а в телефон от 2014. Тук за съжаление ще е така. Ако не се оправи със следващия ъпдейт , няма надежда. Но след време се свиква. Аз поне свикнах... Въпроса е да си много търпелив и да нямаш бърза работа с телефона . Но пък като цяло , поне на мен така ми се струва,пък и ти може да кажеш щом си ползвал марката , по touchwiz а има много повече опции и "Екстри" така да ги нарека за разлика от HTC. Затова според мен има толкова насичане. Обяснявам си го по следния начин ,както при Resurection Remix rom a и стоков LineageOS. Втория е стабилен и пъргав без много опции. Първия има страшно много, за сметка на това има лаг,насичане и други проблеми. Никога не съм харесвал стоковия андроид,но следващия път като си взимам телефон или се връщам към HTC ако все още ги има или си взимам Pixel или OnePlus.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-12-14, 15:13:15)mefistoreyon написа:  Аз четох,че като намалиш анимациите става още по зле . Относно HTC то , старото ми HTC One M8 с LineageOS Oreo летеше и не е имал такива насичания а в телефон от 2014. Тук за съжаление ще е така. Ако не се оправи със следващия ъпдейт , няма надежда. Но след време се свиква. Аз поне свикнах... Въпроса е да си много търпелив и да нямаш бърза работа с телефона . Но пък като цяло , поне на мен така ми се струва,пък и ти може да кажеш щом си ползвал марката , по touchwiz а има много повече опции и "Екстри" така да ги нарека за разлика от HTC. Затова според мен има толкова насичане. Обяснявам си го по следния начин ,както при Resurection Remix rom a и стоков LineageOS. Втория е стабилен и пъргав без много опции. Първия има страшно много, за сметка на това има лаг,насичане и други проблеми. Никога не съм харесвал стоковия андроид,но следващия път като си взимам телефон или се връщам към HTC ако все още ги има или си взимам Pixel или OnePlus.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Абсолютно съм съгласен с теб. Точно така е.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Извинявам се, но къде ги виждате тези насичания и пр. И не е вярно, че като намалиш анимацията е по- зле! Най- добрият вариант е 0.5!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2017-12-14, 19:50:59)gogon написа:  Извинявам се, но къде ги виждате тези насичания и пр. И не е вярно, че като намалиш анимацията е по- зле! Най- добрият вариант е 0.5!
Радвай се че ти не ги виждаш тогава

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Аз ги виждам. Мисли докато набере и бавно като че визуализира прозореца на обаждането. Ако набирате с бутона за повикване става по-бързо.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-12-14, 19:50:59)gogon написа:  Извинявам се, но къде ги виждате тези насичания и пр. И не е вярно, че като намалиш анимацията е по- зле! Най- добрият вариант е 0.5!

При мен са навсякъде. При всяко едно действие има насичане.  СИЛНО се надявам след Орео ъпдейта да работи по гладко. Пък за тежги игри да не говорим.. Става много кофти Bu
Цитирай

Аз обръщам много голямо внимание на лаг и насичания. Телефонът работи без подобни изпълнения.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

При мен също няма никакви насичния, нито ми забива, но аз вероятно не го товаря много.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Brabus, радвам се! Трябва ли да ги виждам? И не разбирам иронията! Или при теб,ако нещо не е наред, трябва при всички да е така? Ако пък не е тогава те са криви!

arrogant,
Не може да бъде! Тука има двама, трима на които всичко им е криво и не е спред тях. Ако други нямат такива, то тогава си измислят и не са прави! Извинявам се за оф топика.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Кой казва, че си измисля който каквото и да било?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

mefistoreyon,
Извинявай, но от всичките ти постове,все нещо не е както трябва.

Оставам с впечатлението, че аз си измислям. /може би не съм разбрал правилно,извнявам се/.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Уважения към колегите, които имат лагове, засичания, отсичания и колебания на телефона....
Незнам как сте ги открили тези проблеми!? Казвал съм го и друг път и пак ще го кажа: С8 е първия телефон, който ме кефи максимално. Няма какво повече да искам от него! А аз съм сигурно по-капризен и от претендиращите за минусите на С8. Щом не ги харесвате и ви забиват, ги продайте! Купувате си други устройства и всичко ще е готово, до момента в който няма да имате какво да правите и пак ще почнете с намирането на кусури и на тях! Пак повтарям, че всичко е психична настройка! Ако си втълпиш, че телефона има някакви си недостатъци и почнеш усърдно да ги търсиш-то Samsung Galaxy S8, който е един от флагманите на марката, ще стане за резил, когато други хора четат постовете ви!
Преди да ги купите тези телефони, не четохте ли форуми като например ХДА?! Или сте си купили телефона, само защото е последен модел?! Или пък сте го купили още същия ден, след като е пуснат за продажба!?
Не вярвам!!!
Запомнете само едно:
На крив бастун и гравитацията му пречи!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

Защо все като на някой нещо не му изнася казва че другия нямало кво да прави. Хората споделят, а ти какво казваш. Това уважение с ирония ли го сложи или?
Цитирай

Дали има някакво приложение за автоматично калибриране на цветовете на дисплея?

Samsung Galaxy S8 Plus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)