Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Моята лакомия е за екран (по-голям) и камерите + най-новото ...
Но се надявам стоически да изчакам до следващия Note Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

(2018-01-19, 15:40:44)Marto.g написа:  И на мен, за това и не преминах.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk

Но освен това аз не съм чувал да има s8 кой знае какви проблеми повече от note 8. Освен това според мен каквото там е изчистено можеше и тук да се изчисти с месечните ъпдейти, но разни дреболиики явно нарочно остават с надеждата, че все пак някой заради това ще смени, но аз няма да сменя, защото и допълнителните предимства на нота не ми трябват.

Не че са невероятни проблемите, но просто съвсем малко го дели от това което ми е идеално за телефон... А това, че могат да ги изчистят ...е така, но не го правят. Дано Ореото да се окаже интересно подобрение. 

(2018-01-19, 16:02:43)divna написа:  Моята лакомия е за екран (по-голям) и камерите + най-новото ...
Но се надявам стоически да изчакам до следващия Note Smile

До колкото съм сравнявал НОУТ му държи по малко батерията сравнен с S8. Иначе на форма ми допада повече и работи една идея по гладко, но определено ми е прекалено голям.

А бе да са "живи и здрави" и дано софтуерната политика им се промени с Ореото. Даже ако "Project Treble" стане реалност за нашите устройства ще е доста интересно! Май ще го оставят за 9ката ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-01-19, 12:16:04)divna написа:  Имаше ъпдейт, с който предоставиха възможност да избираме за кои приложения да свети, дали да е на заключен или отключен екран или и в двата случая, да си избираш цвят, в който да свети, ширина на лентата и наситеност на цвета.

Знам това, бях още със S8+.... когато го получихме и го коментирахме тук във форума...
Просто се „занасям“ с колегата... малко хумор, не е излишен!
Взимай Ноут... и не се замисляй!
Камерата е убииствена, сама видя... какви творби има в секцията на Ноут8.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

(2018-01-19, 08:24:48)pockobg написа:  ...та се чудя защо ли не пускат 7,1,1 на С8/С8+!?! 

Защото до няколко дни ще има орео :Smileт няклко дни бета тестерите трябва да са го получили финална версия.Да не говорим, че поне две седмици ще оживи темата със софтуерни дефекти Smile

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай

Глупости... Всичко е маркетинг Smile Аз се чуствам все едно съм си взел по евтина версия на Ноут... А единстената причина поради която не си го купих е защото не ми хареса дизайна и ръбовете Big Grin а то какво се оказа... И цитирам пак "Много е сложно да се пусне един ъпдейт" , от xda developers умряха да се смеят на това изказване. Сега пак, на 100% първо ще го получи ноут, ще има едно забавяне и след това ще е и за S8/S8+ xD сигурен съм просто.
И малко оф топик - HTC успяха да си обновят и флагмана от миналата година за това време Big Grin
Цитирай

(2018-01-19, 18:35:55)tinky написа:  Защото до няколко дни ще има орео :Smileт няклко дни бета тестерите трябва да са го получили финална версия.Да не говорим, че поне две седмици ще оживи темата със софтуерни дефекти Smile

Първо 7.1.1 при Ноут го има от както е излезнал мисля, което си е доста отдавна. Тия регулярнити обнивявания на защитите съм почти сигурен, че никой не го вълнуват, а те не спирад да си губят времето с тях.
Второ ..Орео ще дойде края на февруари или март вече особено ако чакаме и за съответното CSC. Дано с това обновяване да обединят и тях, че много неприятно се получава.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

То да сменяш 2-3 месеца преди излизането на S9 / S9+ не е много разумно като цяло.
Цитирай

Аз съм на същото мнение, пък и ми се иска следващият да е Note Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Е нота чак в края на годината.
Цитирай

(2018-01-19, 22:18:36)Anthony написа:  То да сменяш 2-3 месеца преди излизането на S9 / S9+ не е много разумно като цяло.

Тони... с теб се знаеме от доста годинки...., от едно друго място! А и доста форумни срещи...
И сам вече знаеш че S9 / S9+ ще е точното копие на Note 8... освен новия Exynos 9810 / Qualcomm Snapdragon 845 процесор!
Като при S9 ще е с 4 GB RAM а при S9+ 6 GB RAM... нищо ново...
Камерите при S9 ще е без промяна, освен широчината на блендата, все така еденична камера!
При S9+ камерата ще е същата от Note 8, тоест... двойна с раширена бленда...
Отново нищо ново... !!! Или казано точно.... кръстоска между таралеж и лисица..
Хибрид между S8 и Note 8... с нов процесор.. и ново име S9 / S9+
Да ти е до болка познато... от една друга наша любима компания?
Истината е.... да се чака за ъпгрейд Note 9....., там се очаква иновацията, по предварителни данни.... доста „гръмки„  и новаторски!
Стига пак да не започнат... да ги използват за „ръчни гранати“ Wink
Че.... Самсунг като кажат... гръмки  и новаторски, и в съзнанието ми изплува фразата: Note 7, динамит и напалм...

Цитат:Модерните смартфони от висок клас вече имат безрамкови дисплеи с висока резолюция, двойни задни камери и също така използват алгоритми с изкуствен интелект. Именно това ще продължат да са водещите тенденции в индустрията през настоящата година. Samsung вече работят на Galaxy Note 9, който ще спази традицията и ще бъде представен през август или септември. Последните данни на AndroidPit разкриват, че дългоочакваното устройство ще работи с нов AI процесор.
Компанията смята да направи публична демонстрация на новия Neural Processing Unit (NPU) по време на MWC 2018 в края на февруари. Въпросният процесор ще използва сложни алгоритми с машинно обучение и ще е достъпен ексклузивно за Samsung Galaxy Note 9.  Първоначално идеята на компанията е била да създадат мощен процесор с изкуствен интелект, който да се използва от бъдещите им сървъри и така да се конкурират още по-успешно с NVIDIA в този пазарен сегмент.
След това Samsung разработват и версия за смартфони, която е достатъчно мощна, за да извършва стотици милиони операции в секунда. Има голяма вероятност Galaxy Note 9 да работи под управлението на ъпгрейдната версия на Exynos 9810, която има и допълнителния Neural Processing Unit (NPU) чип. Само след няколко седмици на изложението MWC 2018 (26 февруари-1 март) ще разберем повече детайли за плановете на Samsung.
 


източник: Digital.bg

P.S Знаеш че съм прав!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

(2018-01-19, 11:29:35)Naidenoff написа:  А с приложението - „ Не се изказвай неподготвен“... работи ли?
Аааа.. това за цветовете... за първи път го чувам... моя свети само в пипирудено... Rofl_mini
Може с някой ъпдеит, да са го поуправили, но не вярвам!
Доста оплаквания има от крайната светкавица по  чуждите форуми, включително и тук, и забележи... само от S8!

За времето за което аз бях с S8+  ( почти 7-8 месеца ).... си беше „шитня„...

Що пък да не се изказвам? беше питал аз ти отговорих
Цитирай

Имам въпрос към вас - знаете ли дали ще сложат портретен режим с ъпдейта в S8?
А дали ако се ползва Google cam ще бъде наличен портретен режим?
P.s знам, че има selective focus.
Цитирай

@Naidenoff
На мен това лично ми звучи малко като научна фантастика.
"След това Samsung разработват и версия за смартфони, която е достатъчно мощна, за да извършва стотици милиони операции в секунда."

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Еее... автора на статията, малко се е поувлякъл.. Tooth но се подразбира за какво става на въпрос.. Idea
Ще изчакаме края на фувруари, и ще видиме този Neural Processing Unit чип!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Така... След като премахнах някой приложения през adb, сега се получава странен проблем. Опитах се да инсталирам Facebook Messanger, но не мога, Google Play крашва. Някакви идеи? Успях да инсталирам Facebook без проблем. [Изображение: 79ecdb0a1b4c683d2a94b3262cce9dd5.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ПС

Инсталирах само апк то от apk Mirror и за сега е наред. Ще видим дали ще се ъпдейтва.
Цитирай

От 5 дни използвам бета Орео и което забелязвам,че Alway on display харчи много повече батерия. През нощта за 8 часа ми смъква най-много батерия като преди това не ми е показвало колко е била консумацията. Сега е на първо място с 7%

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Да, това е вярно, AOD харчи доста, предполагам, че ще се оправи, като излезе официално.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Е нали го дават 1% на час така или иначе? А за 8ч. харчи 7% или показва толкова в статистиката не става ясно?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

В статистиката е 7%. А преди това за 8 часа вечер ми смъкваше самия телефон около 8-9% общо. Така или иначе батерията като цяло се държи по зле според мен. Нулиране всичко но все същото. Ще видя на официалната версия как ще е като излезе

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Аз съм с бета 6 и AoD въобще го нямам в статистиката за потребление. Явно е индивидуално. При мен с Орео се усеща осезаемо подобрение в живота на батерията като цяло.
Цитирай

(2018-01-21, 16:05:09)iliev80 написа:  В статистиката е 7%. А преди това за 8 часа вечер ми смъкваше самия телефон около 8-9% общо. Така или иначе батерията като цяло се държи по зле според мен. Нулиране всичко но все същото. Ще видя на официалната версия как ще е като излезе

Ами първо...двете неща, които сравняваш са различни и не могат да бъдат съпоставяни според мен.

Второ все пак е бета. Интересно е при финалната версия дали ще ти се оправи. А след като нулираш и си върнеш всички приложения и т.н. даваш ли му поне 7-8 дни преди да определиш батерията като "по зле"?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Ок, но тази вечер от 23ч до 6.30ч сутринта от 100% като се събудих беше 40% и на първо място в статистиката беше ТЕЛЕФОН. веднага си проверих сметките да не би нещо да ми е завъртяло, че толкова много това приложение да ми дръпне. Нищо не разбирам вече, все едно за пръв път съм с телефон.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Ами направи factory data reset и виж как ще се държи след това.
Цитирай

Това го направих като забелязах че AOD ми беше на първо място в статистиката и ми сваляше батерията за 8ч сън общо за целия телефон с 12%. След два дни се случи това снощи. Сега ще видя с accubattery какво ще ми покаже. Следващия хард песен ще е на чисто без цената да видя дали е същото,Че телефон на 5 месеца да му се скапи батерията не е много добре.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Ако може да пишеш по разбираемо няма да е зле....

Щом показва консумация значи не е скапана, а има теч. А нали все още си с БЕТА? Може и от това да е. За мен може да си правиш изводи само и единствено след като излезе финалната версия. До тогава колкото и да ресетваш проблема може би ще си остане.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)