Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Да не е в режим на оптимизиране на батерията?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
Аксесоари

(2019-03-22, 21:47:11)ivan_vylka написа:  Да не е в режим на оптимизиране на батерията?
Оптимизиране не, но в режим на пестене е. Дали ще да е от това. Направо е кошмар тази батерия. По зле никога не е било.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Имах в предвид самото приложение Gmail дали е в режим оптимизиране на батерията, защото тогава "заспива" след известно неизползване на приложението. А щом си на пестене на батерия, със сигрност фоновите процеси се затварят по-агресивно и някои известия не идват на време.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-03-22, 21:42:14)brabus написа:  Имате ли представа защо Gmail спря да ми показва нотификации за получено писмо. Виждам ги едва когато вляза в Gmail. Мисля че това се случи след мартенския ъпдейт. Изтрих кеша, деактивирах- активират приложението, но за съжаление положението е същото.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
И при мен е същото положението, но с вграденото приложение Email. Уж няма никакви ограничения, не е в Спящ режим и т.н., но при получен нов мейл упорито мълчи.
Дано си оправят нотификациите Самсунг, че не са едно или две оплакванията от това нещо.
Цитирай

(2019-03-23, 10:39:27)ivan_vylka написа:  Имах в предвид самото приложение Gmail дали е в режим оптимизиране на батерията, защото тогава "заспива" след известно неизползване на приложението. А щом си на пестене на батерия, със сигрност фоновите процеси се затварят по-агресивно и някои известия не идват на време.
Ами то по подразбиране си е включено оптимизирането. Не съм го включвал аз. Значи не би трябвало да е там проблема.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

То по подразбиране е включено и ти трябва да си го изключиш за тези приложения, които ти трябват да работят постоянно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Привет! Не мога да разреша ужким елементарен проблем! Опитвайки се да стартирам "нощен режим" на своя S8 не успявам защото е използвана тема! Сложих тапет на екран, икони по подразбиране но това не доведе до нищо. Никъде по менютата не намирам нещо, което да ми помогне! Хелп!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Настройки - Тапети и теми - Теми - избираш стандартната тема.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • vladi_3
Цитирай

(2019-04-12, 06:27:27)alexander_sirakov написа:  Настройки - Тапети и теми - Теми - избираш стандартната тема.
Благодаря! Но не го намирам. Виждам "теми по подразбиране" в "моите теми" с тях е същото...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Би трябвало при прилагане на темата по подразбиране да може да се включи тъмният режим. Да не би да имаш допълнително приложение, което да променя облика на телефона?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • vladi_3
Цитирай

(2019-04-12, 06:57:52)vladi_3 написа:  Благодаря! Но не го намирам. Виждам "теми по подразбиране" в "моите теми"  с тях е същото...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Като свалиш щората на долу и отидеш на иконата нощна тема и я включиш ако не се включва ти изписва защо не може да се включи при тема по подразбиране трябва да се включи при всяка друга тема не се включва.Аз ползвам тема по подразбиране и черни тапети и нямам проблем.

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


[-] 1 потребител изказва благодарност на Петър Иванов за това мнение:
  • vladi_3
Цитирай

Някой пробвал ли е става ли Dex само с MHL кабел при 9.0 Pie?

Samsung Galaxy S23 8/256 Phantom Black | Samsung Galaxy S8 Orchid Gray 64GB LG G3 16GB Titan LineageOS 14.1 | ZTE Blade Q 
Цитирай

Здравейте! Направих опит с инсталиране на гугъл камера на S8 но е е твърде бъгава. Има ли добре работещи варианти и от къде?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

https://drive.google.com/file/d/1Mw2...ew?usp=sharing
Цитирай

(2019-04-13, 13:33:21)vladi_3 написа:  Здравейте! Направих опит с инсталиране на гугъл камера на S8 но е е твърде бъгава.  Има ли добре работещи варианти и от къде?
Опитай с някоя от старите версии на приложението. Могат да бъдат свалени оттук - цък

 
Цитирай

здравейте, устройствата са Galaxy watch 46 mm и galaxy s8. След ъпдейт до Android pie на телефона възникна следния проблем, който не мога да реша:

Когато някой ме търси тогава двете устройства показват, че имам повикване. Решавам да заглуша звъненето и вибрациите като натискам горния десен бутон на часовника. Така продължава повикването, но съм го заглушил. След като отсрещната страна затвори се появява проблема. Преди Pei ъпдейта телефона се връщаше веднага в режим заключен екран, а сега остава на home страницата и се самозаключва според настройката за бездействие.

Пробвах и двете устройства да ресетвам като нови, но телефона не се самозаключва веднага при затваряне на отсрещната страна. Кофти е, защото ако настроя 30 минути на бездействие той ще си свети, въпреки, че не съм приел повикването. на При Oreo-то се самозаключваше веднага след като отсрещната страна затвори. 

ако имате някакъв съвет на се справя с проблема
Цитирай

Според мен е нещо от Smart Lock ако там си добавил часовника като доверено устройство.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

да добавен е, да го премахна ли и да изключи Smart Lock?
Цитирай

Виж дали няма някоя настройка там за това първо, аз никога не съм ползвал Smart Lock и не знам. Ако няма, премахни го часовника от там.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • nsemyonov
Цитирай

благодаря ти много. 


проблемът е решен. работи си както преди (изключих Smart Lock и премахнах часовника като доверено устройство.
Цитирай

Здравейте. Имам проблем с facebook app. Отварям разглеждам, но когато натисна на marketplace след кратко зареждане показва празен бял екран. Забелязвам също, че в една от групите не и се отварят снимките. Когато рестартирам телефона всичко е нормално за няколко минути и след това се получава същото. Понякога се оправя и когато оптимизирам устройството от " Грижа за устройството". Пробвах да изтрия кеша на facebook, данните и това не помага. Ползвам последния ъпдейт,на приложението и на телефона PDAG950FXXS4DSE1
CSCG950FOXM4DSDA
. Не мога да разбера от къде е проблема тъй като, обнових софтуера на телефона преди 4-5 дни и приложението също тогава получи ъпдейт. Някой има ли такъв приблем?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-26, 10:24:50)rosenirs написа:  Здравейте. Имам проблем с facebook app. Отварям разглеждам, но когато натисна на marketplace след кратко зареждане показва празен бял екран. Забелязвам също, че в една от групите не и се отварят снимките. Когато рестартирам телефона всичко е нормално за няколко минути и след това се получава същото. Понякога се оправя и когато оптимизирам устройството от " Грижа за устройството". Пробвах да изтрия кеша на facebook, данните и това не помага. Ползвам последния ъпдейт,на приложението и на телефона PDAG950FXXS4DSE1
CSCG950FOXM4DSDA
. Не мога да разбера от къде е проблема тъй като, обнових софтуера на телефона преди 4-5 дни и приложението също тогава получи ъпдейт. Някой има ли такъв приблем?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Няма го вече...[Изображение: a0899c05fb8a11a2e6e9cadf67b6b4a3.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-26, 11:22:36)vladi_3 написа:  Няма го вече...[Изображение: a0899c05fb8a11a2e6e9cadf67b6b4a3.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
При мен си го има. Ще видя на един стар телефон дали го прави това.[Изображение: 5bf79e0d89a51a41945da6a11d6da292.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-26, 11:22:36)vladi_3 написа:  Няма го вече...[Изображение: a0899c05fb8a11a2e6e9cadf67b6b4a3.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Пробвай да го деинсталираш и инсталираш та тово

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай

Някой да има идея защо се случва това? Като си изтрия този акаунт - няма проблем, в момента в който го добавя и се появява. А то даже няма логика в това което ме кара да направя.[Изображение: 967bc8417e8457bb0d213f1177f8e283.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)