Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Сега пък не се появява звук. Странна работа, но така, ако остане - супер.
Както аз искам Smile
Идва ми в повече ненужното известяване. Малко спокойствие не е излишно.

Това беше... събуди ме телефонът от известия. Мамка му!
Интересно е, че сега се получава от вайбър. До сега такива проблеми не съм имал.

Ще трябва да си играя да изключвам звука на приложенията.

Ползвам стоков андроид с къстъм кърнел.

Smart Switch при прехвърлянето на данни от лаптопа в телефона ми прави проблемите.
Цитирай
Аксесоари

Искам да Ви попитам - получавате ли реклами в gmail?
Преди няколко дни реших да дам шанс на gmail, тъй като от както ползвам телефона ползвам единствено samsung mail. И когато отворих gmail при всички получени имейли се появи един ред "реклама".
Сега почнах да се замислям дали не е било някакво сортиране от gmail, като в нея група да има само реклами получени въз основа на профила, а не на приложението.
Цитирай

Не, при мен няма такива.

 
Цитирай

И двете неща, които си мисля се оказаха верни.
Сега ми се появи едно поле, в което пишеше промоции. В него поле, като цъкнах, ми излязоха отстъпки от Емаг и Али. Но.. имаше и някакви отстъпки, които под тях пишеше реклама. Хаха.. После, тази групичка изчезна и видях, че я има в менюто с плъзгане от ляво на дясно.
Приложенията на Samsung са по-добри.. (просто съм се убедил, не само на базата с рекламите).
Цитирай

(2020-03-07, 14:34:39)galaxyhopper написа:  ...тъй като от както ползвам телефона ползвам единствено samsung mail...

А как да направя така, че когато получа e-mail стоковото приложение Samsung Mail веднага да ме извести. Нагласил съм го на най-малкия интервал на актуализация - 15 минути, но някак си винаги се получава закъснение от около 14-16 минути. Как нито веднъж не ме извести една минута, след като се получи имейла. При Gmail не е така - получавам почти на секундата известие.

Използвам Samsung Mail за два акаунта в abv.bg и не съм го махнал от приложенията, които са оптимизирани за батерията /съмнявам се, че ще помогне/.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Ако зададеш единия мейл да е по подразбиране в настройките за синхронизиране има опция за авто (при получаване).С АБВ не съм пробвал при мен там е Гмейла и ми идват почти на секундата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай

Да, задал съм единият да е по подразбиране, но не излиза АВТО, само времеви интервали като възможност има.

...сега пробвах да си добавя gmail акаунта в това приложение и за него излиза АВТО. Явно е обвързано с GCM (google cloud messaging) и по разбираеми причини не работи с абв. А, колегите от университета са решили, че абв е най-доброто място за общ мейл, че даже и два акаунта имаме! Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Май имаше АБВ приложение в маркета,може с него да потръгнат нещата.
Цитирай

(2020-03-25, 18:53:40)alexander_sirakov написа:  Да, задал съм единият да е по подразбиране, но не излиза АВТО, само времеви интервали като възможност има.

...сега пробвах да си добавя gmail акаунта в това приложение и за него излиза АВТО. Явно е обвързано с GCM (google cloud messaging) и по разбираеми причини не работи с абв. А, колегите от университета са решили, че абв е най-доброто място за общ мейл, че даже и два акаунта имаме! Smile
Хаха.
Всъщност от 4-5 дни ползвам outlook с два акаунта. Gmail и outlook акаунт едновременно.
Цитирай

(2020-03-25, 19:16:50)bajchoni написа:  Май имаше АБВ приложение в маркета,може с него да потръгнат нещата.
ДА, има отделно приложение на абв , НО аз лично ползвам gmail като към него съм си добавил абв с ето тези настройки :

Incoming Server (Входящ сървър POP3): pop3.abv.bg – port: 995 TLS/SSL
Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg – port: 465 TLS/SSL


АБВ настройките за Вашите POP3 и SMTP сървъри

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

След последния ъпдейт се усеща видима разлика в батерията Sad пада ужасно бързо преди два месеца я смениха.. При вас как са нещата?

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

4 часа SOT с мъки, тоест яркост под 50 %, обикновено около 30 % през деня, почти минимална вечерта, Full HD + резолюция, режим спестяване на енергия, изключено бързо зареждане и AOD. Телефонът е на година и половина и се използва за почти всичко. Леки игри, гледане на филми и видеа, малко браузване и т.н. Факт е, че батерията се скапа след ъпдейта за пай, но тогава телът беше на няколко месеца, а преди това си правех по 5-6 часа SOT без клизмите от първото изречение. Затова и повече Самсунг едва ли, особено като видях как осраха 20-тата серия, но това е друга тема.
Цитирай

4 ч. Сот с мъки предимно на wi fi вкъщи. Предимно фейс, инстаграм, ютюб. Никога не зареждан на бързо. На фул хд е, този септември ще стане на 3 г. Веднъж сменяна батерия с дисплей заради бърн ин. Осветеност на ауто горе-долу на 50%. Всички синхронизации работят. Сега септември ще стане на 3 години мисля. Иначе работи все още доста прилично.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Аз повече от 3 часа не мога да направя.
Цитирай

някой може ли да поясни за какво иде реч.

https://www.sammobile.com/news/samsung-k...h-germany/

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Много странно нещо се наблюдава при мен. Четох, че и при други марки също.
Правя известията от messenger да нямат звук, вибрация и светещ led диод. Идеата ми е като си отключа телефона, да имам показани известия в лентата с известия, както и значка на иконата. Махнал съм също звуците в приложението доколкото е въможно.

Какво се получава? - звукът от "тих" се задава сам по подразбиране с този фабричния от приложението. Задава се пак дори, ако оставя идвестия с диод само.

Толкова бъгаво приложение не съм имал. Всеки път се включва звукът сам. Писнало ми е да ме търсят и пращат простотии там, та затова искам почивка от приложението.
Когато изключа напълно известията през настройките няма никакъв проблем, но не се появяват известия и това не ми върши работа.

Вие какво мислите, че може да се направи?
Цитирай

Здравейте. Някой знае ли от къде да изключа звука на затвора, когато правя снимки? Търсих в настройките, но го няма
Цитирай

Няма изключване. Всъщност може, но трябва да си на безшумен режим.
Това е една от поредните глупости на EU. Нямаме право да записваме разговори, да снимаме без да се чува звук, ..........

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • krasss
Цитирай

С root може.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Може и с Hades ROM който също има вграден запис на разговорите
[Изображение: 31421660_m.jpg]
Цитирай

Има ли смисъл да ъпдейтвам от Андроид 8 на Андроид 9 ?
Цитирай

Откъм производителност телефонът ти ще стане по-отзивчив, но батерията ще издържа по-малко. Другото е интерфейс, за който не си заслужава толкова. Губят се и различни интересну финкции, като например постепенното усилване на алармата за събуждане. Аз ако бях, нямаше да ъпдейтна, но не ги знаех тези неща преди да пробвам всичките версии на 9-ката.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • aladin, kerenski
Цитирай

Имам два въпроса - любимите контакти могат ли да се подреждат в решетка, а не в списък, един под друг и има ли опция при набиране като вдигнат отсреща телефона да вибрира (като сигнал, че разговора е започнал) ?
Цитирай

За втория въпрос. Зелена слушалка/горе в дядно трите точки/настройки/тон на звънене и известия за повикване/вибриране при отговор.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • aladin
Цитирай

(2020-09-08, 13:01:12)aladin написа:  Имам два въпроса - любимите контакти могат ли да се подреждат в решетка, а не в списък, един под друг и има ли опция при набиране като вдигнат отсреща телефона да вибрира (като сигнал, че разговора е започнал) ?

По първия въпрос,любимите съм си ги сложил в крайния панел.За мен е по-удобния вариянт.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)